Móda

Módní faux pas

0 Shares

en málo z nás má vrozený cit pro módu, nebo vždy po ruce stylistu. Prostě po ránu vytáhneme z šatníku co se nám zrovna líbí a ve chvíli, kdy se až v práci nebo na obědě pořádně probereme, z hrůzou zjistíme, co jsme si to vlastně vzaly na sebe. Každý kousek našeho outfitu je bezesporu skvělý, ale dohromady působí kombinace skoro nevkusně. Jak se tomu tedy alespoň trochu vyvarovat? 

Právě proto je tady pár příkladů a rad, kterých bychom se měly držet a které se mohou hodit.

 

511MTZ.jpg

Foto: muveez.com

 

Nenapravitelná oběť módy

 

Sledujete módní trendy? Schránku máte přeplněnou módními časopisy o Vašem e-mailu nemluvě a vaší jedinou a nejoblíbenější televizní stanicí je FTV?
Ve Vaší skříni nesmí chybět žádný hit sezóny a pár povedených módních výstřelků? Návrháři jsou skoro Vašimi nejlepšími kamarády a všechny prodavačky v buticích znají Vaši velikost?

Ano, to je samozřejmě v pořádku.
Ovšem, ne každý módní kousek lichotí právě Vaší postavě a ne každá barva, která je momentálně v kurzu, sluší právě Vám.

509NDU.jpg

Foto: london-underground.blogspot.com

 

Značka, značka, značka

 

Značkové oblečení přece nosíme kvůli padnoucím střihům a také určité záruce kvality. Přemírou značek bijících do očí – ztrácíte. Malý decentní nápis, nebo malé logo na zadní kapse kalhot je naprosto v pořádku a zasvěcení vždy poznají, že se nejedná o oblečení z běžné levné konfekce.

 

510ODF.jpgFoto:vobaluibezobalu.blog.cz

 

Do práce jako na večírek, na večírek jako do práce

 

V práci trávíme většinu našeho času a je jasné, že se chceme zalíbit. A což teprve, když přijmou nového kolegu, který je tááák roztomilý. Jenomže ne v každé práci máme předepsané oblečení a právě díky otevřenému prostoru ke kreativitě, často sklouzneme. Kolegové se určitě rádi dlouze zadívají do našeho výstřihu až ke kolenům a na naše dlouhé nohy v minisukni, ale ruku na srdce, není to do práce trochu moc?

 

Stejně to ale platí naopak.
Některé z nás se ani na párty nechtějí vzdát svého business clothes, ale i pro tyto příležitosti jsou navrženy kolekce, které nejsou až tolik upjaté. Ono není nic moc, když vyrazíte do klubu na drink v přísném drdolu, košilí zapnutou až ke krku, dlouhých kalhotách neforemného střihu a v uzavřených botách. Večírek je přece od toho abychom se pobavily, abychom se alespoň trochu odvázaly a třeba i trochu porušily upjatá pravidla.

 

A ještě malá tečka na závěr.

Postupem času se návrhářům povedlo z některých opravdových foux pas vytvořit nový módní směr. Takže například barevná podprsenka pod průhledným bílým svrškem je absolutně v pořádku, i když to byl ještě tak před 5 lety nemyslitelný prohřešek.

 

A kdo ví, co si na nás ještě tvůrci módních stylů připraví. V každém případě, co je moderní, ještě nemusí být pěkné!

 

512OGN.jpg

 

Andrea


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x