Procházka
Komerce

Hubnutí po porodu aneb Rychle do formy!

0 Shares

Už uplynul nějaký ten čas od okamžiku, kdy váš malý drobeček přišel na tento svět a vy se pořád nemůžete dostat do formy? Trápí vás pořád nějaká ta kila navíc, díky kterým se mnozí ptají, zda náhodou nejste znovu v očekávání? Možná vás uklidní, že v tom nejste sama a že se s tím dá něco dělat. Jak?

Těhotenství trvalo devět měsíců

Všechno chce trpělivost. Miminko jste nosila pod srdcem devět měsíců, nedá se čekat, že cestou z porodnice budete na své váze. Čeká vás docela náročné období, kdy budete běhat kolem děťátka, možná i kojíte. Díky tomu máte šanci některá kila shodit. Někdy se ale stane, že se je nedaří shodit, jste unavení a bez energie. Co s tím?

Vsaďte na vyvážený jídelníček

Zelenina

Na nějaké drastické diety není vhodná doba, mnohem lepší volbou je zdravý jídelníček s vyváženým poměrem živin. Ten může pomoci zhubnout i odstranit únavu. V jídelníčku by neměla chybět čerstvá zelenina, ovoce, mořské ryby, ořechy a dostatek mléčných výrobků.

Když je řeč o živinách, víte, že stravou přijímáme 3 hlavní makroživiny, a to sacharidy, tuky a bílkoviny? Příjem sacharidů je třeba si pohlídat, ve vyváženém jídelníčku je třeba klást důraz na bílkoviny a samozřejmě i vitamíny.

Víte, že při shazování poporodních kil vám může být skvělým pomocníkem ketodieta, která slibuje rychlý váhový úbytek i bez hladovění. Jak je to možné? Je založená na pokrmech bohatých na proteiny, minerály, vitamíny a vlákninu, ale s minimálním obsahem sacharidů. Tím dojde k tomu, že se tělo dostane do stavu tzv. ketózy a jako zdroj energie nebude využívat sacharidy, ale vlastní tukové zásoby.

Hýbejte se!

Bez pohybu se do formy jen tak nedostanete, to je asi jasné. Než se ale pustíte do nějakého náročnějšího cvičení, musíte být po porodu zotavená. Ani pak není nutné vyrážet hned do posilovny, pro spalování tuků je fajn třeba kardio cvičení, tedy jízda na kole, plavání a časem třeba i běh.

Pohlídejte si pitný režim

Voda

Napadlo by vás, že když budete přijímat dostatek tekutin, pomůže vám to v boji s kilogramy navíc? Navíc z těla vyloučíte toxiny, které v něm nemají co dělat. Pijte pravidelně, po malých doušcích. Co přes den nestihnete, večer rozhodně nedohánějte. Z těla by se pak vyloučily i potřebné látky a ledvinám to taky zrovna neprospívá.

Buďte v pohodě a dopřejte si i nějaký ten spánek

Když se budete nervovat tím, že kila po porodu stále nemizí, neprospěje to vám, děťátku a už vůbec vám to nepomůže zhubnout. Mnohem lepší je, když budete v pohodě a dopřejete si i kvalitní spánek.

Teď si určitě říkáte, že s malým dítětem to je se spánkem problém a máte pravdu. Ale proč nevyužít chvíle, kdy spí i děťátko a spát taky? Proč nevyslat na chvíli tatínka nebo prarodiče s dítětem na procházku a na chvíli si zdřímnout?

Náš tip na závěr: Najděte si čas i na malou svačinku

Mnoho maminek se během dne odbývá a na pravidelné stravování ani nepomyslí. Často ale nastane chvíle, kdy by se nějaká ta svačinka pro doplnění energie hodila. Skvělé k tomu jsou třeba proteinové svačinky s minimem sacharidů, ale bohaté na bílkoviny.

Zpracoval: Martin Matějka

Hodnocení k článku

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x