Detail příspěvku: Pasovka

Views: 21

Nikdo nevypadá ve skutečnosti tak špatně jako na fotce v cestovním pasu. Tak pod tohle se podepíšu. Většinu svého života mám potíže podívat se na své vlastní fotky. Vlastně se  to s věkem horší. Nejenom můj odpor ale i to, co na nich vidím.

Posledním hřebíčkem do mé fotografické rakvičky bylo, když manžel pořídil k počítači široký monitor. Například filmy na něm vypadají úžasně. Obrázky z dovolené na něm vypadají fakt nebezpečně. Zatímco pláž je úžasně široká až nekonečná, stejné parametry získává i má pneumatika.

 

Nemluvě o zadku a druhé bradě.

 

Mé kruhy pod očima a vodnatý pohled mi dodávají značně zetlelý výraz i hodinu po snídani.

 

Nikdy nezapomenu na našeho známého, který si potřeboval zařídit kartu na autobus. K elektronické žádosti bylo nutno připojit i fotografii určitých parametrů. Nevím, jak tyto požadavky pochopil. Na lítačce dodnes vypadá, jako by nejezdil trolejbusem ale faxem.

 

Nevím, jak dokázal, že mu jí vydali.

 

Kdybych nevěděla, že je rodilý Hradečák, přísahala bych, že zdrhnul z prostoru 51.

 

 

Na svých dokladech mám rozměry správné. Co na tom, že vypadám jako dobře uleželá mrtvola. V lepším případě masový vrah z rubriky „Krminální ústředna pátrá“.

 

Kdykoliv podávám příslušníkovi své doklady, mám pocit, že nehledá rodné číslo ale datum nálezu ostatků. Ani moderní pas s biometrickými údaji mi skóre moc nevylepšil.

 

Má radost, jak nicotná miniaturní černobílá podobenka skryje vady pleti i charakteru, vzala rychle za své. Při načtení mnohamístného kódu se příslušníkům rozbalí můj ksicht na mobilní obrazovce zásahového vozidla ve velikosti, že hrozí exploze airbagů.

 

Vědoma si toho, že kvalita výsledné dokladové fotografie nesouvisí s množstvím času věnovaného renovaci obličejové fasády, nechala jsem se nedávno vyfotit na nový občanský průkaz. Přijela jsem v dešti, na kole a značně ve spěchu. Paní ve foto budce zřejmě znejistěla: „ Můžete se ještě upravit, než to zmáčknu.“ Srovnala jsem si tedy límeček bundy a ujistila se, že mám obě náušnice.

 

„Opravdu se nechcete upravit?“ trvala na svém?

 

V zrcadle jsem zkontrolovala, zda mi cestou městem na čele neulpěl  padlý list javoru či papírek od žvýkačky. Neulpěl, a tak jsem slečnu vyzvala nechť koná. Výsledek? Opět dle předpokladu.

 

Jako kdybych slyšela kameloty vyřvávající ve snaze prodat horké novinky: „Matka třech dětí ubodala šest učitelééék!!!…..Nájemná vražedkyně řádila v jeslííích!!“

 

Zažádat o nový doklad a vyplnit skutečný rok narození je pro mne menší peklo, než k žádosti přiložit fotografii.

 

Dnes ráno to dorazila moje sestra.

 

Nedávno jsme se zúčastnili programu jednoho časopisu, který byl spojen s množstvím doprovodných akcí. Jednou z nich bylo, že vás mohl vyfotit profesionální fotograf. Takže vznikla pěkná momentka na památku zajímavého odpoledne.

 

Udělali jsme pěkné pukrlátko v trojce s mou sestrou a jejím přítelem, kteří mne přišli podpořit svou přítomností.

 

Dnes ráno mi přišel mail: „Ahoj, už jsou konečně na světě fotky z víkendu!“

 

Už chápu, proč dotyčný fotograf ten víkend musel fotit nadržené čtenářky a ne missky u hotelového bazénu. Z fotky na mě koukal jakýsi vorvaň s počínající pleší, který se nějakým záhadným způsobem ocitl v mých šatech.

 

Podala jsem dotaz na technickou podporu mého antivirového programu, proč fotku nezachytil rovnou jako podezřelý malware. Pohmatem jsem zkontrolovala tep.

 

20171OGE.jpg

 

Oproti tomu, co tvrdila fotka, jsem byla naživu.

 

Mohu jen závidět fotogenickým lidem. Mám kamarádku, která váží víc než já, chybí ji vepředu zub a i přesto vypadá na každé fotce jako Miss universe. Dokonce i na té, kde si v deliriu tremens ustlala pod stolem. Na svatebních fotkách vypadá jak z reklamy na zubní pastu, i když má v puse půl talíře ovaru.

 

A její občanka? I ve čtyřiceti byste ji tipli na čerstvou maturantku.

 

Asi to máme v genech. První pas mé dcery by mohli otisknout v dikobrazu.  Odjížděla s babičkou na dovolenou a nebyl čas, aby se jí v obličeji zahojilo jednadvacet štípanců od komárů, které obdržela v kempu u rybníka.

 

Syn se zase rozhodl, že fotograf je horší než zubař. Po půlhodině usilovného řvaní a vztekání byl konečně vyfocen….. Následně jsem byla nařčena, že si dělám srandu z úřední osoby.

 

O své doklady se příkladně starám a hledím, abych je nikde neztratila.

 

Časem se ošoupou a obrázek přestane mít jasné rysy. Nový doklad totiž znamená, že se budu muset dostavit na magistrát.

 

Tam mě paní třikrát vyblejskne: „Vyberte, kterou chcete použít.“

A já zase budu chtít zařvat: „Proč? Proč proboha nemůžu na dokladu vypadat jako člověk?“

 

ToraToraTora


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 30
  • 383
  • 17 860
  • 347 596
  • 2 475 804
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet