Společnost

ToraToraTora: Korektní Sněhurka, není žádná naivka

Dílko má na svědomí Tarsen Singh a do hlavních rolí angažoval božskou Julii Roberts, neokoukanou Lily Collins a fešácky nenáročného Armie Hammera. To, že film vznikl v USA by mělo obezřetnému divákovi poradit, aby v pudu sebezáchovy zapomněl na Sněhurku tak, jak ji zná z pohádkových knížek a nespoléhat na odkaz Walta Disneyho. Správně! Nezůstane kámen na kameni. 

Kdo se těšil na bezbrannou křehotinku pro naivitu spočívající ve skleněné rakvi, čekajíc na princův polibek, má zkrátka smůlu.

 

Vítejte v jedenadvacátém století.

 

Sněhurka není žádná naivka.

Ví, kdy je čas přestat vzdychat a chopit se meče. Nekoná se tak žádný pokus o její otrávení zlou královnou, ale militantní výcvik děvčete bandou loupeživých trpaslíků. Já vím, že v původní verzi pečovali o poklady země.

 

5001NjI.jpg

Moderní je pečovat o poklady cizí a tak na chůdách přepadávají pocestné.

Jsou to mužíčci bezskrupulózní a  nikoho ani nepřekvapí Žrout (ano,i jména doznala úprav), který Sněhurku tónem čtvrté cenové balí.

 

Partička je to povahově velmi pestrá.

Nevím, kolik ručníků propotila Julia Roberts v roli zlé královny, ale nákladní vagon určitě, neboť byla tahounem celého filmu.

 

Jako Pretty woman na ulici leccos pochytila a to jí přišlo nyní vhod. Jako zlá královna byla totiž nejen ďábelská, ale i krásná, sexy a jedovaté jablíčko k nakousnutí, že by se otrávil kde kdo a rád. Koukalo se na ni zkrátka dobře.

 

Zřejmě však  neposkytla filmařům slevu na svůj honorář.

Jinak si neumím vysvětlit, že jim nezbylo na natáčení v adekvátních lokacích a museli si vystačit jen s kvanty počítačových krajinek a tunami umělého sněhu. Ten byl tak umělý, že i bosý princ se zapomínal občas zatřást zimou.

 

5003Yzg.jpg

No, alespoň jim nenastydla Sněhurka v tom proklatě utaženém korzetu, který nezakrývala byť jen minimální hřejivou jupkou. Ale animátoři se rozparádili a tak jim zbylo i dost elánu na závěrečnou nestvůru připomínající draka z čínských talířů, kterého porazí, kdo jiný než: Sněhurka.

 

Jenže na konci filmu se už moc nedivíte, že se finální scéna odehrává za němého princova přihlížení. On je vůbec tak nějak genderově zmatený a hrdina dost netypický.

 

Vlastně sama nevím, jestli je výsledná směska zmatená též nebo jen za každou cenu korektní. 

Březový háj, útočiště trpaslíků, a dálný východ připomínající zlaté kupole na zámeckých věžích svižně doplňuje temně londýnské podhradí, stráže v uniformách z Hvězdných válek, poněkud nerozhoupané princátko přicmrndávající správně rozjeté Xeně-Sněhurce s obočím jaké svět ani za Brežněva neviděl.

 

5002OTc.jpg

Finální song ve stylu Hollywoodu prozradí tak národnost i skutečný vkus tvůrce…

Správně.

 

Jsem kyselý ksicht odkojený Libuškou Šafránkovou a toužím po princích, kteří se bijí s draky a zachraňují křehule s královskou krví.

 

V temném kinosále jsem stihla po očku sledovat i své děti.

Já už jiná nebudu, ale už kvůli tomu měšci, o který mne oloupili  trpaslíci v pokladně multikina, bych chtěla filmu jedno přiznat.

 

Byla to pohádka.

Vtipná, barevná, kostýmově originální, americky ubreptaná, fantaskní, kouzelná a dobro zvítězilo nad zlem.

 

 

Jo a byla svatba Wink

Děti byly nadšené, bavily se a Sněhurka si je získala. Takže proč ne.

 

A nebojte.

Amíci zkrátka těžko nějaký motiv opouštějí, dokud ho nevydojí. Takže už se stříhá Sněhule druhá, pro dospělé diváky milující pohádky.

 

Přijde do kin letos na podzim.

Bude tam spousta parádních korzetových kostýmů, upocených chlapů v brnění, soubojů, mrtvol, koní a drsných exteriérů a gotických libůstek. … a zlá a po mládí toužící Charlize Theron.

 

Ať za fandy první nebo druhé Sněhurky pevně doufám, že si poté američtí tvůrci konečně najdou jiné téma.

 

PS: Víte, co se stane ze Sněhurky, když si šáhne na dráty vysokého vedení?   

Popelka.

 

ToraToraTora


Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“ on Facebook
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.

Hodnocení k článku

Komentáře - Napsat soukromou zprávu ZDE

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com