Detail příspěvku: Omluva paní Trumpové

Omluva paní Trumpové

autor: | Lis 15, 2016 | Ranní kávy | 0 komentářů

Views: 72

Za normálních okolností cizí jména nepřechyluji, protože mi to přijde blbé, ale u paní Trumpové udělám výjimku, protože ona je Češka. Ivana Trumpová, rozená Zelníčková a bývalá manželka pana Trumpa, od nového roku nové to hlavy Spojených států, se nechala slyšet, že by ráda zaujala místo na americké ambasádě v Praze.

 

Nic proti, proč ne, vždyť je původem našinec.

 

Hradní osazenstvo ihned nápad paní Ivany kvitovalo, ba přímo plesalo řka, že to je „skvělá volba“.

 

Její prohlášení pro média mě ovšem značně znejistělo.

 

Na Novinkách jsem si totiž přečetla, že řekla tohle:

 

„Potřebujeme imigranty. Jsou fantastičtí. Je ale špatné, když 18letá mexická dívka jde přes zeď, porodí v americké nemocnici a její dítě se automaticky stane americkým občanem.”

 

Prostě čirý blábol beze smyslu.

 

Na FB jsem na její prohlášení poměrně ostře reagovala, protože ať už je to jakkoli, že by byli imigranti fantastičtí, to je prosím historické prohlášení a usilovně jsem si zkoušela představit, jak tohle bude vysvětlováno vyhecované části českého davu, který fandí duchaprostému Trumpovi jenom proto, že míní imigranty pomalu věšet na lucerny.

 

Trumpovi, kterému kdyby mohl, donese Zeman Pražský Hrad rovnou do Bílého domu, jak je z něho na větvi.

 

Aby ne, když:

 

Trump hodlá zavřít nebo vyhostit až tři milióny ilegálních imigrantů

 

(Takový malý Adolf se nám rodí, což? cool)

 

Pak jsem si logicky ani neuměla představit, jak si Hrad, v euforii z Ivanina nápadu poradí s „fantastickými imigranty“ v podání nové kámošky.

 

Nakonec jsem dospěla k názoru, že to má paní Ivana trochu popletené, když bez udání důvodu pokládá imigranty za fantastické a míní, jak je Amerika potřebuje, a na straně druhé hodlá podpořit svého exmanžela v imigrantské vizi hromadného odsunu, či megamasového zatýkání.

 

Upřímně to nechápu doteď, ale hrabat do svědomí paní Ivaně nyní nechci.

 

Naopak, chci hrabat do toho svého.

 

Jako prostý občan jsem vzala za svůj text článku a rádoby citaci Ivaniných slov na Novinkách, (výše) která skutečně dávají jen pramalý smysl.

 

Na idnes už citace ale vypadala trochu jinak:

 

„Imigranty potřebujeme, jsou fantastičtí. Pro mě samotnou pracovala pět let Arabka, která se později přestěhovala do Texasu,“ uvedla Trumpová, ale dodala, že se to netýká těch ilegálních.

 

„Potřebujeme je, ale je špatně, když osmnáctiletá Mexičanka přeleze metrovou zeď, porodí dítě v americké nemocnici a to dítě je automaticky Američanem. Kdo platí za porod, za jídlo a to ostatní? Daňoví poplatníci. A to musí přestat,“ řekla Trumpová.

http://zpravy.idnes.cz/trumpova-velvyslankyni-v-cesku-dad-/zahranicni.aspx?c=A161113_170850_zahranicni_neh

 

Dobře, pokládá za fantastickou jen část a jakkoli mi přijde termín „fantastický imigrant“ odvážný, alespoň vím, jak to myslela.

 

22693ZDZ.jpg

 

Originál jejího prohlášení je ale ještě trochu jiný:

 

“We do need the immigrants. They are fantastic. I actually had an Arabic woman wearing the scarf working for me for five years, and then she moved to Texas. She was wearing the headscarf and I said, ‘I really don’t care. As long as she’s doing a good job and in the country legally and is paying the taxes and speaks a little bit of the English,’ ” she said.

“We need the immigrants. But what is wrong is when an 18-year-old Mexican girl goes over the wall — which is the height of my chair, four feet — she gives birth in the American hospital, her child becomes automatically American. Who is paying for the birth, and who is paying for her food and upkeep? Us taxpayers. And that needs to stop.”

http://nypost.com/2016/11/13/ivana-trump-wants-to-be-an-ambassador-for-donald-trump/

 

A tak se Vám, paní Trumpová omlouvám.

 

Vaše celé prohlášení jsme stihli, jako správní patolízalové a sralbotkové, co se podělají, když se řekne „Muslim“ a “šátek” , ve snaze zavděčit se, nerozzlobit, nebo být pochválen chlebodárcem (pokaždé jiným), tak pokroutit, vyrvat z kontextu, ohoblovat, povypouštět a pokrátit, až jsme z Vás udělali totální blbku, která neví, co povídá. A já na to taky skočila.

 

A mrzí mě to.

 

Rozumím tomu, že Vám přijde super paní, byť Muslimka, která legálně pracuje, umí řeč a snaží se, a že Vám pak je jedno, co nosí na hlavě, i jakého je vyznání, a je to, myslím si, názor správný. Ač nepopulární. (ty fantastické imigranty nechám být).

 

Na druhé straně bych se ráda zeptala tady u nás, jestli by nebylo lépe, raději příště nic necitovat, když jsme tak připosraní, protože takováhle autocenzura je nakonec ve výsledku kontraproduktivní.

 

Nebýt totiž jiných článků a možnosti dopídit se původního zdroje, tak máme z relativně normální ženy, absolvenky UK, spíš pomatenou Trumpetu.

 

Nevím, jaká by byla paní Trumpová velvyslankyně, ale v tomhle jednom jsem jí ukřivdila. A když jí umím na FB zdrbnout, dokážu se i omluvit.

 

Mea Culpa – měla jsem si to ověřit.

 

Míša K.


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Adolf má svůj původ, jak asi každý tuší ve starogermánštině. Vzniklo ze z prastarého jména „Adalwolf“, což znamenalo „ušlechtilý vlk“. „Adal“ je „ušlechtilý“, „wolf“ je „vlk“. Původní význam jména je tedy v němčině spojen s ušlechtilostí a vznešeností. Ještě u starých Křesťanů bylo jméno oblíbené. Nejstarší známý Adolf byl mučedník a zahynul v roce 755. Později nosilo toto jméno i mnoho biskupů. Dnes už to taková sláva s tímto jménem není, ale je to o úhlu pohledu. Adolf prostě znamená „ušlechtilý vlk“. A takových máme v ČR 4012

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den otců (3. neděle v červnu).

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 215
  • 406
  • 18 014
  • 347 979
  • 2 475 606
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet