Detail příspěvku: David Deida: Cesta vášně. Nechme se šokovat, my božské p.čky!

David Deida: Cesta vášně. Nechme se šokovat, my božské p.čky!

autor: | Říj 31, 2012 | Společnost | 0 komentářů

Views: 18

Pro každou knihu, která se mnou není tak úplně v souladu, hledám ideálního čtenáře. Zatímco předchozí Deidovu Cestu pravého muže mohl kdekco, pro Cestu vášně je takovým čtenářem jedině a pouze muž hrubších mravů. Nedovedu si představit ženu, které by těchto 180 stran oslovilo do hlubokého nitra. Chcete-li však natvrdo a nasyrovo poznat, jak muži přemýšlí a cítí, směle do ní.

Upozorňuju, je to čtení opravdu pro otrlé.

Zatímco první u nás vydaná Deidova kniha Cesta pravého muže je o mužích, je o jejich přemýšlení, je o souladu muže se ženou, ženy z nich mohly vytěžit obrovské moudro. Takové, které od ženy nezískáte, protože ona prostě NEVÍ. Vše bylo podáno naléhavě, leč nevtíravě. Syrově, leč stále velmi slušně, korektně a něžně.

 

7413MDF.jpg

 

Máte-li fyzicky odolný organismus, dejte si k tomu ROZHODNĚ NĚCO TVRDÝHO! Pánové, neradujte se předčasně, o Vašich tvrďácích nemluvím. Myslím spíš – něco bez metanolu, pokud možno.

 

Cesta vášně uvolnila mravy. Pičkami, mrdáním a ptáky se to tu jen hemží. Dozvíte se, že žena vlastní jedno své božské místo, sice kundu, ve které je celý svět. Pro muže samozřejmě, a vlastně i pro ženy.

Extatický popis orálního sexu na jednom večírku je ovšem něčím, co vás uzemní a ano – přiznám se – nahlodá. Pokud se oprostíte od prvotního opovržení, pak v sobě možná ucítíte jisté hlodání a vnitřní soulad s touto situací. Pro mě osobně by byla velmi zajímavá, kdyby byla spisovatelsky podána jinak a kdyby tam pokud možno nebylo tolik čumilů a spoluvzrušených osob kolem.

7415OGF.jpgNěkolik dní jsem přemýšlela, proč měl tak dobrý a moudrý spisovatel a duchovní  učitel (leč nazývaný kontraverzní) potřebu napsat TAKOVOU knížku. 

 

 

V úvodu upozorňuje, že neobsahuje reálný příběh, leč částečně fantazii (sama si myslím, že i pocitovou, vizionářskou) a není do doporučený duchovní návod. S tímto vědomím se dá kniha číst velmi dobře. Je to totiž extrém.

 

Patrně chtěl David Deida (jinak dle obrázku veskrze sympatický chlapík) svou cestu k Bohu, kterou tak přenádherně popsal v Cestě pravého muže, přiblížit absolutním křupanům a buranům. Snad proto ten slovník, snad proto ten primitivní příběh klasického mužského mokrého snu – grupáč. Hospody, bary a divoké večírky – tam své nekonvenční a provokativní učení David Deida předává.

 

Souhlasím.

I když, vlastně nevím, nemám v okolí žádného muže,  na kterém bych tento závěr mohla testovat.  Závěr může být ten, že rozhodně neuděláte chybu, když v sobě vyřešíte Deidovu zásadní otázku – jste žena „manželka“ nebo „uctívačka ptáka“? Jedna potřebuje jen jednoho, druhé je to jedno, hlavně, když to má ptáka. A rozhodně je fajn se občas toho svého poptat, jestli vám večer nevylíže pekáč.Wink

V knize je však ke konci jistý posun, zklidnění, i sám hlavní hrdina se svým přítelem se vyvíjí a divokost sexu začíná ubírat na síle.

„Většina lidí se nedostane dál než k tomu, že se snaží vlastnit lásku toho druhýho na základě vzájemný svazující úmluvy. Neříkám, že by ses měl vrhat do sexu s každým, koho potkáš. To by taky bylo svazující – podlíhal bys vrtošivejm rozmarům svý touhy. Když ustojíš svobodu a lásku bez majetnickejch pocitů, pak zůstáváš celej otevřenej jako voda…“

A tak se i přes obrovskou lásku i hlavní hrdina vzdá své milované jen proto, aby šli dál… dojde i na sex ve třech. A ano, je to zajímavé čtení, u kterého se rozhodně nebudete nudit, ale počítejte s tím, že u toho bude třeba hodně, hodně čerstvého vzduchu!!!

Vydalo nakladatelství Synergie, 2012, www.synergiepublishing.com

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Adolf má svůj původ, jak asi každý tuší ve starogermánštině. Vzniklo ze z prastarého jména „Adalwolf“, což znamenalo „ušlechtilý vlk“. „Adal“ je „ušlechtilý“, „wolf“ je „vlk“. Původní význam jména je tedy v němčině spojen s ušlechtilostí a vznešeností. Ještě u starých Křesťanů bylo jméno oblíbené. Nejstarší známý Adolf byl mučedník a zahynul v roce 755. Později nosilo toto jméno i mnoho biskupů. Dnes už to taková sláva s tímto jménem není, ale je to o úhlu pohledu. Adolf prostě znamená „ušlechtilý vlk“. A takových máme v ČR 4012

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den otců (3. neděle v červnu).

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 18
  • 406
  • 17 817
  • 347 782
  • 2 475 409
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet