Detail příspěvku: Holení intimních partií šetrně a bezpečně

Holení intimních partií šetrně a bezpečně

autor: | Srp 16, 2022 | Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 319

Holení intimních partií je otázkou, kterou se dnes zabývá mnoho žen, ale i mužů. Jít do toho, nebo nechat ochlupení jeho přirozenou podobu? Oholit úplně nebo jen upravit? Jaké jsou důvody pro a proti holení? A pokud se rozhodnete pro, jak své intimní partie oholit správně?

Holení intimních partií je otázkou, kterou se dnes zabývá mnoho žen, ale i mužů. Jít do toho, nebo nechat ochlupení jeho přirozenou podobu? Oholit úplně nebo jen upravit? Jaké jsou důvody pro a proti holení? A pokud se rozhodnete pro, jak své intimní partie oholit správně?

Holení intimních partií – pro a proti

V posledních letech je holení intimních partií trend, proti kterému jde jen málokdo. Zvlášť ženy mají pocit, že se bez upraveného klínu neobejdou, ale poslední dobou se „tam dole“ čím dál tím častěji holí i muži.

Je to tak ale správně?

Pojďme se podívat na pár důvodů pro a proti holení.

Proč holit intimní partie?

Jedním z nejdůležitějších argumentů pro holení klína je estetika a s ní související názor sexuálních partnerů.

Co se estetického hlediska týče, záleží samozřejmě na individuálních touhách a potřebách, ale pro holení mluví i více důvodů.

Jedním z nich je intenzivnější požitek při erotických hrátkách. To potvrzují i studie, které na toto téma proběhli, otázkou však zůstává, zda je důvodem intenzivnějších prožitků skutečně vyholený klín nebo další faktory, se kterými zmíněné studie nepočítají.

Nejdůležitějším důvodem pro holení je však lepší pocit – současně se jedná i o nejčastější důvod, proč se lidé holení intimních partií věnují. Větší pohodlí i sebevědomí je skutečně velmi silným argumentem pro, ale jsou zde i jiné faktory, které vás možná přesvědčí o tom se nad pravidelným vyholováním více zamyslet.

Důvody proti vyholování klína

Jedním z hlavních argumentů pro to ochlupení ponechat je to, že chrání před bakteriemi i sexuálně přenosnými nemocemi – a právě to je jeden z evolučních důvodů, proč ho vůbec máme.

Kromě toho ochlupení také zvyšuje tření a jedná se tak částečně i o přírodní lubrikant. Navíc přenáší feromony, čímž zvyšuje sexuální přitažlivost a udržuje perfektní termoregulaci intimních partií. Chcete zjistit více? Toto téma velmi podrobně rozebírá článek na magazínu Sexshopik.cz.

Teď už se pojďme podívat na to, jak se holit šetrně a bezpečně.

Výstřižek 9

Jak na holení šetrně a bezpečně?

Holení klína není žádná velká věda, přesto je pár kroků, které byste rozhodně neměli přeskočit. Jen tak předejdete veškerým nepříjemným efektům, jako jsou například pupínky, podráždění nebo v horším případě bolavé zarostlé chloupky. Takže jak na to?

 1. Chloupky zastřihněte

Pokud se holíte poprvé, zastřihnutí chloupků nůžtičkami vám ušetří spoustu nervů i práce.

 1. Jemný peeling

Než se pustíte do samotného holení, jemně si oblast očistěte houbičkou či jemným peelingem, který klín zbaví odumřelé kůže a samotné holení pak bude příjemnější. S peelingem to ale nepřežeňte, aby nedošlo ke zbytečnému podráždění kůže.

 1. Aplikace krému na holení

Holicí krém chloupky zjemní a připraví na holení. Ideální jsou prostředky, které neobsahují potenciálně dráždivé parfémy ani alkohol.

 1. Holte po směru chloupků

Konečně je na řadě samotné holení. Při tom je ideální držet kůži stále jemně napnutou, čímž minimalizujete riziko zranění. Holte vždy opatrně, beze spěchu a po směru růstu.

 1. Opláchněte krém a aplikujte krém po holení

Tento poslední krok ženy podceňují velmi často a pak to končí podrážděnou pokožkou. Po holení je vždy nutné aplikovat uklidňující prostředek po holení, který pokožku zklidní a předchází nepříjemným potížím.

Pokud se rozhodnete, že je vám oholený klín příjemnější, skutečně se nejedná o žádnou velkou vědu. Rozhodně se však nikdy neholte ve spěchu a žádný z kroků nepodceňujte.

Jen tak dosáhnete kýženého efektu, protože zarudlá pokožka s pupínky na atraktivitě, pohodlí ani sebevědomí příliš nepřidá.

Zpracoval: Vladimír Rokoský

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Marcela je jméno, jehož původ najdeme v latině. Patrně bylo odvozeno z římského Marcus a zdrobnělé podoby Marcellus, což je zase odvozenina jména boha války Marse. Marcela s ohledem za základ slova by tedy mohla být „malá bojovnice“. V doslovném překladu ale znamená „zasvěcená bohu války”, „zasvěcená Martovi”. V ČR je 61 235 „malých bojovnic“.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

 • 95
 • 410
 • 23 286
 • 360 865
 • 2 418 837
 • 3 795
 • 28
 • 1 846
0 Shares
Share
Tweet