Detail příspěvku: David Deida a Cesta pravého muže: Fascinující čtení i pro ženy

David Deida a Cesta pravého muže: Fascinující čtení i pro ženy

autor: | Bře 8, 2012 | Vztahy | 0 komentářů

Views: 676

Málo je knih, o kterých lze říci – bylo mi ctí! A tady bylo. Cesta pravého muže má ambice stát se kultovní a ač je o mužích, budu se na ní dívat z pohledu ženy. Přizvala jsem si také autorku jedné z předmluv, Mgr. Denisu Palečkovou, se kterou  jsme nad duchovním průvodcem pro muže rozvinuly velmi zajímavá – notně smyslná a erotická – témata. Hlavně témata ryze ženská.

cesta pravého mužeTrvalo dlouhých 8 let, než se kniha dostala k českému překladu a jak je zde správně řečeno – patrně řízením osudu čekala na svůj správný čas. Až nyní má šanci býti i u nás pochopena. Muži mají možnost díky této knize zkultivovat
sebe, svou sexuální energii a svého muže uvnitř.
Velká výzva pro českého muže!
Chtě nechtě je sexuální síla pro muže jednou z těch, která je vede – ne-li ta vůbec hlavní. Bohužel většina dnešních mužů jsou jen macha s touhou ejakulovat.
Proč je tomu tak Vám autor vysvětlí ve svém úvodu a několika prvních kapitolách.
Ale o sobě samých se tu mnohé dozví i ženy. Kdysi tu byla příliš polarizovaná společnost, ženy pod absolutní nadvládou mužů, pak se ženy trhly ve snaze býti rovnoprávné. A tato rovnoprávnost jim škodí, protože jsou příliš „mužské“ a muži tedy příliš „ženští“. Souboj „mužatek“ a „bábovek“.
Pochopit princip je díky této knize velmi snadné
David Deida rozebírá, jak vypadají ženské a mužské energie, jak se liší a jak se mají vzájemně doplňovat. A nejedná se jen o sexuální oblast, které je věnován závěr knihy. Jde o pochopení mužského přístupu a chápání. Jejich cílem je pronikat do světa a usilovat o vybití neustále vznikajícího napětí, o osvobození, o ukončení, o uvolnění. Vidíte tu podobnost s jejich přístupem k sexu, proniknout, vybičovat napětí k maximu a uvolnit ho?  Autor zde nabízí
řešení, jak tuto divokou často ničivou energii zkultivovat a násobit.
Náhražky nebo čirou ženskou esenci?
Zajímavé a velmi překvapivé pro mě bylo zjištění, že ženské energie, které muže fascinují (a které přímo sálají při pohledu na zářící, spokojenou ženu) a ze kterých oni čerpají energii, nachází v náhražkách, které mají energeticky ženskou povahu – alkohol a drogy. Nebo porno, jakožto snadná konzumace maximálního –
leč často hraného – gejzíru ženské energie. Ztělesnění ženy prožívající smyslnou extázi.
Ovšem co potěší i jemné duše…tyto energetické účinky na muže má i pobyt v přírodě, i příroda sama je ryze ženská.
Náhražky jsou snadné, získat pro sebe důvěru a poddání se čisté ženy, je již těžší.
Dnešní muži volí snadnější řešení.
Muži nás musí zbavit svého vlastního břímě
Kapitoly o ženském vyzařování jsou hřejivé a potěší každou ženskou duši. Dají probudit to, co v každé ženě dřímá a co většinou nemá šanci nikterak projevit. Protože například musí ve vztahu „nosit kalhoty“. Jak moc destruktivně toto působí? Cituji z knihy…
„Chcete-li, aby z vaší ženy vyzařovala ženskost, pak jí musíte zbavit břímě vedení…“
Ženy se musí zbavit zodpovědnosti za to, co je úkolem muže, zbavit se zbytečné mužské
energie v sobě samé. Protože jim to – mimo jiné, škodí i na zdraví. A autor navíc praví…
…Byly by vděčné, kdyby si od ní mohly odpočinout a přijmout místo ní jako dar tu vaši.  Jak poznáte, že cesta, po které se ubírá vaše žena, je ta zdravá? Podle toho, že bude na své cestě rozkvétat a bude šťastná.
Jestliže se dostává do stále většího stresu a napětí a své emoce vyjadřuje stroze a odměřeně, pak to znamená, že její směřování je přespříliš mužské.
Cesta, kterou si vaše žena nuceně zvolila, signalizuje vaši nespolehlivost.“
žena
Muži by neměli měnit svá ryze mužská rozhodnutí, i když je o to žena požádá – neústupný, moudrý a rozhodný muž stoupá v ceně v očích ženy.
V této knize poznáte pravý význam rčení – CO MUŽE DĚLÁ MUŽEM. Zejména muži budou velmi překvapeni – ženy po přečtení povětšinou pocítí souznění s textem.

„Nejzřetelnější je marnost snahy o takové naplnění vidět při hře „moje tělo chce její tělo“. Pokud jste někdy
získali ženu, po které jste toužili, víte, že to ve skutečnosti nikdy není takové, jak jste si představovali. A když, tak jen krátce….
…klame vás přelud vaší vlastní touhy.
Klame vás vaše vlastní vzrušení… Zareagovat na ženu jen tak, že se necháte strhnout touhou po jejím těle, je hloupost. Tak reagují samci na samičky, tak to chodí u býků i u much.“
Mužský orgasmus po vzoru ženy – nikdy nekončící rozkoš!
Muži chtějí dostat to, co chtějí, aby mohli své hledání ukončit.  Poté je jejich pocit prázdnoty o něco menší.
Ale zapomínají na duši, na krásu balancování na nejvyšší možné touze, na pohlížení na ženy jako na bohyně nekonečné inspirace a zdroje lásky.  Změnit te to styl myšlení a reakcí je velmi těžké, a existují pro to duchovní i tělesná cvičení. Výsledek stojí za to, stejně jako úžasný, čtivý a lidsky podaný návod. Tři kapitoly jsou tu věnovány
právě mužské ejakulaci, která tak, jak je běžně prováděna, vysiluje na fyzické i psychické rovině.  Taoismus zná tzv. velký tah, tedy přetažení orgasmické energie vzhůru podél páteře až do hlavy, kde se – bez ejakulace – zažívá maximálně slastný a léčivý orgasmus.
A protože se v knize převážně píše o mužích, zeptala jsem se Mgr. Denisy Palečkové, autorky jedné z předmluv a lektorky tantra masáží i osobního a partnerského rozvoje (spoluzakladatelka školy Tantraworld a masážního studia Tantra Spa Prague), může-li něco takového zažít i žena a je-li vhodné i u ženy neplýtvat energií při orgasmu? Odpovídá, že většina žen při orgasmu nezažívá úbytek energie, a tak u nich je praktiku velkého tahu neučí. Není totiž příliš potřebný.
Za prvé ženské prožívání sexuality bývá spontánně celotělové. Muži mají tendenci prožívat vzrušení zejména a hlavně v pohlaví, a zbytek těla tolik necítí. Velký tah pomáhá rozvést vzrušení do celého těla, pro muže je to tedy cesta k celotělovému orgasmu, který ženy obyčejně zažívají, aniž by nad tím přemýšlely.
Za druhé mužskou sexualitu podporuje soustředění, zaměření se na něco – dech, vizualizace cirkulace vzduchu atd.
Ženská sexualita je spíše o naprostém uvolnění a odevzdání se. Když žena zaměřeně dýchá a provádí vizualizace, podporuje v sobě “mužské” kvality – zaměřenost, jasnost, vedení. Což je proti její “ženské” podstatě. Tato technika ale někdy velmi vyhovuje ženám, které například v práci vykonávají mnoho “mužské” aktivity – jasnost, soustředěnost, zacílenost – typ manažerka, businesswoman. Velký tah je pak pomáhá zbavit se napětí z
celodeního sebe-vedení a vedení.“
Děkuji za vysvětlení, chápu tedy správně, že ženská sexualita míří opačným směrem, než mužská – muž dovnitř, a žena ven? Energeticky tedy, myslímWink
„V podstatě ano….ženská pozornost je u sexuality spontánně spíše uvnitř, a mužská venku. Muži se tímto učí prožívat
více v těle. Je pro ně přirozené být venku, pronikat někam, dívat se na něco.
Ženy mívají méně obrazů a fantazií, a prožívají více tělem a smysly.  Samozřejmě to neplatí vždy a pro všechny“.
David Deida
je považován za jednoho z nejpřevratnějších a nejprovokativnějších duchovních učitelů. Provokovat však nebude muže, který podvědomě cítí, že s jeho životem není něco v pořádku, je  aopak člověkem, který mu přináší naději. Provokovat bude „macha“ a „bábovku“.
Knihy Davida Deidy byly přeloženy do více než pětadvaceti jazyků a stávají se doporučovanou literaturou na univerzitách, workshopech, mužských i ženských skupinách po celém světě. Mnoho jeho následovníků z něj cituje a základy, které David Deida položil pro mužskou transformaci a posvátné prožívání sexuality jsou až neotřesitelně silné.
Další základy najdete v posledních částech knihy v odkazech na různé mužské spolky, seminární akce pro muže a otevřené kruhy. Příjemně překvapuje, kolik jich je!
Pro zájemce uvádím oficiální stránky Davida Deidy, na kterých uvidíte, že jeho literární i pracovní činnost je obrovská – www.deida.info.
Nakladatelství Synergie se chystá mnohé jeho knihy vydat i u nás, takže se máme rozhodně na co těšit. Jedna z nich vyjde na podzim (Wild  Night)  a sama Cesta pravého muže se právě u tohoto nakladatelství překládá do slovenštiny, slovinštiny a maďarštiny…Doufejme, že i tam si najde své uvědomělé čtenáře!
Na konci knihy najdete seznam doporučené literatury, kde jsou i mnohé Deidovy tituly a pouhých šest knih v češtině je důkazem, že mužské téma je u nás zatím velmi zanedbáváno.  Snad se blýská na lepší časy..
Děkuji Mgr. Denise Palečkové z Tantra Spa Prague, www.tantraworld.cz  a k těmto tématům (konkrétně prožívání ženské rozkoše) se ještě určitě vrátíme.
Vydalo nakladatelství Synergie, 2012, www.synergiep

[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Leoš je podle nejnovějších tézí původem ze staroněmčiny. Jeho základní podoba byla Leopold nebo Leonard, což vzniklo ze spojení slov „leute“ - člověk a „bald“ – statečný. Je ale možné, že první část tvoří slovo „leo“, což je lev. Jméno by tak bylo překladem nejblíže významu „silný, lví člověk“. A takových je v ČR hnedle 5727.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 88
  • 371
  • 17 905
  • 347 440
  • 2 476 233
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet