Detail příspěvku: Aktuálně z Chorvatska: Moře, večeře, výlety a relax

Aktuálně z Chorvatska: Moře, večeře, výlety a relax

autor: | Srp 24, 2011 | Cestování | 0 komentářů

Návštěvy: 18

Tak jo, přiznávám. Na dovolené jsem si nenašla ani chvilku sednout si k počítači a psát. Takže, už jsem zpátky v Praze a ráda bych se tam znovu vrátila, alespoň prostřednictvím tohoto článku.

Moře bylo úžasné, i když od druhého dne trochu studené, ale tak průzračnou vodu jsem už dlouho neviděla. Představte si ležet jen tak na lehátku a mít dno s pískem a mušlemi na dosah ruky.

Jojo, bylo to prostě úúúžasné, ale teď konec lenošení na lehátku a zpátky na břeh. Když vás totiž přestalo bavit jen tak ležet a chytat bronz, nebylo nic lepšího, než zajít si do baru na jeden, dva, tři …. Gemišty (Chorvatské domácí bílé víno rovnou ředěné půl na půl s vodou).

 

V baru Bili Kuk, kam jsme chodili my, stálo jen 10 kun, takže si dokážete představit, jak dobře se tam sedělo…

 

890ZDV.jpg

 

Jde se na večeři

Na úvod mám pro všechny budoucí dovolenkáře jednu radu. Všímejte si plakátů s akčními nabídkami večeří.

893Njd.jpg

 

Tak třeba v “naší” restauraci nás ryba s vínem vyšla na pouhých 30 kun. Ale i když se vám zalíbí v jiné restauraci, hluboko do kapsy sahat nemusíte.

 

Čerstvé mušle (nejlepší, co jsem kdy jedla), pizza, nebo klasické jídlo Vás výjde na +/- 50 kun, což je asi 170Kč.

 

Na dovolené je ale utrácet povoleno, takže od teď už nepřepočítávat. Hodně mě potěšilo, že skoro všichni čišníci rozuměli česky a jídelní lístky měli přeložené do němčiny, italštiny, angličtiny i češtiny, takže s objednávkou nebyl vůbec žádný problém. Jenom je třeba se trochu obrnit trpělivostí při dalších objednávkách, protože trochu postrádají umění obsluhy a tím, že veškerý personál běhá od ničeho k ničemu, se občas stane, že s první objednávkou jejich zájem o váš stůl opadá. Takže potrénovat mávání a platíme.

 

Jede se na výlet

Je výhodou jet na dovolenou autem, protože si můžete kdykoliv, kamkoliv zajet. Ale i pro ty, co mobilní nejsou, nabízejí snad ve všech destinacích výlety. Nejznámější je asi Fish piknik, což je vlastně výlet lodí na nedaleké ostrovy spojený s obědem či večeří. Cena výletu se liší dle délky a nabídky jídla. Celodenní vyjde na 50 Eur na osobu. Přiznávám, že my na fish pikniku nebyli, protože jsme nechtěli přijít ani o jediný den na pláži. Místo toho jsme si dva večery zajeli na výlet. První večer jsme jeli na asi 30km vzdálenou Makarskou. Tato vyhlášená dovolenková destinace je jak dělaná pro mladé páry nebo party kamarádů. Spoustu barů, diskoték, obchůdků. Já jsem si ale jela odpočinout od městského života, takže mě to moc nebralo.

 

Všude spousta lidí, lákadel příjemný ruch ale i pohoda. Prostě město jak má být. Na druhém výletě jsme byli ais v 15km vzdálené Podgoře. To je taková Makarská v menším provedení, ale zato s hezčí promenádou. Korzovat je lepší před osmou, než se na “rivu” nahrne hlavní dav a v klidu si pak na zahrádce na pláži vychutnat západ slunce.

 

Trocha adrenalinu nezaškodí

Na většině pláží nabízejí spoustu adrenalinové zábavy. Já jsem se si vybrala létání na padáku taženém lodí. Zalítat si ve výšce 220m mě vyšlo na 260Kun, ale takový zážitek je vážně k nezaplacení.

 

891OWQ.jpg

 

Ten výhled, to ticho, jen vítr ve vlasech. Neznám lepší způsob jak si úplně vyčistit hlavu.

 

Z ptačí perspektivy jsou všechny problémy najednou menší a zjištění, že jste součástí něčeho tak velkého jako je moře, vzduch, pevnina a přitom jste tak malí jako mravenci pro nás, to je to nejlepší co pro sebe občas můžete udělat. Upřímně řečeno se mi po těch určených 12ti minutách dolů vůbec nechtělo. Jenomže vše jednou končí a tak mě pánové z lodi přiblížili k hladině moře, nechali mě namočit si nohy a pak už jsem přistála na palubě.

 

Adrenalinový zážitek si chtěli užít i mí rodiče a tak nasedli na velkou nafukovací sedačku a nechali se táhnout za lodí na napjatém lanu.

 

892N2Q.jpg

 

Jak mi ale po této bláznivé vyjížďce přiznali, už by na něco takového nikdy nešli. Byl to podle nich velký zážitek, ale záda táta cítí ještě dnes a máma má rozedřené ruce od toho, jak se křečovitě držela madel. I přes to si to maximálně užili.

 

Jak říkám, všechno jednou končí a i my se museli vrátit domů ke svým povinnostem a práci. Cesta domů byla smutná a nikomu se nechtělo, ale doma je doma, takže nakonec jsme byli rádi, že jsme se ve zdraví vrátili.

 

Andrea


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Matěj se narodilo hebrejštině. Pradědečkem je mu jméno Mattytja, doslovně „Mattyth Jáh(u)”,což se překládá jako „dar Boží”. Stejný základ má i jméno Matyáš, které je archaickou podobou jména Matěj. Oba jsou tedy „darem od Boha“. No a takový božích dárečků nám po ČR běhá 421.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 2
  • 494
  • 49 166
  • 387 546
  • 2 380 392
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet