Detail příspěvku: Zázrak jménem Aloe Vera

Zázrak jménem Aloe Vera

autor: | Čvc 16, 2012 | Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 17

Dostali jste k narozeninám rostlinku Aloe vera a nevíte, jak využít jejích blahodárných účinků? Nebo jste ji viděli u kamarádky a divíte se, k čemu ji asi tak má? Pak jste ideálními adeptkami k zakoupení nové knihy Aloe Vera – krása, zdraví, kuchyně, recepty od nakladatelství Sun.

 

aloe vera

 

Slovo nakladatele
Pramen věčného mládí, rostlina první pomoci, pro Egypťany rostlina nesmrtelnosti, pro Sumery čarodějná moc, pro templáře jeruzalémský elixír, pro Araby pouštní lilie – všechna tato a ještě mnohá další označení si aloe pravá neboli aloe vera v průběhu historie vysloužila pro své zdánlivě zázračné vlastnosti.
V posledních letech se o tuto rostlina začala zajímat věda a bylo odhaleno, že gel obsažený v listech aloe pravé obsahuje různé pro organismy nezbytné látky a že lidová moudrost a léčitelská tradice měly v mnohém pravdu. Tak začala aloe vera postupně ztrácet svoji mystickou aureolu a dobývat první příčky v přírodním lékařství.

 

aloe vera

Hodnocení redakce
Byť je knížka útlounká a hodně obrázková, velmi mile mě potěšila. Je totiž doslova nabitá zajímavými informacemi, které lze snadno přenést do praxe. Obsahuje nejen strohé údaje o léčebných a dalších účincích aloi, ale i to, jak z rostliny vhodné látky správně vyzískat. Mě osobně, jak také jinak, zaujala nejvíce část s recepty – z dužiny aloe pravé se dají vyrobit dokonce bonbony marshmallow! Ale i povídání o kosmetice z aloe jsem si užila.
Vzhledem k tomu, že doma rostlinku aloe mám (byť mi chudinka trošku chřadne), určitě některé ze zde popsaných recepisů vyzkouším. Do teď jsem využívala jen hojivých účinků gelu z naříznutých listů a musím říct, že krom masti z konopí, jsem podobně silné hojivé účinky ještě nezažila (ani u hemagelu, na který nedá dopustit moje mamka). Nejlépe se mi osvědčila na popáleniny, kterých si díky své zálibě v pečení kombinované s nešikovností užívám dost a dost.
Každopádně knihu Aloe vera můžu jen vřele doporučit ať už jako fajn čtivo k vodě, nebo jako hezký dárek pro kamarádku.

 

Jak poznat, že moje kosmetika s aloí obsahuje dostatečnou koncentraci výtažku z rostliny?
Podle posledních průzkumů musejí přípravky k tomu, aby byly účinné, obsahovat nejméně 20% zpracovaného gelu aloe. Pokud i vy tápete ve výrobních názvech výtažků z aloe, které jsou uváděny na komerčních přípravcích, nechte se vést následujícím seznamem:

 • Přírodní gel z aloe pravé: Přírodní tkáň pocházející přímo z listů rostliny. Neprošla žádným procesem zpracování a neobsahuje žádnou jinou přísadu.
 • Gel z aloe pravé: Gel pocházející z čerstvého listu, zpracovaný, ale nerozpuštěný.
 • 100% šťáva z aloe pravé: Tekutina extrahovaná ze zpracovaných listů. Obsah aloinu nepřekračuje poměr 50: 1 000 000. Může se prodávat jako želatina či mast k zevnímu použití nebo jako přípravek k pití.
 • Kompletní gel z aloe pravé: Gel, který obsahuje nejméně 50% přírodní dužiny
 • Koncentrát z aloe pravé: Mechanicky dehydratovaný gel z aloe.
 • Rekonstituovaný prášek z gelu aloe pravé: Prášek z gelu aloe, do něhož byla přidaná voda.
 • Šťáva či gel z aloe pravé k pití: Obsahuje nejméně 50% gelu z aloe pravé.
 • Nápoj z aloe pravé: Obsah gelu aloe pravé se pohybuje mezi 10 a 50%
 • Výtažek z aloe pravé: Vyskytuje se rozpuštěný ve vodě či jiných tekutinách. Obsah aloe nepřesahuje 10%.

 

aloe vera

 
Ukázka z knihy
Říká se, že Kleopatra a Nefertiti používaly aloi při svých zkrášlujících procedurách a považovaly ji za jedno ze svých tajemství. Ať to je či není pravda, je jisté, že tato rostlina má mnoho blahodárných vlastností, díky nimž se stala složkou celé řady kosmetických přípravků. Aloe vera pomáhá regulovat pH kůže, léčí suchou pokožku, akné a podráždění, čistí póry do hloubky, pomáhá potlačovat projevy stárnutí a je dobrým filtrem proti slunečnímu záření. Prospívá rovněž vlasům, neboť je vyživuje a dodává jim pružnost a odolnost.
Ovšem v některých zemích si své místo našla i v kuchyni: v Asii se používá jako přísada do polévek, rýžových pokrmů, salátů a sladkostí a v Indii se z gelu aloe zkvašeného s medem a kořením vyrábí víno kumaryasva.

 

aloe vera

 

Katka


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Liliana je velice prastaré a jeho původ najdeme v sanskrtu. Překládá se jako hravá“ či „veselá“ a původní podobou bylo Lila. V ČR je v tuto chvíli 323 veselých Lilian.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

 • 55
 • 494
 • 49 219
 • 387 599
 • 2 380 445
 • 3 789
 • 28
 • 1 834
0 Shares
Share
Tweet