Detail příspěvku: Péče o seniory na sklonku života

Péče o seniory na sklonku života

autor: | Úno 15, 2018 | Tělo | 0 komentářů

Views: 173

Péče o seniory v pokročilém věku a se zdravotními problémy, které snižují jejich mobilitu, není jednoduchá. Ulehčit vám ji však mohou určité kompenzační pomůcky. Ty navíc poskytnou staršímu člověku pohodlí a zpříjemní mu pobyt doma.

 

Domácí péče představuje pro seniory často mnohem příjemnější a důstojnější způsob, jak dožít do konce svých dnů, než být v neznámém prostředí specializovaného zařízení, na které si v pokročilém věku jen těžko zvykají. Přestože v mnoha případech čelí velkým zdravotním problémům a nezvládají se o sebe již postarat sami, známé prostředí a blízká tvář jim dodávají sílu.

 

Z tohoto důvodu se mnozí příbuzní rozhodnou o své rodiče či prarodiče starat sami, případně najímají profesionálního pečovatele, jenž k jejich blízkému pravidelně dochází, pomáhá mu s běžnými úkony a udržuje seniorův kontakt se světem.

 

Dopřejte seniorovi volnost

Domácí péče s sebou nese zodpovědnost a nutnost pořídit speciální vybavení. Pokud má senior problémy s chůzí, ztrácí rovnováhu a potřebuje oporu, pořiďte mu chodítko. Na trhu jsou různé varianty této kompenzační pomůcky, např. nepojízdná čtyřbodová chodítka, pojízdná chodítka aj.

 

25737OGE.png

 

Pojízdná chodítka se sestávají buď ze dvou, nebo ze čtyř koleček místo gumového zakončení chodítka pevného. Rozhodujícím faktorem je v tomto případě stabilita uživatele chodítka. Pakliže snadno ztrácí rovnováhu, volte chodítka nepojízdná, abyste seniora nevystavovali nebezpečí pádu. Pokud je schopen procházek venku, je vhodné čtyřkolové chodítko s brzdou.

 

Omezenou pohyblivost seniora lze řešit také pomocí invalidního vozíku, díky němuž se snadno přesune z místa na místo s nebo bez asistence. Kromě menší náročnosti péče o zcela či částečně imobilního jedince je invalidní vozík způsobem, jak dopřát seniorům pocit samostatnosti, který často postrádají.

 

25733NDl.jpg

 

Pro seniory upoutané na lůžko

Pokud se stane, že je senior trvale upoután na lůžko, nepodceňujte důležitost kvalitní postele, potažmo pak matrace a polštáře. V tomto případě by měla hrát prim polohovatelnost lůžka. Na takovou postel se však nehodí klasická matrace. Vybavte ji antidekubitní matrací, jež je přímo uzpůsobena pro polohování, aniž by se při tom ničila nebo se stávala nepohodlnou. Seniorovi poskytne dostatečnou oporu v jakékoliv pozici a nezpůsobuje proleženiny.

 

Při výběru vhodné antidekubitní matrace berte v úvahu zdravotní stav jejího uživatele. Důležitými faktory jsou fyzická kondice, mentální stav, aktivita, mobilita a riziko inkontinence.

 

Speciální matraci můžete vhodně doplnit polštářem z paměťové pěny.

 

Ten poskytne správnou oporu krční páteři, čímž zkvalitní spánek a zpříjemní pobyt na lůžku bez nepříjemné ztuhlosti a bolesti zad.

 

Zpracovala: Silvie Dluhošová


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Zbyněk je jméno původů slovanského. Jeho původní podobou je staroslovanské jméno Zbyhněv, které se vykládá jako „ten, komu zbývá hněv”, prostě „má dost hněvu v zásobě“. Nevím, zda jsem potěšila všech 13310 Zbyňků v ČR, asi možná spíš rozhněvala, ale tak to prostě je.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den afrického dítěte.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 391
  • 334
  • 18 241
  • 348 429
  • 2 475 376
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet