Detail příspěvku: David Frej: Zánět, skrytý zabiják

David Frej: Zánět, skrytý zabiják

autor: | Čvc 1, 2015 | Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 131

Jooo, drsně to zní, že? Ale když si tuto knihu pročtete, tak se notně zarazíte. Logická provázanost často narážející na zkušenosti, která má každý z nás, jen dávají autorovi za pravdu. Řeč tu není o akutním zánětu, ale o zánětech často skrytých nebo nemoci, které si na první pohled se zánětem nespojujeme –astma, alergie, srdečně-cévní  nemoci, rakovina, ale třeba i obezita. David Frej v knize navrhuje řešení, které mě fascinovalo.

17911MTE.jpg

 

Změna jídelníčku a pár drobných opatření v životě.

 

Nějaké to cvičení se v očistě duše, které můžeme provádět denně.

 

Principy protizánětlivé stravy nejsou složité a přiznám se, že když jsem tuto knihu dočetla, udělala si test, který v knize je. Srovnatelný s tím, nač by se vás ptal ve své ordinaci, odešla jsem do papírnictví a koupila tlustý sešit, do nějž jsem si sepsala z jeho knihy to, co mi vyhovuje. Můj vlastní program na ozdravení není tak pečlivý, jako ten „pravý“… přímo z této knihy, ale je pro mne zatím snadno zapamatovatelný. V tuto chvíli nenásilný. A změna se opravdu dostaví, čím pečlivěji nebo přísněji budete tento program dodržovat, tím více se vám na těle uleví.

 

Mne třeba začaly odcházet přebytečné špeky a zmizela „žravost“… Z knihy jsem si vypsala několik potravin, které extrémně dobře působí v těle protizánětlivě (například ginko, bazalka, heřmánek, hřebíček, kurkuma, měsíček, oregano, lopuch, propolis, zázvor… )  Je jich tu samozřejmě mnohem víc, ale co doktor Frej slibuje, tedy že, program je to celistvý, ale pokud něco nemáte, nic se neděje, všude i mezi těmi dostupnějšími či levnějšími variantami lze najít mimořádně účinné. Takže si stačí jen všechno pročíst, vypsat si to, co vám vyhovuje a poskládat si svůj vlastní program pro ozdravu těla.

 

Protože to v šedém rámečku zdůrazněno najdete také zásadní informaci:

 

„Předtím než si uvedeme  doporučení, chtěl bych připomenout, že nemají vzbudit dojem, že je musíte dodržovat všechna a striktně. Vyberte si nejprve ta, která snáze a bez stresu změníte, protože není nutné měnit život radikálně a hned. Často takové náhlé změny a výrazné změny mohou působit i nepříznivě. Uvedená doporučení nejsou dogmatem, ale radami, z nichž i menší a jen některé  změny působí výrazně  na cestě k lepšímu zdraví. Postupem času možná některé změny přijdou snadno a bez úsilí.“

 

17912YjQ.jpg

 

Věděli jste například, že:

 

Trávení a střevo poškozuje třeba i míchání některých potravin? Nejzákladnější chyba je třeba míchat sladké a slané potraviny.

 

Takže žádné dojídání se sladkostmi, žádné zapíjení slaných pokrmů sladkou limonádou nebo sladkým čajem.

 

Silné trávení rovná se silná imunita. Látky podporující zánět v těle pochází právě z toho, když naše trávení nezvládá nápor a chaos, který mu připravujeme. Zánět můžeme podpořit v jeho odchodu z našeho těla pohybem, vyčištěním ovzduší, ve kterém žijeme, detoxikací od plísní, parazitů nebo těžkých kovů (existuje pár dobrých rad a bylinek či přípravků, kterými toho lze docílit) a zjištěním potravinových alergií nebo nesnášenlivostí. Málokdo třeba ví, že alergie či nesnášenlivost potraviny se může projevit i únavou, úzkostí nebo depresivními stavy.

 

Jsem fascinována jednoduchostí, s jakou David Frej překládá ještě jednodušší pravdy.

 

A bez  zajímavosti nejsou ani zcela prosté lékařské zkušenosti samotného autora.

 

„Jsi tím, co jíš,“ říká přísloví.

 

Na trhu se prodává nepřeberné množství potravin, které škodí lidskému zdraví. Tyto potraviny, jež způsobují nejen zažívací obtíže, záněty, alergie a další nemoci, lze spíše než k potravinám zařadit k chemickým koktejlům, u mnoha z nich můžeme uvažovat o potenciálně rakovinotvorných účincích. Zdravotní stav populace se zhoršuje a prevenci se stále lékaři téměř nevěnují. Jak mi řekl primář na interně, kde jsem nějaký čas působil, poté, co jsem se loučil s tím, že jsem se rozhodl věnovat prevenci a výživě: „Kdyby všichni dělali prevenci, kdo by léčil?“

 

O autorovi

MUDr. David Frej

Po ukončení studia na lékařské fakultě v Praze pracoval několik let jako internista. Přírodní medicínu a výživu studoval v USA, v Rakousku a v indické Puně. Ve svém centru se zabývá vlastním léčebným systémem propojujícím léčbu zánětu a s ním souvisejících chronických nemocí, výživu, biologické rytmy a detoxikaci organismu. Pravidelně přednáší, pořádá semináře a publikuje články v měsíčníku Regenerace.

 

Smím-li této knize dát nějaké doporučení, je to 100%.

 

Vydalo nakladatelství Eminent, 2015, www.eminent.cz

 

Milé Popelky, jelikož chystám s panem doktorem rozhovor, tak pokud máte nějaký dotaz k léčbě chronických zánětů, astmatu, alergií, apod… nějaký dotaz, směle do diskuze. Zapracuju do jeho rozhovoru!

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Anežka k nám připutovalo z Řecka. Tam mu dalo život slovo „hagnos či hagné“ a z něho pak jméno Agnes, které se tím pádem překládá jako „čistá“ či „nevinná“. Krásné historické jméno, Anežka nosí u nás 20179 žen.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den zásnub.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 1 836
  • 2 256
  • 52 383
  • 380 569
  • 2 386 781
  • 3 790
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet