Fauna a Flóra

Erwin Thoma: Tajná řeč stromů

0 Shares

Erwin Thoma miluje stromy a práci se dřevem. Když se v knize rozvyprávěl o svých zážitcích z dětství, tak ty z lesa a se stromy patří k těm nejvýraznějším. Není divu, že ho pak o pár desítek let později osud zavedl k podivuhodné situaci…

Jednoho dne se probudil a v hlavě měl živý sen o tom, kterak konečně stavět domy ze dřeva bez použití zbytečného pojiva. Všechno komplet dřevo! A bylo to… co si nechal v hlavě zrát takovou dobu, to se té noci stalo a až do rána strávil čas nad papíry a zapisoval, kreslil a zase zapisoval.

 

Možná si taky poklepete na čelo jako to tehdy udělala jeho žena, ale netrvalo dlouho a vznikla opravdu jedna z nejoblíbenějších metod stavby dřevěných domů (Holz100, kdyby se někdo chtěl podívat po bližších informacích). A bylo to. Takhle se plní sny.

 

Takže se prolínají lásky a pracovní smysl.

A hojnost.

 

26241MmE.jpg

 

Kniha plná úctyplného vyprávění

 

Vlastně nevím, jestli je to dokument, odborná kniha o dřevě a stromech, ezoterické pojednání o energii stromů a dřeva, nebo jestli to je jen cituplné vyprávění o životě člověka, který stromům zasvětil svůj život. A osud mu vyšel vstříc.

 

Měníme se tu na badatele a výzkumníky a kromě jiného se dozvídáme, jak moc a v čem všem bychom se od lesů a společenství stromů mohli učit. Že bychom se  měli začít učit myslet a jednat holisticky, celistvě.  Protože…

 

„… Vysoce specializované znalosti jednotlivých vědních disciplín a osob pronikají sice stále hlouběji do různých oborů, ale zároveň se v nich v komplexnosti dění a života stávají samotáři. Čím více se z jejich úhlů pohledu vytrácí celistvost, tím menší užitek přinášejí jejich zjistění celku čili lidstvu.“

 

26243YTZ.jpg

 

A proto je Tajná řeč stromů knihou o všem. Své úžasné informace tady dostane stavař, o kvalitě dřeva, jeho vlastnostech, nebo třeba o tom, jak probíhají protipožární testy a že existují i nehořlavá dřeva. Své tu dostane ten, kdo se zajímá o duši stromů, o les jako takový i o léčivé vlastnosti produktů z listnáčů i jehličnanů. Že dřevo roste jinak i podle měsíčních fází a že i kácení dřeva podle těchto fází má své zákonitosti. Na tom všem vlastně postavil autor své podnikání a zaručuje kvalitu dřeva, ze kterého jsou jeho domy vyráběny.

 

Je to nadšená kniha člověka, kterému bylo dáno vyniknout v tom, co miluje!

 

Mimochodem, víte, že třeba borovice dokáže změnit zem, například suchý kamenitý svah, postupem let ve velmi pestré lesní společenství, houby, rostliny, dát domov živočichům… tím, že se sama houževnatě uchytí v kamenech a pak z polštářku napadaného jehličí utvoří domov jiným rostlinám?

 

26242ZGV.jpg

 

Ostatně, zkuste se co nejčastěji zadívat na stromy jako na naše hrdé soukmenovce na Zemi. Cítíte ten obdiv?

 

O autorovi:

Ing. Dr. Erwin Thoma se narodil v roce 1962 v Rakousku, po gymnáziu se stal lesníkem a lesy studoval uprostřed tyrolského Karwendelu a své poznatky později využil k založení výroby domů ze dřeva káceného podle měsíčních fází. Má patent na domy HOlz100 a obdržel za tyto domy četná vyznamenání. Žije s manželkou a třemi dětmi v rakouském Goldeggu.

 

Vydalo nakladatelství Anch-Books.eu, 2014, www.anch-books.eu

 

Renata Petříčková


Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“ on Facebook
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x