Detail příspěvku: ROZHOVOR – Josef Schrötter: „Ženy potřebují lásku“

ROZHOVOR – Josef Schrötter: „Ženy potřebují lásku“

autor: | Dub 5, 2016 | Společnost | 0 komentářů

Před časem jsem tu představila knihu Ozdravení těla a ducha, a protože s panem Schrötterem, autorem knihy, se výborně dělají rozhovory, přednesla jsem mu pár otázek a brouků, které se mi honily hlavou při čtení této knihy. O ženách, o naší potřebě lásky, o nachlazení i o zánětu močových cest a nakonec i o nadcházejícím jaru, si s ním budeme povídat.

20541ZjN.jpg

 

Sama považuji tuto knihu trochu za Domácího lékaře, protože v ní najdete téměř vše… a trochu jako souvislé čtivo, které pomůže pochopit, jak funguje tělo. A tak se zeptám. Chápu správně, nebo s jakým cílem jste Ozdravení těla i ducha psal?

 

Hodně lidí místo toho, aby lidé sáhli po přírodních zdrojích, tak sahají po tabletkách. Proto jsem napsal knihu „Ozdravení těla i ducha“, kde najdou vše potřebné, včetně toho, co je pro kterou krevní skupinu vhodné. Ale nestačí se věnovat jen tělu, důležité je také ozdravovat ducha. Pokud ten není v pořádku, tak elektrochemické procesy v našem těle mají kyselinotvorný charakter a to je podhoubí pro nemoc.

 

To je pravda. Hodně se zabýváte energií, tělo jsou energie. Energií můžeme ovlivnit zdraví. Dává to smysl a myslím, že především ženy jsou na tyto energie a souvislosti více citlivé. Co nám, především tedy ženám, ubírá životní energii v běžném životě? Cítím se špatně, co je nejlepší první pomoc v takovém případě?

 

Hodně žen je velmi citlivých a potřebují cítit lásku. Pro většinu z nich je sex vyvrcholením lásky a něžnosti. Je to zcela jinak, jak u většiny mužů. A tak když žena se podvoluje muži jen z povinnosti, psychika ovlivňuje opět procesy v těle a vzniká řada problémů, od migrén až po cysty nebo myomy. Na vaši otázku, co dělat když se cítím špatně, se nedá jednoznačně odpovědět. Meditace a modlitba by mohla být cesta, jak „z kola ven“. Jen si nechodit stěžovat ke kamarádce. Církev nás učila modlitbu „Andělíčku můj strážníčku…“ Měli jsme nad postelí obraz anděla strážného a k tomu jsme se modlili, aby nás chránil, ale také jsme si mu stěžovali na to, co nás trápí. Kdo na nic nevěří „tak je na to sám“, říkám vždy.

 

20364YTh.jpg

 

Víra určitě dává člověku stabilitu.  To je tedy důležitá součást života. Základní.

A co ty drobnosti, třeba… Brzké jaro je čas nepříjemných nachlazení, na která už opravdu teď nikdo nemá náladu. A utahaná žena na to jistě trpí víc. Takže, když to přijde, krk, kašel, rýma… poraďte, co nám přírodní lékárna nabízí za nejsilnější antivirotika….

 

Určitě bychom měli sáhnout po citronech, rakytníku, zázvoru a medu. Citron do vody s medem, čaj s medem a nastrouhaným zázvorem je opravdu vhodný nejen jako prevence, ale také když nás to skolí. Vynikající prevencí je rakytníkový sirup. Doporučuji také angreštový kompot a kompot z černé jeřabiny s kompotovanou švestkou.

 

A naopak, když se potkáme s angínou nebo zánětem močových cest, lze sáhnout i k přírodním antibiokům?

 

Vzhledem k tomu, že každý člověk je zcela originální a reaguje zcela jinak, jak na přírodní, tak na umělá antibiotika, tak nechci doporučovat to, aby místo návštěvy lékaře si vařili bylinkový čaj. Záněty tohoto typu jsou nejen nepříjemné, ale také nebezpečné. Samozřejmě vedle léků doporučuji pít k tomu vhodné bylinné čaje.

 

Ženy často trápí duševní vyčerpanost, která může ústit až v depresi nebo naopak v úzkosti a přecitlivělost na stres. I malé podněty se potom stávají nesmírně únavné. Postihne-li mne taková duševní nepohoda, pro co mohu sáhnout?

 

Opět doporučím moji knihu „Studánka zdraví a léčivé 3D mandaly“. Zde mohou využít relaxace v 3D světě, ale také přijímat energii z obrázků, které má za úkol – posílení a harmonizaci organismu. Že to opravdu funguje, mi potvrdily některé dopisy od mých čtenářů.

 

Přiznám se, že mne v této chvíli jednou přepadla obrovská chuť na levanduli, taková, že jsem se musela sebrat a jít do lékárny, kde ji naštěstí měli!!! … pila jsem čaj asi týden v příšerném množství (hezky omamuje a báječně se po něm spí) a pak mi najednou bylo dobře a levanduli už, jako obvykle, nemůžu ani cítit… Konec nutkavých chutí. Pak jsem se dočetla, že je mimo jiné i na astma a úzkost, takže asi mne hnal instinkt, nebo co se to ve mně stalo?

 

Víte, říká se „všeho s mírou“. Podívejte se, jak fungují homeopatika. Malá troška a jak pomáhá. Důležité je ten medikament a čaj umět přijímat. Určitě to nepomůže tomu, který to s ošklivostí vypije s komentářem „Fuj to je hnusné“. Tak jak se pak má naše tělo k tomu zachovat, má tu medicínu přijmout nebo ne? Takže přijďme v malém množství a mějme u toho určitý rituál.

 

Jaro je také obdobím detoxikace. Je to jen komerční tah, nebo je opravdu v tuto dobu tělo více zaneseno škodlivinami nasbíranými ze zimy? Ne, moc zdravě přece většinou žijeme přes celý rok a vliv má i životní prostředí, smog apod…

 

Skutečností je, že v zimě nám příroda nedává tolik nabídek své produkce a v zimě také trávíme čas více v domech a sluníčka je málo. To vše samozřejmě přispívá ke zdravotním potížím po zimě. Někdo řekne, ale dnes jsou k dostání pomeranče, mandarínky apod. No jo, ale tím, že jsou „podtrženy“ a dozrávají až u nás, tak si myslím, že tam těch skvělých věcí je podstatně méně, než na stromě ze kterého si plod můžeme utrhnout. V zimě dostaneme v obchodech i rajčata a okurky, ale bohužel nemají žádnou chuť – to je na talíři jen jako kulisa. Na jaře využít co nám příroda začne dávat – kopřivy, pampelišky, březové listí apod.

 

Nechystáte nějakou knihu věnovanou pouze ženám? Něco o našem křehkém, leč nesmírně silném zdraví?

 

Přiznám se, že nějakou specialitu pro ženy nechystám. A vlastně mne to až doposud nenapadlo, že bych mohl něco takového vytvořit. Děkuji za nápad. Mám rozdělané dvě knihy, na kterých nyní pracuji. Běžné moje rady si mohou ženy přečíst každý měsíc v měsíčníku Regenerace.

 

Děkuji za rozhovor a těšíme se na další knihy… A třeba jednou bude i nějaká pro dámy. Osvěty ve smyslu „ženy potřebují lásku“ není nikdy dost…

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Foto: Archív autora

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Vratislav je původem Slovan. Odhadnout rodiče většiny slovanských jmen nebývá problém. Ani Vratislav není výjimkou. Ano, rodinou jména sousloví „oslavující svůj návrat”. Aktuálně je v ČR 6487 Vratislavů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den proti korupci.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 17
  • 495
  • 34 187
  • 423 717
  • 2 299 056
  • 3 783
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet