Detail příspěvku: Erwin Thoma: Tajná řeč stromů

Erwin Thoma: Tajná řeč stromů

autor: | Kvě 10, 2018 | Fauna a Flóra | 0 komentářů

Erwin Thoma miluje stromy a práci se dřevem. Když se v knize rozvyprávěl o svých zážitcích z dětství, tak ty z lesa a se stromy patří k těm nejvýraznějším. Není divu, že ho pak o pár desítek let později osud zavedl k podivuhodné situaci…

Jednoho dne se probudil a v hlavě měl živý sen o tom, kterak konečně stavět domy ze dřeva bez použití zbytečného pojiva. Všechno komplet dřevo! A bylo to… co si nechal v hlavě zrát takovou dobu, to se té noci stalo a až do rána strávil čas nad papíry a zapisoval, kreslil a zase zapisoval.

 

Možná si taky poklepete na čelo jako to tehdy udělala jeho žena, ale netrvalo dlouho a vznikla opravdu jedna z nejoblíbenějších metod stavby dřevěných domů (Holz100, kdyby se někdo chtěl podívat po bližších informacích). A bylo to. Takhle se plní sny.

 

Takže se prolínají lásky a pracovní smysl.

A hojnost.

 

26241MmE.jpg

 

Kniha plná úctyplného vyprávění

 

Vlastně nevím, jestli je to dokument, odborná kniha o dřevě a stromech, ezoterické pojednání o energii stromů a dřeva, nebo jestli to je jen cituplné vyprávění o životě člověka, který stromům zasvětil svůj život. A osud mu vyšel vstříc.

 

Měníme se tu na badatele a výzkumníky a kromě jiného se dozvídáme, jak moc a v čem všem bychom se od lesů a společenství stromů mohli učit. Že bychom se  měli začít učit myslet a jednat holisticky, celistvě.  Protože…

 

„… Vysoce specializované znalosti jednotlivých vědních disciplín a osob pronikají sice stále hlouběji do různých oborů, ale zároveň se v nich v komplexnosti dění a života stávají samotáři. Čím více se z jejich úhlů pohledu vytrácí celistvost, tím menší užitek přinášejí jejich zjistění celku čili lidstvu.“

 

26243YTZ.jpg

 

A proto je Tajná řeč stromů knihou o všem. Své úžasné informace tady dostane stavař, o kvalitě dřeva, jeho vlastnostech, nebo třeba o tom, jak probíhají protipožární testy a že existují i nehořlavá dřeva. Své tu dostane ten, kdo se zajímá o duši stromů, o les jako takový i o léčivé vlastnosti produktů z listnáčů i jehličnanů. Že dřevo roste jinak i podle měsíčních fází a že i kácení dřeva podle těchto fází má své zákonitosti. Na tom všem vlastně postavil autor své podnikání a zaručuje kvalitu dřeva, ze kterého jsou jeho domy vyráběny.

 

Je to nadšená kniha člověka, kterému bylo dáno vyniknout v tom, co miluje!

 

Mimochodem, víte, že třeba borovice dokáže změnit zem, například suchý kamenitý svah, postupem let ve velmi pestré lesní společenství, houby, rostliny, dát domov živočichům… tím, že se sama houževnatě uchytí v kamenech a pak z polštářku napadaného jehličí utvoří domov jiným rostlinám?

 

26242ZGV.jpg

 

Ostatně, zkuste se co nejčastěji zadívat na stromy jako na naše hrdé soukmenovce na Zemi. Cítíte ten obdiv?

 

O autorovi:

Ing. Dr. Erwin Thoma se narodil v roce 1962 v Rakousku, po gymnáziu se stal lesníkem a lesy studoval uprostřed tyrolského Karwendelu a své poznatky později využil k založení výroby domů ze dřeva káceného podle měsíčních fází. Má patent na domy HOlz100 a obdržel za tyto domy četná vyznamenání. Žije s manželkou a třemi dětmi v rakouském Goldeggu.

 

Vydalo nakladatelství Anch-Books.eu, 2014, www.anch-books.eu

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v BLÍŽENCÍCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Oboupohlavní jméno René se narodilo v latině. Matkou je mu slovo „renatus”, což znamená „znovuzrozený”. Podíváme-li se na to optikou předkřesťanskou, když toto jméno vzniklo, pak je René (Renée) prostě reinkarnovaný. A takových reinkarnací máme v ČR 9079.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 280
  • 546
  • 30 722
  • 427 571
  • 2 274 866
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet