Detail příspěvku: Řádí letos nějaká tajná epidemie podivných viróz?

Řádí letos nějaká tajná epidemie podivných viróz?

autor: | Led 11, 2012 | Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 75

… a nikde o tom není ani zmínka? No jasně, z toho totiž nekouká žádný bezva zisk, žádná zaručená očkování či jiná udělátka, kterými podojit peněženky občanů nebo zdravotní pojišťovny.
Ale na Paralenu a Endiaronu se letos vydělat dá. To zas jo. Obyčejně mě tyhle “ptačí, prasečí” a kdovíjaké chřipky obcházely a neviděla jsem v okolí zvýšenou nemocnost. Letos si těchto radostí užíváme zhusta a v mnoha vlnách. Jen je mi divné, že média na nás nedělají “bar bar bar bar bar!” jako na Kubulu a medvěda.

Atypické rýmy

Rýma je fajn. Léčená trvá sedm strašlivých dní a neléčené se zbavíte asi za týden. Tedy to tak dřív platilo. Průběh bývá obyčejně typický. Zalehlý nos s střídá s funkcí dobře vyčištěný okap za prudkého deště, potom se dostanete ke slušné hustotě a je vyčištěno. Konec.

 

Letošní rýmy jsou nějak stěhovavé a střídavé. Zalehlé nosy jsou zpestřeny zalehlýma ušima a záněty dutin. Charakter rýmy jde od té tajné, kterou nevysmrkáte, ani kdybyste si utrhla kus lebky… od té průtokové až k takové, kterou byste si mohla v noci posvítit, jak je zelenavě fosforeskující.

Někdy taky mívá úžasnou konzistenci, že mám chuť jí plnit do pixel a prodávat jako sekundové lepidlo.

 

Letos jsme se skamarádili s Pamyconem, antibiotickými kapkami do nosu.

Mě nepomohly… tedy přesněji, ze zelené rýmy udělaly průtokáč a byla jsem opět na začátku a po týdu s radostí uvítala zase tu kosmickou svítivou. Dcera je vyfasovala taky a od “léčby” jí zachránila několikadenní žaludeční viróza, takže mezitím stihly kapky projít trvanlivostí (mají ji jen 5 dnů)… vyléčila se i bez nich.

3424NzN.jpg

Zvracení a průjmy nádherných rozměrů

O vánocích jsem přibrala čtyři kila,nutno podotknout, že to byla kila podměrečná, a tudíž jsem se jimi dostala na svou normu, to jde obyčejně dosti rychle.  Večer třicátého jsem si přichystala dobroty na silvestra, umíchala pomazánky, vyšperkovala rybí dobroty. A dala si půl skleničky bílého vína. Ochutnala a šla uspat děti. S tím, že až tak učiním, sednu si k počítači a naproto neurvale a hnusně se v devět večer nacpu k prasknutí. Ta zhruba půlhodina stačila k tomu, že jsem zhnuseně odstrčila veškeré ochutnávky a zhruba hodinu se tady nevěřícně kroutila. Pak to šlo ven.

 

Bylo mi to jasné, první vánoční svátek tohle předvedl syn dvakrát v autě…. a o dva dny později si dcera tímto způsobem vyléčila zatuhlou rýmu.I u mě byla tato léčba úspěšná. Vážně není nad to si dutiny vyzvracet z podoby. Bylo tam toho fakt hodně, to by ani “drát” na ORL nezvládnul. Do této doby jsem si myslela, že nejhorší zážitkem je vracet na svět buřty s cibulí (jó, předmigrénové záchvaty žravosti jsou zrádné)… ale ta půsklenička vína a losos byl bezkonkurenčně horším zážitkem, mám pocit, že vznikla nějaká žíravina, kterou by se dal leptat diamant.

 

A ta čtyři kila byla za jednu noc dole…

přesněji někde jinde…

 

Plicní sanatoria by se letos radovala Protože takových chrchlů jsem ještě nezažila.

Dokonce i já, která jsem na kašel trpěla naposledy na střední škole jsem si s radostí prochrchlala celý měsíc. Nádherným, dusivým kašlem. Děti též. Vyloučila jsem černý kašel. Doufám.

 

Bylo mi divné, že nepomáhá čaj s citrónem, jitrocel ani biotussílek a podobné radosti z lékárny.

Následně jsem začala vařit domácí tymiánové sirupy a bojovat mateřídouškou vnitřně čajem a zvnějšku masážemi s mateřídouškovým olejem. Nic, zlepšení byla maximálně na pár hodin a vcelku mizivá.

 

Podobné radosti provázely celou rodinu, širší rodinu, okolí, známé… ba dokonce i místního zelináře a jeho ženu. Upozorňuji, že vše stále pokračuje, dnes začínáme druhé kolo rýmy s dcerou. Pořád ještě věřím, že se vše vrátí do normálu a začne zabírat tymián a mateřídouška. Tak jako dřív.  Nebo konečně začne mrznout a celá ta bakteriální a virová Noemova archa vychcípe…Kéž by!

 

P.S.: A co vím, luxusní přídavky jsou ve formě z fleku načisto vzniklých zápalů plic. Řádí taky neštovice, příušnice a snad i spála. Bezva..!

 

A tak by mě zajímalo, jestli máte dojem podivné epidemi i Vy, nebo jestli je to jen prapodivná regionální perníková záležitost?

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Matěj se narodilo hebrejštině. Pradědečkem je mu jméno Mattytja, doslovně „Mattyth Jáh(u)”,což se překládá jako „dar Boží”. Stejný základ má i jméno Matyáš, které je archaickou podobou jména Matěj. Oba jsou tedy „darem od Boha“. No a takový božích dárečků nám po ČR běhá 421.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 5
  • 494
  • 49 169
  • 387 549
  • 2 380 395
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet