Detail příspěvku: Ranní bolest páteře a ztuhlost: Co je způsobuje a jak se jich zbavit?

Ranní bolest páteře a ztuhlost: Co je způsobuje a jak se jich zbavit?

autor: | Čvn 19, 2023 | Tělo | 0 komentářů

Views: 287

Budíte se ráno pravidelně celí rozbolavělí, ztuhlí a bolest je vaší nevítanou společnicí? Na vině může být proleželá matrace, případně špatně zvolený model, stres, přílišná fyzická zátěž a řada dalších. Dejte sbohem bolesti zad i páteře a rozmazlete své tělo vhodnou matrací i správně zvolenými ložními doplňky.

  Nejčastější příčiny ztuhlosti zad a bolesti bederní i krční páteře

Ztuhlost zad, bolest krční páteře, bolest bederní páteře, bolest hlavy od krční páteře, bolest bederní páteře vystřelující do nohy či bolest kyčle od páteře – všechny tyto obtíže mohou být způsobeny:

nadměrným stresem,

přílišnou fyzickou aktivitou nebo naopak nedostatkem pohybu,

sedavým zaměstnáním,

nezdravým způsobem života,

nadváhou,

kouřením,

zánětlivým onemocněním (artritidou, Bechtěrevovou nemocí).

Digital,Composite,Of,Highlighted,Spine,Of,Woman,With,Back,Pain

Abyste mohli bolesti předcházet, je dobré, zaměřit se na hledání příčin jejího vzniku. Úlevu během spánku vám poskytne anatomický polštář, jenž s sebou můžete vzít také na cesty.

  Typy matrací

Abyste své tělesné schránce během spánku dopřáli příjemný odpočinek, začněte tím hlavním, výběrem matrace. Kvalitní matrace dodá oporu vaší páteři a postará se o váš zdravý spánek.

Man,Suffering,From,Back,Pain,After,Sleeping,On,Uncomfortable,Mattress

Základní dělení matrací je následující:

1. latexové,

2. pěnové,

3. pružinové.

  Latexová matrace

V čem spočívají největší výhody latexových modelů? Latexová matrace je velmi pohodlná, má dlouhou životnost, bývá měkčí a vyznačuje se výbornou stálostí tvaru.

  Pěnová matrace

Pěnová matrace je oblíbená díky tomu, že se dokáže skvěle přizpůsobit tvaru těla. Tento typ se dělí podle typu pěny. Například pěnová matrace ze studené pěny je prodyšná, vhodná pro alergiky a má výtečné ortopedické vlastnosti.

  Pružinová matrace

Pružinová verze je zejména pružná, rovněž se přizpůsobí tvaru těla a díky své dokonalé prodyšnosti se hodí i do vlhkého prostředí.

  Na co si dát při výběru matrace pozor

Aby vás kvůli bolesti zad netrápila nespavost, kromě materiálu, ze kterého je matrace vyrobená, se zaměřte také na její rozměry. Zejména výška matrace je důležitým parametrem. Matrace, jež jsou nižší než 15 centimetrů rozhodně nebrat.

Happy,Young,African,American,Woman,On,Bed,With,Comfortable,Mattress

  Zdravý životní styl

Investovali jste do nové matrace, ale bolest páteře přetrvává? Zamyslete se nad svým životním stylem. Věděli jste například, že kouření přispívá k výskytu chronické bolesti zad? Může za to nikotin obsažený v cigaretách. Právě ten má na svědomí zhoršený průtok krve v lidském těle. Tudíž kuřáky častěji trápí bolesti zad a záněty.

Ovšem nejedná se pouze o rozloučení se s cigaretami, součástí zdravého životního stylu je samozřejmě i pestrá a vyvážená strava, dostatek pohybu – alespoň osm tisíc kroků denně a minimum stresu. Bohužel stresovým situacím se nelze vždy vyhnout, a proto by součástí vaší denní rutiny měla být také řádná relaxace a samozřejmě i zmiňovaný zdravý spánek. Jestliže ani změna životního stylu a matrace nepomohou, zavítejte do ordinace svého lékaře a pátrejte po příčinách bolesti společně.

Zdravý spánek je pro život nezbytně důležitý a pokud si jej z nějakého důvodu nemůžete dopřát, okamžitě zakročte. Insomnie, bolest páteře a ztuhlost jsou rozhodně nepříjemné a je nejlepší začít je řešit co nejdříve. Pořízení kvalitní matrace a anatomického polštáře rozhodně není na škodu a může vám od bolesti ulevit alespoň během spánku.

Zpracovalo: Futurino

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 52
  • 383
  • 17 882
  • 347 618
  • 2 475 826
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet