Detail příspěvku: Marcela Zlatohlávková: Mudry. Kniha, která osvěží bioenergii těla

Marcela Zlatohlávková: Mudry. Kniha, která osvěží bioenergii těla

autor: | Dub 10, 2015 | Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 29

Znáte jógu prstů, mudry? Pro mne byly jen okrajovým pojmem a tak jsem si se zájmem přečetla knihu od ženy, která je znalkyní chiromancie. Předpokládala jsem, že nejspíš bude vědět, o čem píše a že se něco nového dozvím.  No, nezklamala. Opravdu mne přesvědčila, že ve svých prstech skrýváme obrovskou zásobárnu energie. Jako zásuvku a kabel.

 Čtyřicet tisíc různých nervových zakončeních na našich prstech je zároveň jakýmisi spojnicemi, které jsou schopny obnovit energetické toky v našem těle, posílit ho a také nás spojit s všudypřítomnou vesmírnou energií. Prostě a jednoduše:

 

Mudry – dobití našich tělesných energetických baterií

 

Tato metoda jógy prstů je stará už tisíciletí. Vytvořili ji indičtí mistři a prolíná se historií lidstva až do dnešních dnů.

 

Co Popelky zajímá asi nejvíc, jsou vztahy. I pro urovnání této oblasti v naší duši tu jsou mudry i moudrá slova. Jak vidno, mudry jsou moudré. Působí jak na partnerské vztahy, tak i na přátelské či kolegiální. Zvláštní… Tak to toho!

 

„Vztahy jsou věčným tématem, řeší se dnes a denně. Každý den někdo někoho opouští, k někomu se vrací, každý den se někdo zamiluje, odmiluje, práskne za sebou dveřmi. Někdy ale vztah prostě jen uvadne, přestane jiskřit, přestane nás naplňovat a my přemýšlíme, jestli máme vzít za kliku a bouchnout dveřmi, nebo máme jen tiše zavřít a nechat všechno tak, jak plyne. Pokud jsme nezvolili první možnost, měli bychom se zamyslet nejen nad tím, jaké chyby dělá partner, ale také jaké děláme my. Většinou jde totiž o vzájemné „nejiskření“, kdy se z kdysi tak přitahujícího bodu stává bod odporu. A pokud dojdete až sem, začnete o společném životě mluvit s partnerem a společně užívejte mudru pro šťastné vztahy, která vám pomůže opět nalézt společnou řeč.“

 

Mudra vypadá takto:

 

17199NjZ.jpg

 

Skoro skoro,… ještě to chce ten prsteníček blíž k dlani…!!! Je to někdy boj… Ale zase už jen samo o sobě je cvičení těchto muder velice relaxační. Snad z principu, že si člověk protáhne prstíčky…

 

Nejprve si několik vteřin masírujte boj u kořene prsteníčku.

 

„Položte konečky palců u obou rukou k prvnímu kloubu prsteníčku a konečky prsteníčku na kloub palce. Ostatní prsty zůstávají přirozeně napnuty. Pokud máte možnost a dostatek času, lehněte si přitom na záda a mírně roztáhněte nohy, přičemž položte svá chodidla na vnitřní stranu lýtka druhé nohy. Tím dostatečně aktivujete meridián ledvin.“

 

Jedná se o mudru ledvin, které jsou spojeny se vztahy v našich životech. Autorka dále dodává, že mudra pozitivně ovlivňuje funkci ledvin, ale není vhodná pro lidi s vysokým krevním tlakem.

 

Kniha obsahuje 42 různých muder pro nejrůznější příležitosti. Naučí nás, jak je praktikovat, jak jejich účinek ještě podpořit něčím dalším, změnou v chování nebo bylinkami, jak o sebe pečovat, aby se naše energie v těle opět vyrovnaly. Psychická energie a energie našeho těla je totiž pro naše zdraví zásadní. Marcela Zlatohlávková je v této knize staví na stejnou úroveň jako ty fyzické, vědecky dokázané.  Jen čas ukáže, jestli vědci definují i ty psychické, faktem ale je, že mudry jsou léčitelské umění, které přetrvalo věky.

 

A tak je dobré se k němu stavět s pokorou a zájmem, který si opravdu zaslouží. Ostatně, já některé mudry zkusila a mohu potvrdit, že mají účinek. I když se pro opravdu silný účinek mají cvičit několik minut denně a pravidelně, stejně jako je v knize psáno, přiliv energie nebo utlumení bolestí ucítíte už v první vteřině správného „sevření“ prstů. Jako když se zapojí elektřina. Zapojí se samoozdravná funkce těla. Je to opravdu velmi zajímavý pocit, je to jako když vás ovane svěží vítr nějakého nadšení a vitality.

 

17200NmM.jpg

 

O autorce:

Marcela Zlatohlávková je šéfredaktorkou týdeníku Spirit a autorkou knihy Chiromancie – nejpůsobivější věštecká metoda. Metodami jemnohmotného léčení se zabývá řadu let, vede kurzy a semináře, jak lépe porozumět vlastnímu zdraví. Mezi její obory patří i alternativní způsoby léčby, síla mysli i její ovlivňování pozitivním přístupem k životu a individuální karmou.

 

Vydalo nakladatelství Eminent, 2014, www.eminent.cz

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


 

P.S.. Autorku jsem zkontaktovala, tak uvidíme, jestli vznikne rozhovor… docela by mne mnoho věcí na toto téma zajímalo. Pokud i Vás, pište dotazy, předám a zeptám se…

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Liliana je velice prastaré a jeho původ najdeme v sanskrtu. Překládá se jako hravá“ či „veselá“ a původní podobou bylo Lila. V ČR je v tuto chvíli 323 veselých Lilian.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 76
  • 494
  • 49 240
  • 387 620
  • 2 380 466
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet