Tělo

Léčivé dotyky, další encyklopedie zdraví od Josefa Schröttera

0 Shares

Pokud tuhle knihu zhodnotím z pohledu ženy, tak nám se tady, autor, léčitel a psychotronic, věnuje vskutku plnou měrou. A s novými pohledy na psychosomatiku musíme uznat, že mnoho z tradičního léčitelství je prostě spojeno s psychosomatikou. A že právě to může být spojující prvek mezi medicínou klasickou a tou léčitelskou. Ve zkratce: Tady se naučíte pochopit energetické dráhy těla a dostanete na čtyřicet návodů na řešení různých neduhů.

Nebudeme se s tím párat. Takhle to totiž často začíná:

 

„Emoce se promítají také do našeho chování. Někdo dokáže své emoce před okolím tlumit, což je z hlediska společenského ceněno, ale z hlediska zdraví si zakládá na zdravotní problém. Ten, kdo nepotlačuje city, to má jednodušší. A je jedno, zda lásku nebo hněv. Potlačené city ovlivňují nejdříve naši mysl a duši a pak tělo. Nejdříve se to může projevovat jako únava, bolesti hlavy, bolesti zad, končetin až k indispozici jednotlivých orgánů.  Vředy na dvanáctníku nebo žaludku jsou často vyústěním našich předchozích stavů a častým problémem v naší společnosti. Neustálá závist, hněv, chamtivost aj. vedou k tomu, že elektrochemické procesy v těle jsou zcela opačné, než jaké organismus požaduje.“

 

Mějte tedy důvěru ve vlastní schopnosti, v to, že se umíme změnou myšlení uzdravit. A že jestli něco funguje stoprocentně, tak psychosomatika. Kdo z nás už tuto zkušenost neučinil? Věřím, že takových lidí je málo a ze ve spojení mysli a těla už věří snad každý.

 

Nepohoda a stres, přetěžování jakéhokoliv druhu se dříve či později projeví na těle. Ono to znají i ženy. Náročné měsíce, ve kterých jsou nuceny být více muži a tažnými zvířaty, než křehkými ženami, většinou nepěkně odnesou na období menstruace, při dlouhotrvajícím přetížení mimo jejich ženské kompetence se pak projevují i hormonální nerovnováhy nebo cysty (nevyplakané slzy), myomy (zvětšené bolestii ženské duše) nebo nemoci prsou, protože tu je cítit nerovnováha mezi péčí, kterou ženy dají a péčí, či spíše nepéčí, kterou se jim dostává.

 

25515MTg.jpg

 

O spravedlnosti v tomto trestání příliš obětavých lidí můžeme polemizovat, ale pravdou je, že lidské tělo není bezedné a že ty chvíle, kdy jdeme příliš do rezerv a za své hranice, prostě správně nejsou. A není asi jiného způsobu, jak nás může osud zastavit před sebezničením než prostřednictvím nemoci. Začala jsem sice trošku důrazným příkladem, ale v této knize najdete zdraví v mnohem komplexnější rovině a mnoha příklady od zubů, páteře po žaludek, střeva nebo psychické problémy.

 

25516Yzk.jpg

 

Je tu na čtyřicet různých zdravotních okruhů, problémů a nerovnováh, které mohou nastat, pro které Josef Schrötter nachází právě ty pravé příjemné terapie (léčení akupresurou, mandalami, kameny, stravou, barvami, vyvážením energií). No a já věřím, že vás to bude bavit a fascinovat, protože to všechno má logické návaznosti, logická vyústění, a přitom je to nádherně intuitivní.

 

Chvílemi jsem měla pocit, že tohle všechno vlastně vím, ale… zapomněla jsem to…. Jak typickéééé….

 

Ing. Josef Schrötter se v oblasti alternativní medicíny a léčitelství pohybuje desítky let. Patří mezi přední české psychotroniky a zaměřuje se především na energetickou terapii a lokalizaci patogenních energií. Provedl řadu experimentů s prokázanými výsledky, které byly publikovány v měsíčníku Regenerace, s nímž pravidelně spolupracuje. Napsal knihy Cesta do třetího rozměru s léčivými obrázky, Studánka zdraví a léčivé 3D mandaly, Praktický Su-Jok – Zdraví na ruce a Ozdravení těla i ducha – Rady a recepty.

 

Vydalo nakladatelství Eminent, 2017, www.eminent.cz

 

Renata Petříčková


Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“ on Facebook
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x