Detail příspěvku: Jaiya: V poutech rozkoše

Jaiya: V poutech rozkoše

autor: | Pro 28, 2016 | Vztahy | 0 komentářů

Návštěvy: 137

ak to říci zkrátka? Neviděla jsem doposud vkusnější, jasnější a do hloubi věci jdoucí knihu o sexuální – snad perverzi, a to nikoliv hanlivém slova smyslu – snad o životním stylu? Ano, nezaujímala jsem k BDSM zrovna neutrální názor, ale každému, co jeho jest, že? 

V této knize však i puritán, zarytý odpůrce nebo i ten, komu to je prostě jedno, zbystří pozornost, protože tohle je něco zcela jiného.

 

23057ZDB.jpg

 

Ano, autorka se tu probírá praktickými návody a bezpečnostními pravidly, upozorňuje na rizika, ale především rozebírá to, co se děje v těchto chvílích v lidské duši. Rázem jste v nejtemnější komoře lidské sexuality, i když vlastně… tak úplně nejtemnější není – stále to jsou ještě prožitky v rámci normální sexuální orientace, takové to něco, o čem se říká, že to v sobě občas máme každý.

 

ANO, máme!

Jsem si naprosto jistá, že upřímnou odpovědí na tuhle knihu musí být jednoznačné ano, alespoň částečně. Alespoň někdy to roztřesnuté koleno, zachvívající se hlas a vzrušení, které nelze podruhé zopakovat. Třeba jen náznaky, ale po přečtení této knihy jsem došla k závěru, že tady je psáno o extrémní podobě jedné stránky lidské erotiky. Stránky, která sem tam zavane ke každému, ale jen někdo je tak chytlavý, že si z těchto stránek postaví celou knihu.

 

Jako takový malý příklad dám třeba DÁMSKOU NOŽKU NA JEHLOVÉM PODPATKU.

 

Tušili jste, jaký je její opravdový erotický význam? Co je to, co muže tak strašně dostává do kolen? Přiznám se, že jsem se přikláněla k těm všem vědeckým teoriím, že jde o prodlouženou nohu, lépe vyrýsované lýtko, o nějaký takový celý elegantní styl nebo snad o jistou nebezpečnost spočívající v ostrém zakončení boty… Jaiya na to jde jinak – v této knize vyjádřila teorii o tom, že jde o vzrušující pocit i pro ženu: noha je v super tvarované botě jako v korzetu. Hraje to roli moment nepohodlí a znehybnění. Zcela ovládnutá noha.

 

No a takhle bych mohla pokračovat. Mnohé mýty budou zbořeny, mnohá tabu prolomena, napadne vás u čtení i několik hříšných či zcela nových zajímavých myšlenek.

 

„Existuje několik studií, které naznačují souvislost části mozku zvané amygdala (spojované s reakcí na strach) se sexuální touhou. Tím se snad vysvětluje, proč nás k rozkoši mohou přivést i některé z nečekaných afrodiziakálních emocí, která spadají pod strach (úzkost, hrůza, děs, zranitelnost, obava, nervozita a váhavost). Amygdala propojuje strach se vzrušením, způsobuje zvýšenou hladinu adrenalinu, který tělo využívá k vystupňování sexuální touhy a příjemných pocitů.

 

23058YmU.jpg

 

Stejně důležité je uvědomit si, že v závislosti na našem nastavení se mohou očekávané i neočekávané emotivní stavy stát anti-afrodiziaky.

 

Zkuste v tuto chvíli se na chvíli zamyslet a vzpomeňte si na své nejlepší sexuální zážitky. Jaké emoce jste při nich prožívali? Popřemýšlejte o svých oblíbených fantaziích. Jsou v nich ve hře nějaké neočekávané emoce? Zapište si je, využijeme je trošku později….“

 

Tak, a pokud nyní vezmete tužku a papír, tak jste ztraceni! Zapleteni do té vzrušující hry a pokud máte nějakou takovou vzpomínku, už budete tuto knihu číst se zájmem. Už se má na co navázat a už se budou informace a překvapení nabalovat jedno na druhé!

 

Sama jsem tuto knihu pojala jako úžasné čtení o zvláštním koutu lidské psychiky. Napsanou tak vkusně, čtivě a s hlubokou znalostí,… že opravdu nepohorší.

 

O autorce:

JAIYA je americká sexuoložka, autorka knih Red Hot Touch a Blow Each Other Away a zakladatelka společnosti New World Sex Education, které cílem je pomocí otevřené sexuální osvěty pomáhat lidem rozvinout sexuální život, po kterém touží.

Svůj profesní život zasvětila studiu lidské sexuality a nebojí se s klienty i čtenáři podělit o vlastní zkušenosti. Jako hlavní problém vidí nedostatečnou a nekvalitní výchovu v oblasti sexuality. Věří, že sex není jen něco, co lidé „dělají“, ale naopak je tím základním, co nás činí lidmi.  Pomáhá ženám, mužům i párům poznat tajemství sexuality a díky tomu prožít hlubší propojení a nespoutanou sexuální extázi. www.mistressjaiya.com

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2016

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se v BLÍŽENCÍCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Aleš je jméno původem řecké a jeho základní podobou je Alexej. Kořenem je pak slovo alexein, což znamená „bránit“. Aleš (Alexej) lze přeložit jako „štít, záštita, pomoc“

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 63
  • 370
  • 23 077
  • 363 286
  • 2 415 938
  • 3 794
  • 28
  • 1 846
0 Shares
Share
Tweet