Detail příspěvku: Léčivé dotyky, další encyklopedie zdraví od Josefa Schröttera

Léčivé dotyky, další encyklopedie zdraví od Josefa Schröttera

autor: | Led 12, 2018 | Tělo | 0 komentářů

Views: 46

Pokud tuhle knihu zhodnotím z pohledu ženy, tak nám se tady, autor, léčitel a psychotronic, věnuje vskutku plnou měrou. A s novými pohledy na psychosomatiku musíme uznat, že mnoho z tradičního léčitelství je prostě spojeno s psychosomatikou. A že právě to může být spojující prvek mezi medicínou klasickou a tou léčitelskou. Ve zkratce: Tady se naučíte pochopit energetické dráhy těla a dostanete na čtyřicet návodů na řešení různých neduhů.

Nebudeme se s tím párat. Takhle to totiž často začíná:

 

„Emoce se promítají také do našeho chování. Někdo dokáže své emoce před okolím tlumit, což je z hlediska společenského ceněno, ale z hlediska zdraví si zakládá na zdravotní problém. Ten, kdo nepotlačuje city, to má jednodušší. A je jedno, zda lásku nebo hněv. Potlačené city ovlivňují nejdříve naši mysl a duši a pak tělo. Nejdříve se to může projevovat jako únava, bolesti hlavy, bolesti zad, končetin až k indispozici jednotlivých orgánů.  Vředy na dvanáctníku nebo žaludku jsou často vyústěním našich předchozích stavů a častým problémem v naší společnosti. Neustálá závist, hněv, chamtivost aj. vedou k tomu, že elektrochemické procesy v těle jsou zcela opačné, než jaké organismus požaduje.“

 

Mějte tedy důvěru ve vlastní schopnosti, v to, že se umíme změnou myšlení uzdravit. A že jestli něco funguje stoprocentně, tak psychosomatika. Kdo z nás už tuto zkušenost neučinil? Věřím, že takových lidí je málo a ze ve spojení mysli a těla už věří snad každý.

 

Nepohoda a stres, přetěžování jakéhokoliv druhu se dříve či později projeví na těle. Ono to znají i ženy. Náročné měsíce, ve kterých jsou nuceny být více muži a tažnými zvířaty, než křehkými ženami, většinou nepěkně odnesou na období menstruace, při dlouhotrvajícím přetížení mimo jejich ženské kompetence se pak projevují i hormonální nerovnováhy nebo cysty (nevyplakané slzy), myomy (zvětšené bolestii ženské duše) nebo nemoci prsou, protože tu je cítit nerovnováha mezi péčí, kterou ženy dají a péčí, či spíše nepéčí, kterou se jim dostává.

 

25515MTg.jpg

 

O spravedlnosti v tomto trestání příliš obětavých lidí můžeme polemizovat, ale pravdou je, že lidské tělo není bezedné a že ty chvíle, kdy jdeme příliš do rezerv a za své hranice, prostě správně nejsou. A není asi jiného způsobu, jak nás může osud zastavit před sebezničením než prostřednictvím nemoci. Začala jsem sice trošku důrazným příkladem, ale v této knize najdete zdraví v mnohem komplexnější rovině a mnoha příklady od zubů, páteře po žaludek, střeva nebo psychické problémy.

 

25516Yzk.jpg

 

Je tu na čtyřicet různých zdravotních okruhů, problémů a nerovnováh, které mohou nastat, pro které Josef Schrötter nachází právě ty pravé příjemné terapie (léčení akupresurou, mandalami, kameny, stravou, barvami, vyvážením energií). No a já věřím, že vás to bude bavit a fascinovat, protože to všechno má logické návaznosti, logická vyústění, a přitom je to nádherně intuitivní.

 

Chvílemi jsem měla pocit, že tohle všechno vlastně vím, ale… zapomněla jsem to…. Jak typickéééé….

 

Ing. Josef Schrötter se v oblasti alternativní medicíny a léčitelství pohybuje desítky let. Patří mezi přední české psychotroniky a zaměřuje se především na energetickou terapii a lokalizaci patogenních energií. Provedl řadu experimentů s prokázanými výsledky, které byly publikovány v měsíčníku Regenerace, s nímž pravidelně spolupracuje. Napsal knihy Cesta do třetího rozměru s léčivými obrázky, Studánka zdraví a léčivé 3D mandaly, Praktický Su-Jok – Zdraví na ruce a Ozdravení těla i ducha – Rady a recepty.

 

Vydalo nakladatelství Eminent, 2017, www.eminent.cz

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Adolf má svůj původ, jak asi každý tuší ve starogermánštině. Vzniklo ze z prastarého jména „Adalwolf“, což znamenalo „ušlechtilý vlk“. „Adal“ je „ušlechtilý“, „wolf“ je „vlk“. Původní význam jména je tedy v němčině spojen s ušlechtilostí a vznešeností. Ještě u starých Křesťanů bylo jméno oblíbené. Nejstarší známý Adolf byl mučedník a zahynul v roce 755. Později nosilo toto jméno i mnoho biskupů. Dnes už to taková sláva s tímto jménem není, ale je to o úhlu pohledu. Adolf prostě znamená „ušlechtilý vlk“. A takových máme v ČR 4012

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den otců (3. neděle v červnu).

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 17
  • 406
  • 17 816
  • 347 781
  • 2 475 408
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet