Detail příspěvku: Skřivánčí píseň vs soví houkání

Skřivánčí píseň vs soví houkání

autor: | Čvn 24, 2014 | Vztahy | 0 komentářů

Určitě jste již slyšeli o typologii rozdělující lidi na skřivany a sovy. Dokonce jsem četla několik srdcervoucích příběhů o narušeném sexuálním životě, protože žena chodí spát se slepicemi a muž nejraději ve tři ráno. Ale uznávám, že zdrojem těchto příběhů byly plátky, v nichž větší hodnotu měly lušťovky a televizní program. 

skrivanci pisen

skrivanci pisen

 

Nicméně je faktem, že někteří z nás teprve se západem slunce ožívají, aniž by museli pít komukoliv krev. Většinou je krev pita naopak jim a to protějškem, který s naprosto sadistickou radostí vstává hned za kuropění.

 

Já jsem skřivan a muž sova.

 

Během let se náš spánkový režim rozhodně nepřiblížil jakémukoliv kompromisu. Naopak si myslím, že s přibývajícími povinnostmi nebo v pracovně náročnějším období se dokonce dostal do extrému.

 

Muž vypadá většinu pracovní doby jako přejetá želva.

 

Občas se mi zdá, že vydojit z něj nějaké výsledky je těžší než kutálet trabanta do kopce. Ovšem kolem čtvrté páté odpoledne se v něm probouzí doslova zaměstnanec měsíce a během chvilky stíhá to, o čem celý den pouze planě mluvil. Doma zvládne sledovat televizi nebo pracovat na počítači dlouho do noci.

 

Ví, co to je prospat nedělní ráno a ležet v posteli do odpoledne.

 

Pokud bych ho měla vzbudit v nějakou dřívější dobu, garantuji vám, že otevřít hrobku a křísit mrtvé je snazší než vzbudit spící nefalšovanou sovu. Zatímco zbytek rodiny snídá, on usne hned, jak vypadnu z ložnice a přestanu s oživovacími pokusy. Dokonce mu předkládám skutečně pádné argumenty, proč musí vstát.

 

Má to opačný efekt a znechuceně se zavrtá hloub do deky.

 

Snídaně mu nic neříká a startuje se silnou kávou teprve, když uvěří, že skutečně vstal. I přesto není ještě zcela přesvědčen, že se takové nehoráznosti v dopoledních hodinách dopustil. Jít do politiky, prosadí v programovém prohlášení právní postihy za práci v ranních hodinách a nabádání k včasnému vstávání.

 

Jsem skřivan.

 

Nejraději vstávám před pátou. Budík nepotřebuji, stačí, že je venku světlo. Po otevření očí ihned vstávám. Pro delší zevlování v peřinách nevidím důvod. Je to divné být bdělá a ležet. Nejsem nemocná. Zvlášť o víkendu. Není nad to si hned za úsvitu doběhnout k plechové krávě pro čerstvé mléko a vychutnat si kakao dokud celý dům spí a nikdo neruší.

 

sovi houkani

sovi houkani

 

Vychutnám si i snídani.

 

Nevadí mi ani sbalit se a jet do práce daleko před začátkem pracovní doby. Mám po ránu elánu na rozdávání a makám za tři. Nalajnuji si, co všechno musím stihnout a většinou to stihnu za dopoledne.

 

Musím.

 

Odpoledne jsem totiž jak piškot vymáchaný v čaji.

 

Stačí mne jen položit na tvrdou podložku, abych se nerozplizla do ztracena. Pokud na mne v podvečer nikdo pět minut nemluví, usnu. Nevadí mi si jít lehnout hned po zprávách. Žádný z hlavních pořadu v televizi nevidím do konce.  Toužím víc po spánku než po pointě filmu. Ano, možná je ještě venku světlo, ale když zavřu oči, ani to není poznat. Letní noci jsou krásné, letní rána ještě hezčí. Všude je klid, voní rosa, tráva, slunce se teprve klube, kostky ještě nejsou vrženy. Užívám si rána.

 

Jelikož ani jeden z nás nemá zvyk během sexu spát, partnerský život nám to zatím nijak nenarušilo.

 

Chápu, že sově čechrá peří, pokud ráno šmátrám hrnec, abych svařila mléko, nebo pokud se rozhodnu pro nějakou jinou hlučnou činnost v kuchyni. Nemám potíž třeba upéct čerstvou buchtu k snídani, zavařit okurky nebo po tom všem umýt nádobí a nachystat snídani na vidličku.

 

Chodíme alespoň spát spolu.

 

Tedy lehneme si spolu. On kouká do noci na televizi. Já si otevřu knížku, abych na druhé maximálně třetí straně padla hlavou mezi písmena. Těžko soudit, jaký má vliv na partnerský život kombinace skřivana a sovy, ale jako barometr to funguje skvěle.

 

Brzy ráno zachráním z postele ovladač.

 

Hrozí, že ho rozlehne, až sebou mrskne na druhou stranu, když zachrastím v kuchyni pikslou na kávu. Muž zase každý večer vytáhne z pod mé hlavy knihu, abych neměla ráno tiskařskou černí pokérovaný obličej.

 

Ráno mu udělám míchaná vajíčka a černou kávu, aby všechno stihl a nešel z domu nalačno, když vstává na poslední chvíli.

 

14363Y2V.jpg

 

To večer manžel ještě koukne do pracovní pošty a připraví mi věci na druhý den, abych je ráno nemusela hledat.

 

Dokud tohle funguje, tak můžem klidně jako smíšené hejno plachtit dál.

 

ToraToraTora


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Matouš se k nám přistěhovalo z hebrejštiny, kde je mu základem jméno „Mattyth Jáh(u) ”, které položilo základ rovněž všem Matějům a Matyášům. Překlad zní jako „dar od Boha”. Po naší české kotlině v české verzi Matouš pobíhá v současné době 2589 Matoušů, darů Božích.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den míru.
Mezinárodní den Alzheimerovy choroby.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Don’t Worry Be Positive

Don't Worry Be Positive

Don't Worry Be Positive

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 4
  • 451
  • 20 085
  • 438 799
  • 2 216 537
  • 3 772
  • 26
  • 1 813
0 Shares
Share
Tweet