Detail příspěvku: A slunce pálí jen…

A slunce pálí jen…

autor: | Srp 6, 2018 | Tělo | 0 komentářů

Views: 67

Možná hodně lidí naštvu, pár zaskočím a některé překvapím…ti ostatní to o mě už ví: Já prostě tyhle horka miluji. Asi jedu na solární pohon a někde pod volnou kůží na břiše mám zašité solární panely, které je potřeba čas od času nabíjet. Čím delší a studenější zima, tím víc jsou vycucané a je nutno je pořádně a do zásoby nabít.

Do deseti stupňů nad nulou považuji počasí za veskrze zimní a netřeba odkládat teplé svršky natož nějak vyhlížet první jarní ploštici. Mimochodem jsem zjistila, že ta roztomilá červená zvířátka, která se jako první poslíček jara vyhřívají na teplých omítkách je savý hmyz, kterému ze všeho nejvíc chutnají lilie. Moje lilie. Od příštího roku zase hodlám vyhlížet vlaštovky. Ty nežerou nic, do čeho jsem investovala víc než do vlastní budoucnosti.

Do dvaceti stupňů nad nulou lze hovořit o prvním záchvěvu jara.

Jakýkoliv slunečný paprsek budiž vítán, netřeba se před ním schovávat a jakkoliv může být na sýrově bledé kůži nepříjemný, rozhodně je mi ho třeba.

Do třiceti stupňů mám chladné léto, nicméně jsem spokojena a jako slunečnice každý den….však to znáte. Ze zásady nechodím do stínu, na ulici vyhledávám slunnou stranu chodníku a jak s oblibou říkám: Takové teplo ještě nebylo, abych před ním utíkala.

Miluji to, když vám slunce prohřeje kosti až do jejich morkových dutin. Stejně jako kočka uléhám na rozpálené plochy, abych vstříc paprskům vystavila tělo. Tiše předu a s nelibostí vyhlížím mraky oznamující změnu počasí.

26688NzA.jpg

Od třiceti stupňů výš považuji počasí za veskrze letní a konečně prázdninové.

Zrovna minulý týden jsem se toulala po Pálavě, kde na bílých kopcích pokrytých suchými ve větru šustícími travinami probleskovala bělostná čela vápencových skalisek. Vzduch se tetelil a sluníčko se opíralo do vyprahlých strání, jakoby je toužilo spálit na popel. Mocné hradní zříceniny se nad tím vším  vypínaly jako němí svědci a strážci klidu téhle Bohem políbené krajiny.

S večerem přišlo jen mírné ochlazení a přesto bylo znát, jak slunce usínalo, tlumilo něco ze svého odhodlání, aby pokorně popustilo místo měsíci, stmívání, večeru a posléze i noci a ranní rose. Protože ta s rozbřeskem uvítala další den. A jakkoliv se každý nový den zdál být teplejší a beznadějnější pro vše živé, na co se svým žhnoucím pohledem podíval, měla jsem z něj radost.

Nejen z tepla, které mne těšilo a konejšilo, zahřívalo a dobíjelo do poslední buňky vyprahlé dlouhou zimou a deštivými dny. Především z jeho proměnlivosti.

26687ZjA.jpg

Jakkoliv se může zdát takový den úmorným, když jej střídají tropické noci a klima začíná připomínat výkonem levnější krematorium.

Miluji ho pro jeho krvavé východy slunce, chladivou rosu a klid, který svádí k vyrušení.

Dopolední intermezzo, které je výzvou i poslední šancí. Je oázou klidu a ještě snesitelného tepla stejně jako výstrahou a posledním varováním. Horké poledne pak utiší vše kolem a rozvlní vzduch ve zběsilém tanci. Kulminující odpolední žár jen nechává zaznít své poslední slovo. Nevzdává se bez boje, je pouze pokorný ke koloběhu života a střídání denní doby. Neodpustí si však nic ze své pýchy a nabídne teatrální západ slunce. Barva horizontu, kterou zvolí, je rozlučkou s uplynulým dnem a zároveň předzvěstí dne následujícího.

Ačkoliv miluji každou roční dobu, léto je mou nejoblíbenější.

V létě jsem se narodila ve slunečním ohňovém znamení. Jsem Lev s ascendentem ve Lvu. Mně hoří půda pod nohama, kamkoliv vstoupím. Miluji žár, světlo a vše zlé i dobré, co sebou nese.

26689YzI.jpg

Věřte nebo ne, jednou mi bude fakt líto, až přijde studená fronta. Jsem vášnivý houbař, takže i na čtyřiceti denním dešti bych našla něco pozitivního, připravila nůž, košík a oprášila atlas hub.

Ale sluníčko je sluníčko.

ToraToraTora

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Adolf má svůj původ, jak asi každý tuší ve starogermánštině. Vzniklo ze z prastarého jména „Adalwolf“, což znamenalo „ušlechtilý vlk“. „Adal“ je „ušlechtilý“, „wolf“ je „vlk“. Původní význam jména je tedy v němčině spojen s ušlechtilostí a vznešeností. Ještě u starých Křesťanů bylo jméno oblíbené. Nejstarší známý Adolf byl mučedník a zahynul v roce 755. Později nosilo toto jméno i mnoho biskupů. Dnes už to taková sláva s tímto jménem není, ale je to o úhlu pohledu. Adolf prostě znamená „ušlechtilý vlk“. A takových máme v ČR 4012

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den otců (3. neděle v červnu).

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 230
  • 406
  • 18 029
  • 347 994
  • 2 475 621
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet