K ranní kávě: „V čem spočívá tajemství přirozeně štíhlých lidí“? Tak já tedy nesouhlasím!

autor: | Lis 12, 2012 | Ranní kávy | 0 komentářů

Views: 19

…Prozradíme vám čtyři základní tajemství jejich přirozené štíhlosti“, píše se v úvodu článku, který vyšel o víkendu na novinkách.

 

A tak jsem si se zájmem přečetla, jak je to možné, že při mém fyzickém odporu ke sportu a stravovacích návycích, po kterých by mnohý byl odkázán na pohyb jen za pomocí jeřábu, netloustnu a netloustnu.

 

Jenže,  nevím nic.

 

1. Dávají přednost potravinám bohatým na vodu

Štíhlí lidé dávají často přednost potravinám, které mají velký obsah vody jako je například ovoce, zelenina, polévky nebo cereálie. Všechny tyto potraviny mají také tu výhodu, že jsou většinou nízkokalorické, ale zároveň velmi rychle zasytí. A navíc má většina velké množství vlákniny, jak cituje web enfemenino.com.

Mou hlavní potravinou je maso, jako přílohu si většinou dám maso a zeleninová obloha je v mém případě velice hezká, leč víceméně nejedlá dekorace.

 

7580OTM.jpg

 

Ať už to dělají vědomě či ne, pravdou je, že mnoho přirozeně hubených lidí začíná jídlo polévkou nebo salátem, což je hned ze začátku zasytí a pomůže jim to následně jíst menší porce…

Pokud je v té polévce kus nějakého živočicha, tak možná. Salát ano, ale ne před jídlem, to by byla škoda toho masa.

 

2. Hlídají si velikost porcí

Aniž by tím byli štíhlí lidé jakkoli posedlí, přirozeně vnímají, jak velké porce jídla snědí a snaží se to korigovat. Jedním z triků například je naplnit si talíř pouze do poloviny a na zbytek talíře nandat různou zeleninu a ovoce, talíř poté vypadá plnější, ale samotného jídla je minimum.

Ano, nedávám si velké porce, protože zhruba vím, kolik sním. Zeleninou si ovšem talíř nezanáším, stejnak tam pak překáží. A hlavně, jídlo (maso) si vždycky přece můžu přidat.

 

Dalším trikem je používání menších talířů, které pak vypadají plnější.

Hubení lidé nejenže jedí menší porce, ale stravují se víckrát denně, minimálně pětkrát. Základem je výživná snídaně například v podobě jogurtu s müsli, lehčí svačina jako je ovoce či zelenina, vydatnější oběd, odpolední svačina a lehká večeře. Nikdy pak nedojde k tomu, že člověk dostane velký hlad a sní, na co přijde.

…nesnídám, když nepočítám kotel kafe. Přes den zpravidla nemám na jídlo čas a ani chuť. Jím večer a pak ještě v noci v posteli. Kalorická jídla, pak buchty s mlékem. Naftruju se a usnu.

 

3. Mají štíhlé rodiče

Samozřejmě, že primární roli hrají geny a rodinné dispozice, o tom není pochyb. Ale velký vliv má také to, v jakém prostředí člověk vyrůstá, jaké stravovací návyky mají rodiče a tím pádem i děti, jaký mají životní styl, zda se věnují sportu nebo jestli se zajímají o kvalitu stravy, kterou nakupují a poté konzumují. ¨

Moje maminka je baculatá a tatínek také není reklama na koncentrák. Stravují se oba mizerně. Maminka miluje bůček. Krom toho, že v pětadvaceti závodně veslovala, jí jiné sporty minuly obloukem. Tatínek měl žaludeční vředy.

 

4. Omezují své možnosti

Podle profesorky Bárbary Rollsové, čím víc jídla máme na očích, tím víc ho sníme. Dalším tajemstvím štíhlých tedy je prázdná lednice.

Paní profesorko, zvu Vás na exkurzi po naší lednici. Po 23.hodině si v ní listuji jako v encyklopedii světové fauny a kuchařce zároveň.

 

Nejsem asi ten správný vzorek, nebo je termín „přirozeně štíhlí lidé“ velmi nešťastně zvolený.

Všechno, co paní profesorka zmiňuje, vyžaduje hlídání sebe sama a chtěné, ale přece jenom násilí. Přirozeně, znamená prostě od přírody a není třeba k tomu jakéhokoli cíleného chování.

 

Přirozený hubeňour nemůže druhým, kteří to tak nemají, nikdy seriozně radit jak se stravovat, protože je to v jeho případě úplně jedno.

 

A nemohu ani říct, jak k tomu došlo, protože to je prostě do vínku.

Jako malá jsem trpěla nechutenstvím ke všemu, co bylo nutno užívat orálně, vyjma různého listí, obilí, nezralého angreštu, šťovíku a podobných záležitostí na hranici poživatelnosti.

 

Byla jsem podvyživená, ale zdravá.

 

Později jsem nabyla přesvědčení, že ať sním cokoli, stejně neztloustnu.

Takže, jestli mohu vyslovit skromnou domněnku, tak je mých přirozených 44 kilo dílem ovlivněno dětstvím a možná nějakým podtrženým vývojem tukových polštářů, a dílem je to v hlavě.

 

Prostě neztloustnu, kdybych se přetrhla.

 

Na tohle neexistuje návod. Bohužel.

 

Kdybych si ale něco zaručeného vymyslela a šířila, asi bych koukám zbohatla.

 

Veselý den!

 

Míša K.


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v novoluní Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Mikuláš se narodilo v Řecku jako Nikoláos. Rodiči jsou mu slova „niké”, což znamená „vítězství” a „láos” s významem „lid”. Mikuláš tedy znamená „vítěz mezi lidmi”. No a nositelů tohoto zajímavého jména je u nás v ČR aktuálně 2579.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 421
  • 729
  • 18 246
  • 271 073
  • 2 567 805
  • 3 807
  • 28
  • 1 877
0 Shares
Share
Tweet