Detail příspěvku: Co změní nová romská politická strana? Vznikne v pátek v Brně!

Co změní nová romská politická strana? Vznikne v pátek v Brně!

autor: | Říj 11, 2011 | Společnost | 0 komentářů

Romové brzy založí vlastní politickou stranu, ta bude přímo ovlivňovat a řídit dění v regionech.  Bude jednat s vládou ČR a půjde do voleb.  Romové mají za to, že bez politického tělesa na úrovni jiných, se situace Romů v České republice nezmění.  Zázrak v podobě lepší budoucnosti a celkového zkvalitnění jejich života by jim podle jejich názoru měla přinést právě důvěryhodná politická strana. 

Romská občanská iniciativa je v insolvenčním řízení a ostatním menším subjektům, které mají zastávat práva Romů, Romové také nevěří.

 

V čem bude připravovaná nová politická strana jiná než dosavadní subjekty nikdo neví.

Koncem září na romské pietní akci u památníku v Letech u Písku mluvil předseda Výboru pro odškodnění romského holocaustu v ČR Čeněk Růžička o tom, že bez politické strany to dál nejde.

 

Romové mají proto plán.

Začnou prý tím, že budou v regionech hledat schopné lidi, kteří by mohli ovlivnit komunální politiku. Pomoci by jim pak měly zhruba tři mobilní stranické skupiny, které by akčně reagovaly na mimořádné situace v různých regionech.

 

Hledat hodlají Romové mezi sebou, a to jedince, kteří mají povědomost o romské kultuře a také oplývají životními zkušenostmi.

Působit tak chtějí předně na nepřizpůsobivé skupiny Romů, za které, jak říkají, “pykají všichni”.

 

“Vyslali jsme signál do společnosti, kam až by mohla ta vypjatá současná situace zajít. Skončit by to mohlo pracovními tábory. Vztahy mezi většinou a romskou menšinou jsou na nitce,” řekl na shromáždění jeden z účastníků.

 

Moc ráda bych se mýlila, ale tohle tady bylo už snad stokrát, milí Romové, a nevedlo to vůbec nikam.

Protože disciplínu a morální kodex, vychování a slušnost, pracovitost a kompatibilitu se společenskou úrovní státu, ve kterém žijete, za vás nezařídí žádná politická strana.

 

Nikdo nikoho nemůže měnit zvenčí. Národ, či etnikum, je vždy v celku takové, jaký je každý jeden občan, který ho tvoří.

1655ZmM.jpg

Dokud budete jako jednotlivci vychovávat z vašich dětí záškoláky, kteří se neumí chovat a jejichž jedinou ambicí je stát se pobíratelem sociálních dávek, dokud budete svádět vlastní viny a nedostatky na stát a systém či společnost, dokud budete vlastní poklesky a agresi jmenovat rasismem, nezmění se vůbec nic.

 

Jen my, kteří pracujeme a namnoze i na vás, budeme znovu rozčarovaní a zklamaní, nacpeme do vašich vizí a představ další peníze, které někde budou scházet a mimo jiné, budeme stále více naštvaní a čím dál méně tolerantní, čemuž se, pokud jste schopni tak daleko přemýšlet, ve finále nebudete moci ani divit.

 

Romové se ucelí tento pátek Brně

V pavilónu A brněnského výstaviště se tento pátek uskuteční celoromský sjezd. Nápad přišel z popudu rozličných romských organizací a iniciativ.

 

Měla by na něm nově vzniknout romská organizace, která bude mít celorepublikovou působnost. Tato pak bude právně způsobilým partnerem pro jednání s vládou ČR.

 

“Romové v ČR skutečně nemají jednotnou organizaci, která by byla pro jednání plnohodnotným partnerem. A to se má v Brně změnit,“ uvedl jihomoravský krajský zastupitel zodpovědný za národnostní menšiny a člen ČSSD Viliam Záthurecký, kterého Romové požádali o pomoc při organizování tohoto sjezdu.

 

Podle slov pana Záthureckého je sjezd reakcí na situaci ve šluknovském výběžku a také v jiných zemích v Evropě.

 

Na sjezdu Romové plánují projednat prý hlavně bezpečnost, zaměstnanost a vzdělanost.

Celá akce se pak uskuteční pod patronátem Michala Haška.

 

Účast na Romském sjezdu v Brně tento týden závazně přislíbili vládní zmocněnkyně pro menšiny Monika Šimůnková, policejní prezident Petr Lessy a další činitelé.

 

Mezi přibližně 150 Romy, kteří se v pátek sjezdu zúčastní, mají být všichni představitelé romských klanů a rodin v zemi.

 

A já držím palce nejen Romům

 

Pokud by z tohoto, „všeromského sletu“, mělo vzejít něco jiného, než nepořádek, stovky bivakujících příbuzných rozprostřených po brněnských parcích, díry po poklopech od kanálů, řev, mačetové tanečky a stovky neomalených spovykovaných jedinců, myslících si, že jsou právě legálně zmocněni se zmocnit čehokoli, pokud se tady skutečně tímto aktem cokoli změní, bylo by to fajn.

 

1656OWM.jpg

 

Ze stejného důvodu pak držím palce celému zbytku české společnosti.

Pokud by dodatky v článku působily na někoho snad málo tolerantně, pak vysvětluji, že jsou pouze syrovým odrazem zkušenosti ne posledních týdnů, ale roků.

 

S velkou nadějí sledujeme dění poslední doby, kdy máme dojem, že se romská otázka přeci jen začíná alespoň trochu řešit, což budí v člověku pocit, že se tak děje skutečně na nátlak a otevřený nesouhlas společnosti. Díky za to.

Pokud by i Romové sami chtěli cokoli měnit skutečně k lepšímu, kdy to česká veřenost zaznamená, mohou si být jisti, že by český občan takový akt zřetelně pozitivně hodnotil. Češi totiž, založením rasisté nejsou. Jsme národ poměrně dost tolerantní, myslím. 

 

Michaela


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v BLÍŽENCÍCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Oboupohlavní jméno René se narodilo v latině. Matkou je mu slovo „renatus”, což znamená „znovuzrozený”. Podíváme-li se na to optikou předkřesťanskou, když toto jméno vzniklo, pak je René (Renée) prostě reinkarnovaný. A takových reinkarnací máme v ČR 9079.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 264
  • 546
  • 30 706
  • 427 555
  • 2 274 850
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet