Cestování

Účastník zájezdu ToraToraTora a spol. ITÁLIE I. DÍL

0 Shares

ak jste správně odhadli, naše skvělá Tora se dovolené v Itálii skutečně dočkala. Její obavy ze včerejšího článku se nenaplnily. Tady je první část cestopisné vlaštovky, která od ní do redakce přiletěla a vskutku stojí za to!

Musím říct, že když jsem vytahovala děti z pelechu ve tři hodiny ráno, měly stejný výraz jako morčata. Ty totiž bylo třeba před cestou do Itálie vyhodit u babičky na venkově, aby si užila outdoorový víkend. 

14052MTI.jpg

 

Když se kolem klece seběhly všechny tři kočky, muselo jim být jasné, že jedině pokud si budou vzájemně krýt záda a nenaštvou babičku, dostanou se živá zpět domů.

 

Většinou si před cestou rozdělíme role dle tradičního vzorce.

 

Tedy já mám na starosti nedočkavé otravné děti a balení. Muž dle tohoto vzorce rozumí technickým věcem. Postaral se tedy o mapu a o auto. Mělo pár much a zlobila klimatizace. Zainteresovaní muži se tedy chlapsky rozhodli, že nejefektivnější a nejlevnější před cestou do teplých krajin bude klimatizaci zkrátka odstřihnout a nastavit ji pouze na studený režim.

 

14053NjY.png

 

Stejně nebude topení třeba, že.

 

Když jsme to ráno vyjížděli směr Mikulov a Vídeň, vytrvalý déšť bičoval veškerou zeleň a vítr ohýbal stromy k zemi. Topení, které jindy obstarává i jakési funění na sklo, aby se nezamlžovalo, bylo odpojeno a poslušně funělo jen studený vzduch.

 

Už u Vídně jsem měla na nose rampouch a nohy tak propletené do sebe, že jsem měla potíže je před Alpami rozplést.

 

Ovšem rakouský horský masiv mne dostal do kolen.

 

Dle mapy jsme měli míjet Alpy jejich okrajem, a tudíž jsem očekávala pár kopců a šmitec. Kopečky se nekonaly. Alpy nastavily v celé své kráse skalnaté štíty pokryté huňatými lesy a očividně šťavnaté pastviny.

 

Jestli jste někdy zahlédli v televizi seriál doktor z hor, tak já si dodneška myslela, že nám to Rakušani vymalovali v bleděmodré, protože není možné, aby taková kýčovitá romantika existovala někde v reálu. Babička Doktora z hor milovala. Sjížděla všechny díly v češtině a přes satelit i v němčině, aby měla náskok.

 

14051MzI.jpg

 

Když horské štíty ukázaly i bělostnou sněhovou pokrývku, zahýkala jsem blahem.

 

Na odpočívadlech jsem skákala jak kamzík s foťákem a snažila se zachytit to, co jsme letos v Čechách jaksi minuli. Čím déle jsme jeli, tím méně bylo potřeba teleobjektivu. Sníh byl takřka na dosah. Blankytně modrá horská bystřina v kamenitém údolí už nemohla selanku gradovat, protože nebylo kam.

 

Čeho je moc, toho je příliš.

Ty blbé Alpy snad nemají konec.

 

Jejich italská část však poskytovala méně panoramat k okukování.

 

Děti se na zadním sedadle již po několikáté pokusily vzájemně zabít, osočit a zjizvit. Navrhla jsem jim vtipně, aby počítaly tunely, kterými projedeme.

 

U sedmnáctky je to přestalo bavit. . .Mě ostatně taky, protože jsem se cítila jako krtek.

 

Unavený krtek.

 

Manžel už toho měl pomalu také plné zuby.

 

I když jsme se za volantem střídali a v podstatě nenastaly žádné komplikace.

 

Z ničehonic jakoby mávnutím kouzelným proutkem, najednou strmé štíty zmizely a nás obklopila naprostá rovina s nekonečnými vinicemi.

 

Obloha zmodrala, vylezlo sluníčko a nám se konečně přestalo mlžit přední sklo. Po chvíli jsem odhodila svetr a po pár desítkách kilometrů jsme dokonce okénko na škvírku otevřeli.

 

Že by přeci jen teplo?

 

ToraToraTora


Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“ on Facebook
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x