Detail příspěvku: Krkonoše po rovině – výlet pro každého

Krkonoše po rovině – výlet pro každého

autor: | Říj 14, 2021 | Cestování | 0 komentářů

Views: 130

Dneska vás pozvu na hory, a to na naše hory nejvyšší, do Krkonoš. Ve vysoké nadmořské výšce se totiž schovává jeden turisticky zcela nenáročný výlet, který zvládnete i s dětmi nebo méně zdatnými seniory. Tak foťáky a dobrou náladu s sebou, jdeme na Zlaté návrší!

Pro nenáročný výlet v horách je potřeba se bez větší námahy dostat dostatečně vysoko. V tomto případě nám překvapivě nepomůže lanovka, ale autobus. Jede z Horních Míseček až nahoru k Vrbatově boudě, kde vás vysadí v krásných 1400 metrech nad mořem.

vodopád 2

Pančavský vodopád

Nahoře se lze projít po mírně zvlněném Zlatém návrší k pramenům Labe a k Labské Boudě. Je možné jít po asfaltované cestě, to je asi pohodlnější pro kočárek, nebo stezkou kolem Pančavského vodopádu. Pozor, ta už je sjízdná s obtížemi, terénním kočárkem.

Pančavský vodopád je úchvatný a výhled do Labského dolu ještě úchvatnější, takže stezku vřele doporučuji. Pokud se po ní vydáte, tatínkové i děti možná ocení válečný řopík.

Stezka vás zavede k Labské boudě, kde se můžete na venkovní terase občerstvit vlastní svačinou, nebo si zajít dovnitř na nějaké vysokohorské jídlo. K dispozici jsou razítka, kterými si můžete vyzdobit turistické zápisníky.

PramenLabe 2

A pak je tu pro vás připraven pramen Labe

Poprvé mne betonová skruž trochu zklamala. Děti zase zklamalo, že vylovené penízky pro štěstí musí  vrátit do vody, abychom se i my na Zlaté návrší brzo vrátili. Více jsme obdivovali řadu erbů všech měst, českých i německých, přes které Labe na svojí dlouhé cestě k moři protéká.

Protip: lepší pohled na tenký potůček Labe je o kousek níž, u spodní strany Labské Boudy.

Délka a náročnost výletu

Variant výletu je víc, než mohu popsat. Je to jedna z krás tohoto výletu, podle chutě, počasí a zdatnosti jedinců si každý sestaví výlet na míru.

erby 2

Z Návrší můžete zpět do Horních Míseček autobusem, případně po silnici sejít pěšky, s možností odbočky přes Medvědín, kde je krásné hřiště pro děti a ještě krásnější výhled na panorámata pro rodiče.

Některé autobusy jezdí i ze vzdálenějších míst, třeba z Harrachova, nebo z Jilemnice. Pokud tedy nepřijedete na parkoviště do Horních Míseček autem, a nemusíte se pro něj vracet, pak ze Zlatého návrší turisticky zdatnější jedinci mohou přes Dvoračky a Ručičky dojít až do Rokytnice nad Jizerou, nebo až do Harrachova.

Autobusy jezdí jen část roku a některé z nich dokonce jen v turistické sezoně, či jen o víkendech, takže určitě hledejte aktuální informace.

Užijte si výlet a nezapomeňte se pořádně obléct, Návrší je rovina, ale pěkně vysoko 😊

Milá Míla

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

(Milá Míla) – Vodnář
(Milá Míla) – Vodnář
Má ráda vodu a hory a obvykle je myšlenkami jinde, než tělem.
Zvoňte dlouze! Příroda léčí a knihy jsou kamarádi, kteří mají vždycky čas. Když je smutná, šije a fotí.
Hrozně ráda by mluvila s Terry Pratchettem, ale ten si už povídá s Janem Kantůrkem. Kéž bych je mohla slyšet.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Adolf má svůj původ, jak asi každý tuší ve starogermánštině. Vzniklo ze z prastarého jména „Adalwolf“, což znamenalo „ušlechtilý vlk“. „Adal“ je „ušlechtilý“, „wolf“ je „vlk“. Původní význam jména je tedy v němčině spojen s ušlechtilostí a vznešeností. Ještě u starých Křesťanů bylo jméno oblíbené. Nejstarší známý Adolf byl mučedník a zahynul v roce 755. Později nosilo toto jméno i mnoho biskupů. Dnes už to taková sláva s tímto jménem není, ale je to o úhlu pohledu. Adolf prostě znamená „ušlechtilý vlk“. A takových máme v ČR 4012

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den otců (3. neděle v červnu).

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 14
  • 406
  • 17 813
  • 347 778
  • 2 475 405
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet