sauna
Komerce

Saunováním ke krásné pleti bez akné

0 Shares

Akné postihuje především dospívající, někdy se s ním však setkáváme i v dospělosti. Podle studií se s akné setkává více než 95% dospělé populace. Léčba je dlouhodobý proces, se kterým pomůže saunování.

Koho trápí akné

Akné je kosmetický problém, trápící zejména dospívající osoby vlivem hormonální nerovnováhy. Pravda je však taková, že s projevy akné se během dospělosti potýká až 95% populace. Co se týče žen, na akné trpí v České republice průměrně každá čtvrtá. Příčin bývá mnoho, nejčastěji za to může hormonální nerovnováha, špatná strava a stres. S některými zmíněnými problémy může pomoci finská sauna, která má v tomto případě přirozené ozdravující účinky.

Jaké výhody má finská sauna na naši pleť?

Saunování patří mezi velmi populární ozdravné kúry. Posiluje se při něm imunita, obranyschopnost organismu, odbourává se stres, svalové napětí i nespavost. Nespornou výhodou je však léčba kosmetických problémů. Při pocení se během saunového procesu z těla pokožkou odplavují všechny toxické látky a nečistoty, které mohou mít negativní vliv na kvalitu a vzhled pokožky.

gal 1 1

Kromě toho saunování zbaví pleť zákeřných bakterií, které mohou způsobit nepříjemné projevy akné. Dalším plusem saunování je důkladné prokrvení pokožky a otevření pórů, ze kterých se odstraní i hluboko usazené nečistoty, nahromaděné z celého dne. Aby nedošlo k dalšímu zanesení pórů, je nutné póry bezprostředně po saunování opět “uzavřít” studenou sprchou. Proces horkého prostředí a následné ochlazení studenou vodou zbavuje pleť všudypřítomných černých teček a pupínků.

Tělo během saunování uvolňuje hormon dermcidin, zbavující pleť škodlivých látek a baterií, čímž se snižuje vznik akné. Zpocená pleť se přirozeným způsobem vyčistí a není nutné používat kosmetické přípravky nebo pleť trápit mechanickým čištěním.

Finská sauna zbavuje tělo toxinů

Pleť bývá zrcadlem našeho zdraví. Tělo je jedna soustava, složená z mnoha vzájemně propojených orgánů, o které je třeba pravidelně pečovat. Pokud není tělo ve správné rovnováze, projeví se to na naší pleti. Návštěva sauny se jeví jako ideální způsob, jak své tělo hloubkově regenerovat, nechat odpočinout a uvolnit.

V těle se běžně vyskytují toxiny BPA, obsažené v balených vodách. Tyto toxiny neprospívají pleti. Vlivem saunování se jich tělo zbavuje, stejně tak jako olova, rtuti, kadmia, arsenu a jiných těžkých kovů, ucpávající póry.

Co dělat po saunování, aby byla pleť co nejdéle krásná?

Pokud trpíte na akné, nezapomeňte během saunování dodržet těchto několik zásad:

  1. po každém saunovacím procesu tělo osprchujte studenou vodou
  2. pokožku očistěte šetrným sprchovým gelem a proveďte masáž pomocí žínky
  3. místa, kde se vyskytuje akné, šetrně ošetřete jiným ručníkem do sucha
  4. pro osušení zbytku těla použijte čistou osušku, která nepřišla do styku s akné

Aby byla léčba akné účinná, doporučuje se návštěva sauny dvakrát až čtyřikrát týdně v počtu tří saunovacích cyklů po dobu deseti až patnácti minut. Nikdy v sauně nebuďte déle, než vám je příjemné!

Zpracoval: Saunaprojekt

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
0
Would love your thoughts, please comment.x