Detail příspěvku: Už máte napečeno?

Tak tahle otázka mezi ženami  je takový ekvivalent  té mužské : Ti Sparťani to dobře projeli, co? V podstatě se v obou případech vystavujete riziku, že vám rowdies rozbijí  v tmavém průjezdu ústa nebo hůř…svážou tkaničky na dva uzly.

Ne, že by pád měny, vládní reformy či dozvuky afrického jara nebyly dost výživnými tématy.

Už to tak ale je, že v těchto dnech nejvíc mnoha hospodyňkám napruží cévky v mozku, když se probírá,kolik už má Máňa napečeno, a jestli Božka stíhá ten osmdesátý druh a o kolik kilo překročilo Jaruščino pečení nosnost balkonu. To naštve.

2736ZjM.jpg

Moje maminka také vždycky pekla. 

S odporem a sebezapřením, ale pekla.  Zcela doznávám za zbytek rodiny naší sobeckost, ve které jsme si neuměli bez cukroví zkrátka ty Vánoce nějak představit.

Nechávala pečení až na chvíle,kdy už nebylo vyhnutí.

 

Pekla pak celý den.

Plech za plechem. Snažily jsme se jí tam ometat a pomáhat alespoň s vykrajováním. Naše malá kuchyňka ale takový nápor osob příliš nekvitovala. A tak, když bylo na zemi zhruba kilo mouky a několik pečlivě zašlapaných kousků těsta, maminka nás vyhodila. Že je dopečeno jsme poznaly nejen podle libé vůně, která vlezla snad úplně všude, ale i dle mamky  ežící na gauči a turkem zapíjející jeden brufen za druhým.

 

Na záda, na hlavu…

 

Její vztah k pečení byl tak znát v každém kousku.

Žádné titěrné hvězdičky či perníčky na jedno sousto. Prostě poctivé hvězdy, perníky a linecká kola. Výhodu to mělo, že k televizi stačilo vzít jeden kousek a prostě ukusovat. Nevýhodu tu, že v případě slepovaných koleček, kdy byly dva kousky na sobě a ještě mezi nimi vrstva krému, museli jste si povysadit čelist. Ale chuťově bylo naprosto vynikající.

 

2735YTh.jpg

Až jednoho roku…

…myslím, že toho, kdy jsme se sestrou konečně vypadly z baráku…se na pečení definitivně vykašlala. Svým způsobem se mi ulevilo i za ní. Byla jsem dospělá a tak nějak jsem začala přicházet v manželství na to, co všechno děláme, aby to bylo, aniž bychom se dokázaly jednoduše ze zajetého vymanit. A také za sebe, neboť po posledním pádu lineckého rohlíku na nohu jsem kulhala ještě na Tři krále.

 

Přiznávám, že si bez cukroví neumím Vánoce představit dodnes.

Nejen pro tu vůni a chuť, ale také proto,že je to celkem pohodlný způsob, jak zasytit škodíky, aniž bych musela o svátcích vstát z gauče od pohádek.

 

Jo, a mám napečeno, kdyby vás to zajímalo.

Ale jen proto, že o adventu jedu navštívit rodiče. Nabalím do auta dárky, lahev domácího vánočního likéru a krabičku cukroví.  Tak aby bylo na předvánoční mlsání i pár kousků na štědrovečerní tabuli.

Mám napečeno konečně bez práce.

 

Dělám to ráda.  

Koneckonců i ty její pracny velikosti dlaně byly mými Vánocemi a zkrátka k nim patřily. A dostala jsem příležitost postavit se k tomu po svém. Rozhodnout se.

 

Každou adventní neděli si dáme na talíř místo večeře od každého druhu pár a krátíme si tak čekání na svátky. Je to naše tradice. Je ho přesně tak akorát, protože nehodlám zakopávat o cukroví na chodbě Dlouho po Silvestru nebo v červnu v mrazáku.

 

A je mi fakt jedno, kolik napekla Máňa odvedle.

 

Ženský, neblbněte! Laughing

 

TTT


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve LVU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Blanka se narodilo ve středověké latině. Maminkou je mu slovo „blancus“, které se překládá jako „bílá“. Volně a významově by šlo říci, že jakoby „neposkvrněná, nedotčená“. Hezké. Takovýchto nedotčených Blanek nám po ČR aktuálně běhá 34001.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Světový den počítačové gramotnosti.
Mezinárodní den boje za vymýcení otroctví.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 775
  • 1 456
  • 28 553
  • 423 461
  • 2 278 274
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet