Zlaté anotace 2
Cestování

Krkonoše po rovině – výlet pro každého

0 Shares

Dneska vás pozvu na hory, a to na naše hory nejvyšší, do Krkonoš. Ve vysoké nadmořské výšce se totiž schovává jeden turisticky zcela nenáročný výlet, který zvládnete i s dětmi nebo méně zdatnými seniory. Tak foťáky a dobrou náladu s sebou, jdeme na Zlaté návrší!

Pro nenáročný výlet v horách je potřeba se bez větší námahy dostat dostatečně vysoko. V tomto případě nám překvapivě nepomůže lanovka, ale autobus. Jede z Horních Míseček až nahoru k Vrbatově boudě, kde vás vysadí v krásných 1400 metrech nad mořem.

vodopád 2

Pančavský vodopád

Nahoře se lze projít po mírně zvlněném Zlatém návrší k pramenům Labe a k Labské Boudě. Je možné jít po asfaltované cestě, to je asi pohodlnější pro kočárek, nebo stezkou kolem Pančavského vodopádu. Pozor, ta už je sjízdná s obtížemi, terénním kočárkem.

Pančavský vodopád je úchvatný a výhled do Labského dolu ještě úchvatnější, takže stezku vřele doporučuji. Pokud se po ní vydáte, tatínkové i děti možná ocení válečný řopík.

Stezka vás zavede k Labské boudě, kde se můžete na venkovní terase občerstvit vlastní svačinou, nebo si zajít dovnitř na nějaké vysokohorské jídlo. K dispozici jsou razítka, kterými si můžete vyzdobit turistické zápisníky.

PramenLabe 2

A pak je tu pro vás připraven pramen Labe

Poprvé mne betonová skruž trochu zklamala. Děti zase zklamalo, že vylovené penízky pro štěstí musí  vrátit do vody, abychom se i my na Zlaté návrší brzo vrátili. Více jsme obdivovali řadu erbů všech měst, českých i německých, přes které Labe na svojí dlouhé cestě k moři protéká.

Protip: lepší pohled na tenký potůček Labe je o kousek níž, u spodní strany Labské Boudy.

Délka a náročnost výletu

Variant výletu je víc, než mohu popsat. Je to jedna z krás tohoto výletu, podle chutě, počasí a zdatnosti jedinců si každý sestaví výlet na míru.

erby 2

Z Návrší můžete zpět do Horních Míseček autobusem, případně po silnici sejít pěšky, s možností odbočky přes Medvědín, kde je krásné hřiště pro děti a ještě krásnější výhled na panorámata pro rodiče.

Některé autobusy jezdí i ze vzdálenějších míst, třeba z Harrachova, nebo z Jilemnice. Pokud tedy nepřijedete na parkoviště do Horních Míseček autem, a nemusíte se pro něj vracet, pak ze Zlatého návrší turisticky zdatnější jedinci mohou přes Dvoračky a Ručičky dojít až do Rokytnice nad Jizerou, nebo až do Harrachova.

Autobusy jezdí jen část roku a některé z nich dokonce jen v turistické sezoně, či jen o víkendech, takže určitě hledejte aktuální informace.

Užijte si výlet a nezapomeňte se pořádně obléct, Návrší je rovina, ale pěkně vysoko 😊

Milá Míla

(Milá Míla) – Vodnář
Má ráda vodu a hory a obvykle je myšlenkami jinde, než tělem.
Zvoňte dlouze! Příroda léčí a knihy jsou kamarádi, kteří mají vždycky čas. Když je smutná, šije a fotí.
Hrozně ráda by mluvila s Terry Pratchettem, ale ten si už povídá s Janem Kantůrkem. Kéž bych je mohla slyšet.
Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
0
Would love your thoughts, please comment.x