Dům a Byt

Je načase si pořídit nová okna…

0 Shares

Máte stará okna, nebo z nějakého důvodu již nevyhovují vašim potřebám? Pak je načase podívat se po nových. Jde o sortiment, který nevybíráme každý den, a proto je dobré celou problematiku nejdříve trochu nastudovat. Pojďme si přiblížit alespoň základní druhy oken podle materiálu.

Proč si pořídit nová okna?

Možná ještě nejste pevně rozhodnutí, že si nová okna pořídíte. Říkáte si, že svůj účel ještě plní? Záleží na tom, do jaké míry. Pokud si pořídíte nová, s největší pravděpodobností budou lépe těsnit a vy ušetříte za vytápění. A vzhledem k dnešním cenám energie nejde o úplně zanedbatelné částky.

Z dalších výhod si ještě uveďme zvýšení hodnoty nemovitosti, lepší zvukovou izolaci (oceníte, především bydlíte-li v hlučnějším prostředí), větší bezpečnost a celkově zvednete vzhled vašeho bydlení. Obvykle se i snadněji ovládají a lépe udržují.

26672MTU.jpg

Jaká zvolit?

Na výběr máte z různých materiálů rámů. Nejrozšířenější jsou plastová okna. Lidé si je oblíbili díky jejich příznivé ceně. Z dalších výhod si uveďme snadnou údržbu, dobré izolační vlastnosti, výběr z mnoha dekorů a našly by se i jiná pozitiva. Je třeba si uvědomit, že v tomto sortimentu jsou obrovské rozdíly. Proto nevybírejte jen podle ceny. Nejlevnější plast nemusí být přesně to, co hledáte.

Pěknou klasikou jsou dřevěná okna. Dřevo je přírodní materiál a jako takový přináší mnoho výhod. Rozhodnete-li se pro něj, počítejte však s vyšší pořizovací cenou. Také se budete muset o ně více starat. Vyžadují pravidelnou údržbu, alespoň chcete-li, aby vám dobře sloužila dlouhá léta.

Toužíte-li po luxusu, podívejte se na hliníková okna. Hodí se především do moderních staveb. Vypadají velmi pěkně a mají výborné vlastnosti. Snad jediným negativem jsou vyšší pořizovací náklady. Výrobek vám však vydrží dlouhá desetiletí.
Pokud jste příznivcem klasiky, možná pro vás budou nejlepší špaletová okna.

26671M2E.jpg

I tak však mohou být jednoduchá na ovládání a poskytnout vám skvělou tepelnou izolaci.

A jaká okna nakonec vyberete vy?

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com