Výstřižek 4
Tělo

Estetiku stranou: pevná postava nebolí

0 Shares

Hubnutí a zpevňování postavy je spíše tématem jarních a raně letních měsíců. Proč bychom měli řešit pevnost svalů i v době, kdy nejsou vidět?

Cvičení před Vánoci??

Prosinec není měsíc, který by nám dával podnět k napravování figury. Naopak máme tendence na vše rezignovat, abychom pak dlouhodobé zásoby způsobené chlebíčky a kaprem nemuseli řešit vícekrát. Být svátečním sportovcem určitě není na škodu, nicméně dlouhodobý efekt by snad nikdo neočekával.

Dlouhodobým efektem však nemíním jen pocit, že by se na mém břiše dalo bruslit namísto běžkování, pevné břicho (bez ohledu na to, jestli je ploché nebo ne) a pružné končetiny mají více benefitů.

Jako drahý pes

Také ti z nás, kteří rezignovali na ploché břicho a štíhlou postavu či na pohyb obecně občas trpí zdravotními obtížemi. Nebo právě proto? Přijdete-li k fyzioterapeutovi s bolestí zad, první, co řeší, je překvapivě pevnost břišních svalů. Při snaze předvést pár lehkých sklapovaček nebo jógových pozic, které by měly pevnost břicha předvést (a v dlouhodobém hledisku nakonec navodit) se chvějeme jak drahý pes a přepadáváme na stranu.

5834593254 06c2da8428 b

Skutečně pevné břicho nemusí být vždycky materiál pro Instagram, ale udrží vaše tělo vzpřímené. Nehrbíte se, přirozeně držíte ramena vzadu, bradu nahoře, působíte sebevědoměji a atraktivněji. Jo a taky vás nebolí záda.

Je potřeba se zapojit

Je poněkud alarmující, jak přistupuje naše zdravotnictví ke zdravým zádům. Mnoho lidí se tímto však zabývat nechce. Po příchodu do ordinace očekávají šikovnou injekci, která vyřeší bolest zad i hlavy navždy, případně příjemnou masáž doprovázenou elektroléčbou. Pevnost svalů a vlastní aktivity, byť deseti minut denně, je směr, jenž mnoho lidí neláká.

Přitom Česká republika má k dispozici revoluční způsoby, jak tyto problémy řešit, a to levněji, než jsou invazivní chirurgické zákroky.

176 20180130182338

MUDr. Richard Smíšek přišel s metodami a plánem, jímž mnoho lidí operace zad ušetřil. Stačí deset až dvacet minut nepříliš náročného cvičení s pomocí speciálně navržených gumových lan a zádové i svaly začnou vytvářet okolo vaší páteře živý korzet.

SM systém takto získává tisíce fanoušků po celém světě. Naše pojišťovny tuto techniku bohužel před invazivnějšími zákroky neupřednostňují a s účastí fyzickou je potřeba také účast finanční.

Jaké další aktivity pomáhají našim zádům nejvíce?

  • Plavání,
  • rychlá chůze,
  • rychlá chůze s holemi,
  • běh,
  • tanec,
  • běžkování,
  • bruslení,

a další aktivity, kde se cyklicky opakují pohyby. Tím se procvičují rovnoměrně všechny svaly, optimálně zatěžuje cévní, dýchací a lymfatický systém. Některé z těchto aktivit proplácí zdravotní pojišťovny do určité výše (cca 400 – 700 Kč ročně), které lze zainvestovat také do nákupu permanentky nebo její části.

Kristýna Vaňková

Kristýna Vaňková - "Netýna" - Skopec
Nejí maso, mluví sprostě a ráda jezdí tramvají. Studuje scenáristiku na FAMU, živí ji psaní pro nadnárodní korporát a ve volném čase se zabývá pozitivním vlivem negativního myšlení.

Ráda by byla nejlepší kámoška s Papežem.
Hodnocení k článku

Kristýna Vaňková - "Netýna" - Skopec
Nejí maso, mluví sprostě a ráda jezdí tramvají. Studuje scenáristiku na FAMU, živí ji psaní pro nadnárodní korporát a ve volném čase se zabývá pozitivním vlivem negativního myšlení.

Ráda by byla nejlepší kámoška s Papežem.
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x