Views: 109
Milujete bylinky? Milujete tradiční i zcela nové chutě? Potřebujete jednoduše přesně to, co nabízí tato kniha – regeneraci organismu po léčbě antibiotiky? Pak je tato kniha to pravé, ale já ji vidím především jako informačně vyčerpávající encyklopedii potravin a bylinek, které se směle umí postarat o regeneraci zažívání, imunity a tím v podstatě téměř celého těla
Kdysi jsem se naučila, že 80 % naší imunity je ve střevech a po dvou drsných zkušenostech s antibiotiky a se zkušeností s alergií na lepek tomu musím dát za pravdu.
Nemáte-li v pořádku zažívání, patrně bude vaše zdraví haprovat i jinde.
Jak na vás působí antibiotika?
Úvodem řeknu, že autoři nejsou nijak proti chemickým antibiotikům, mají určitě své místo v lékařství, nesmí se však zneužívat. Musíme je dobírat, pokud už to nutné je a nejlépe ještě za léčby se postarat o to, aby ty malé atomové bomby vybuchující ve světě našeho střevního a zažívacího ekosystému napáchaly co nejmenší škody. Chystám i rozhovor s některým z autorů a moc ráda bych se zeptala na to, jak dlouho se třeba tělo vyrovnává bez jakékoliv podpory s následky té atomové války v organismu. Sama bych to tipla minimálně na půl roku! Všimla jsem si nižší imunity u sebe i u dětí, když k antibiotikovému léčení došlo. Dobré tři měsíc jste náchylní v podstatě i k tomu, co proletí za sklem doma v kuchyni. O různých typech zažívacích nepohod ani nemluvě.
Máme toho hodně kolem sebe
Autoři uspokojili mou slabost pro encyklopedie, kuchařky a návodné knihy, protože k řadě dobrých probiotických potravin dali i recept (na kimchi, kváskové nápoje, kombucha nebo ty skvělé kysané okurky s vinným listem a chlebem!), ale také recepty a zajímavosti z běžných potravin, které dobře podporují regeneraci. Čočka, moje milovaná růžičková kapusta! Šalvěj, nejrůznější čaje, oleje, klíčky, med – vlastně mnoho z toho máte doma a ani o tom nevíte. Přitom v době, kdy potřebujete vyléčit tělo, duši nebo zregenerovat jakkoliv spráskaný organismus (nejen antibiotiky), tak o tom stačí jen vědět – vědět, kam sáhnout.
Kniha nás seznámí v první části s tím, jaká je role antibiotik, jak působí, jak se vyvíjí i naše střevní a trávicí mikroflóra, pak se podíváme na probiotika přírodního původu a pak na potraviny, které to všechno ještě více podporují.
Informací plno.
Stručně, jasně – s recepty.
Obrázky knihu oživují tak, že máte chuť si v ní stále listovat, dokola a dokola.
Grafické zpracování je excelentní a přehlednost právě taková, že bez problémů najdete vždycky to, co potřebujete.
MINIDÁREČKOVÁNÍ PRO VÁS!
A tak by mne v této souvislosti zajímalo, jak si poničená střeva léčíte vy, případně co vám nejvíce pomohlo.
Z této knihy jsem si odnesla pro mě zatím překvapivou informaci a sice, že každému opravdu pomůže něco jiného. Někoho postaví na nohy kysané okurky, někoho zelí. Jiného kombucha… prostě každý máme tu mikroflóru v těle trošku jinou a proto se ani nedá říct, že probiotika z lékárny pomohou každému stejně. Naše vnitřní džungle je u každého trochu jiná a specifická. Jedinečná.
Takže každý, kdo se v diskuzi zúčastní debaty o tom, čím si právě on nejvíce vylepšil stav těla po antibiotikách, má šanci vyhrát jednu ze dvou knih, kterou tu koncem týdne rozdáme. Tak pište a debatujte!
O autorech:
MUDr. Josef Jonáš vystudoval lékařskou fakultu v Plzni a jako začínající psychiatr působil pod vedením MUDr. Miroslava Plzáka v protialkoholní léčebně v Horních Beřkovicích. Později se v Chomutově stal nejmladším primářem psychiatrického oddělení v tehdejším Československu. V osmdesátých letech minulého století proslul svojí metodicko-psychologickou spoluprací s Ivanem Hlinkou v litvínovském hokejovém klubu a také průkopnickou knihou Křížovka života, která vyšla poprvé roku 1988. Od té doby se věnuje celostní medicíně a vlastní metodě řízené detoxikace. Je autorem nebo spoluautorem desítky odborně-populárních knih a stovek článků.
Jiří Kuchař absolvoval Stavební fakultu ČVUT. Od začátku devadesátých let minulého století působí jako nezávislý žurnalista a spisovatel. Kromě svých knih o léčitelích a českém léčitelství proslul publikacemi, v nichž přiblížil svět jihoamerické ayahuasky, u nás vůbec prvními na toto téma. Na začátku 21. století odhalil část umělecké sbírky Adolfa Hitlera, která se nachází na našem území. Po sérii knih na téma sebepoznání se v současné době věnuje populárně-zdravotnickým tématům. Pravidelně publikuje v měsíčníku Regenerace.
MUDr. David Frej pracoval po studiu na lékařské fakultě v Praze několik let jako internista. Východní a funkční medicínu a výživu studoval v Albuquerque v Novém Mexiku (USA), v Rakousku a v indické Puně. V praxi se zabývá vlastním systémem holistické medicíny zaměřené na léčbu zánětu a s ním souvisejících chronických civilizačních nemocí, na výživu, biologické rytmy a detoxikaci organismu. Přednáší a pravidelně publikuje v měsíčníku Regenerace.
Vydalo nakladatelství Eminent, 2017, www.eminent.cz
Renata Petříčková
[sexy_author_bio]
Článek pro vás napsala:
- Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.