Detail příspěvku: Jak dál po antibiotikách… aneb jak ozdravit své tělo! Plus SOUTĚŽ

Jak dál po antibiotikách… aneb jak ozdravit své tělo! Plus SOUTĚŽ

autor: | Čvc 5, 2017 | Tělo | 0 komentářů

Views: 108

Milujete bylinky? Milujete tradiční i zcela nové chutě? Potřebujete jednoduše přesně to, co nabízí tato kniha – regeneraci organismu po léčbě antibiotiky? Pak je tato kniha to pravé, ale já ji vidím především jako informačně vyčerpávající encyklopedii potravin a bylinek, které se směle umí postarat o regeneraci zažívání, imunity a tím v podstatě téměř celého těla

Kdysi jsem se naučila, že 80 % naší imunity je ve střevech a po dvou drsných zkušenostech s antibiotiky a se zkušeností s alergií na lepek tomu musím dát za pravdu.

 

Nemáte-li v pořádku zažívání, patrně bude vaše zdraví haprovat i jinde.

 

24350M2Q.jpg

 

Jak na vás působí antibiotika?

Úvodem řeknu, že autoři nejsou nijak proti chemickým antibiotikům, mají určitě své místo v lékařství, nesmí se však zneužívat. Musíme je dobírat, pokud už to nutné je a nejlépe ještě za léčby se postarat o to, aby ty malé atomové bomby vybuchující ve světě našeho střevního a zažívacího ekosystému napáchaly co nejmenší škody. Chystám i rozhovor s některým z autorů a moc ráda bych se zeptala na to, jak dlouho se třeba tělo vyrovnává bez jakékoliv podpory s následky té atomové války v organismu. Sama bych to tipla minimálně na půl roku! Všimla jsem si nižší imunity u sebe i u dětí, když k antibiotikovému léčení došlo. Dobré tři měsíc jste náchylní v podstatě i k tomu, co proletí za sklem doma v kuchyni. O různých typech zažívacích nepohod ani nemluvě.

 

Máme toho hodně kolem sebe

Autoři uspokojili mou slabost pro encyklopedie, kuchařky a návodné knihy, protože k řadě dobrých probiotických potravin dali i recept (na kimchi, kváskové nápoje, kombucha nebo ty skvělé kysané okurky s vinným listem a chlebem!), ale také recepty a zajímavosti z běžných potravin, které dobře podporují regeneraci. Čočka, moje milovaná růžičková kapusta! Šalvěj, nejrůznější čaje, oleje, klíčky, med – vlastně mnoho z toho máte doma a ani o tom nevíte. Přitom v době, kdy potřebujete vyléčit tělo, duši nebo zregenerovat jakkoliv spráskaný organismus (nejen antibiotiky), tak o tom stačí jen vědět – vědět, kam sáhnout.

 

Kniha nás seznámí v první části s tím, jaká je role antibiotik, jak působí, jak se vyvíjí i naše střevní a trávicí mikroflóra, pak se podíváme na probiotika přírodního původu a pak na potraviny, které to všechno ještě více podporují.

 

Informací plno.

Stručně, jasně – s recepty.

Obrázky knihu oživují tak, že máte chuť si v ní stále listovat, dokola a dokola.

Grafické zpracování je excelentní a přehlednost právě taková, že bez problémů najdete vždycky to, co potřebujete.

 

24349MjI.jpg

 

MINIDÁREČKOVÁNÍ PRO VÁS!

A tak by mne v této souvislosti zajímalo, jak si poničená střeva léčíte vy, případně co vám nejvíce pomohlo.

Z této knihy jsem si odnesla pro mě zatím překvapivou informaci a sice, že každému opravdu pomůže něco jiného. Někoho postaví na nohy kysané okurky, někoho zelí. Jiného kombucha… prostě každý máme tu mikroflóru v těle trošku jinou a proto se ani nedá říct, že probiotika z lékárny pomohou každému stejně. Naše vnitřní džungle je u každého trochu jiná a specifická. Jedinečná.

Takže každý, kdo se v diskuzi zúčastní debaty o tom, čím si právě on nejvíce vylepšil stav těla po antibiotikách, má šanci vyhrát jednu ze dvou knih, kterou tu koncem týdne rozdáme. Tak pište a debatujte!

 

O autorech:

MUDr. Josef Jonáš vystudoval lékařskou fakultu v Plzni a jako začínající psychiatr působil pod vedením MUDr. Miroslava Plzáka v protialkoholní léčebně v Horních Beřkovicích. Později se v Chomutově stal nejmladším primářem psychiatrického oddělení v tehdejším Československu. V osmdesátých letech minulého století proslul svojí metodicko-psychologickou spoluprací s Ivanem Hlinkou v litvínovském hokejovém klubu a také průkopnickou knihou Křížovka života, která vyšla poprvé roku 1988. Od té doby se věnuje celostní medicíně a vlastní metodě řízené detoxikace. Je autorem nebo spoluautorem desítky odborně-populárních knih a stovek článků.

 

Jiří Kuchař absolvoval Stavební fakultu ČVUT. Od začátku devadesátých let minulého století působí jako nezávislý žurnalista a spisovatel. Kromě svých knih o léčitelích a českém léčitelství proslul publikacemi, v nichž přiblížil svět jihoamerické ayahuasky, u nás vůbec prvními na toto téma. Na začátku 21. století odhalil část umělecké sbírky Adolfa Hitlera, která se nachází na našem území. Po sérii knih na téma sebepoznání se v současné době věnuje populárně-zdravotnickým tématům. Pravidelně publikuje v měsíčníku Regenerace.

 

MUDr. David Frej pracoval po studiu na lékařské fakultě v Praze několik let jako internista. Východní a funkční medicínu a výživu studoval v Albuquerque v Novém Mexiku (USA), v Rakousku a v indické Puně. V praxi se zabývá vlastním systémem holistické medicíny zaměřené na léčbu zánětu a s ním souvisejících chronických civilizačních nemocí, na výživu, biologické rytmy a detoxikaci organismu. Přednáší a pravidelně publikuje v měsíčníku Regenerace.

 

Vydalo nakladatelství Eminent, 2017, www.eminent.cz

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 317
  • 383
  • 18 147
  • 347 883
  • 2 476 091
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet