Detail příspěvku: Brian Tracy: Zaměstnejte ty nejlepší lidi – Popelky!

Brian Tracy: Zaměstnejte ty nejlepší lidi – Popelky!

autor: | Bře 1, 2016 | Společnost | 0 komentářů

Views: 13

Tato kniha se velmi nečekaně vyloupla i jako dobrý pomocník při organizaci rodiny. Jasně, tak rodina je tak trochu jako firma, nebo by tak měla fungovat. Jinak nastane chaos. Ale vezměme to popořádku. Pracujete s lidmi a chcete od nich, aby nějakým způsobem pracovali pro vás nebo v týmové spolupráci? Pak je tato kniha to pravé, protože velmi lidským a zároveň logickým způsobem podává princip lidské spolupráce. 

Klíčové myšlenky, metody a techniky, jak vybrat spolupracovníka tak, aby vám výrazně pomohl k lepším výkonům, aby byl s vámi spokojený a našel s vámi to pravé souznění. Ono to nakonec není vůbec těžké.

 

Lze vůbec tohle napsat čtivě? ANO!

 

Bála jsem se této knihy, protože téma mě dvakrát neoslovilo, ale faktem je, že POTÉ JSEM SI JI PŘEČETLA JEŠTĚ JEDNOU!!! S jasným záměrem tentokrát vychytat vychytávky do domácnosti!

 

20156Mzg.jpg

 

Grafická úprava je logická, jednoduchá a dobře přehledná.

 

Budete se v ní orientovat i tehdy, když budete hledat jednu konkrétní věc. Budete ji mít přečtenou natošup, navíc styl, jakým je psaná, je velice strhující, čtivý a chvílemi až zábavný. Po přečtení se mi v hlavě jako v osnově srovnaly základní myšlenky, které chtěl Brian Tracy říct. Všechno, co tu o svém správném postupu a vztahu k zaměstnancům píše, má zcela zásadní význam. Zaměstnanci a dobře fungující lidé v týmu jsou totiž základ.

 

Bez toho můžete mít sebelepší nápad na rozvoj, ale nepovede se vám nic.

 

Protože za vašimi zády nebudou stejně nadšení, motivovaní lidé, pro které je práce nikoliv nutnou povinností, ale také částečně smyslem života.

 

A cítí se bezpečně.

 

Teď raději zavřete oči všechny Popelky, které někde pracují ve stylu „hubený plat a nade mnou meč ve formě vyhazovu, protože když ceknu, tak dalších deset stojí ve frontě“. Povím vám, chtělo se mi chvílemi plakat, protože to, co tady autor popisuje, je možná scifi? Nebo ne?

 

Pevně se držte, protože toto je sen mnoha maminek.

 

„Před lety jsem si jako otec malých dětí všiml, že stejně staré děti má i většina mých zaměstnanců. Někteří z nich s nimi žili sami a ze všech sil se snažili skloubit pracovní povinnosti s domácími – s doprovodem dětí do školy, ze školy, návštěvami lékařů, náhlými onemocněními a jinými nečekanými událostmi. Rodiče tak žili pod neustálým tlakem.

 

Rozhodl jsem se tehdy ve své společnosti zavést systém „Rodina především“. Sezval jsem všechny na poradu, kde jsem jim oznámil, že od toho dne má pro všechny zaměstnance řešení rodinných problémů, zvláště pak potřeby dětí, přednost před vším ostatním.

 

V praxi to znamená, že řeší-li zaměstnanec rodinný problém, může si během dne z práce odskočit domů, přijít pozdě, odejít dřív, popřípadě nepřijít vůbec, jak sám usoudí, přičemž mu nevzniká povinnost zmeškanou pracovní dobu nijak nahrazovat, ani se mu čas nepřítomnosti nestrhává ze mzdy.

 

Vzápětí jsme tento systém rozšířili tak, že platíme lidem čas, který potřebují, mají-li podstoupit operaci, čas na zotavenou a dokonce čas, který stráví na pohřbu či při řešení domácí krize. Může to být i několik dní. Systém „Rodina především“ už nás stál tisíce dolarů, je to však pravděpodobně nejlepší personální politika, jakou jsme kdy zavedli.“

 

Kniha plná zdravého rozumu, logiky a hlavně LIDSKOSTI.

 

20157M2Q.jpg

 

Přemýšlela jsem, zda-li se lidskost z našeho života nevytrácí, z toho pracovního určitě. Vztah zaměstnanec-zaměstnavatel je často degradovaný a pro zdravý život neakceptovatelný.

 

Je až s podivem, jak toto zdánlivě těžké personální téma dokázal autor odlehčit tak, že vznikla neskutečně lehce čtivá kniha. Budete se usmívat! Budete chápat a vlastně se nedivím, že je Brian Tracy úspěšným podnikatelem a také koučem. Má dar, který je dnes vzácný – dar otevřeného srdce, emaptie a přísného selského rozumu.

 

On bičuje, on vás vede v mantinelech, ale u toho vás nechá dýchat a čerpat síly.

 

O autorovi:

 

20155MWJ.jpgBrian Tracy je světovou špičkou v oblasti leadershipu, managementu, prodeje a koučinku. Je jednou z největších osobností v oblasti osobního a profesního rozvoje. Zabývá se tématy, jako je kreativita, prodej, dosahování cílů, vnitřní motivace, strategie, úspěch a mnoho dalších.

 

Zároveň je i předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Brian Tracy International, která se specializuje na vzdělávání a rozvoj jednotlivců i celých organizací. Jako konzultant

 

Tracy pracoval pro světově známé firmy (např. IBM a MacDonnel Douglas) a koučoval mnoho významných manažerů. Postupy, které ve svých knihách nabízí, jsou prověřené, praktické a efektivní.

 

Brian Tracy je jedním z nejprodávanějších autorů, vydal více než 45 bestsellerů, které byly předloženy do desítek jazyků.

Napsal například: Cíle, 21 tajemství úspěchu, Staňte se hvězdou mezi prodejci, Letový plán nebo Kouzlo osobnosti jako mocná zbraň.

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


 

Vydala Synergie Publishing SE, 2015, www.synergiepublishing.com

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Leoš je podle nejnovějších tézí původem ze staroněmčiny. Jeho základní podoba byla Leopold nebo Leonard, což vzniklo ze spojení slov „leute“ - člověk a „bald“ – statečný. Je ale možné, že první část tvoří slovo „leo“, což je lev. Jméno by tak bylo překladem nejblíže významu „silný, lví člověk“. A takových je v ČR hnedle 5727.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 61
  • 371
  • 17 878
  • 347 413
  • 2 476 206
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet