Detail příspěvku: Rhonda Byrne objevila Tajemství a přináší Moc. Až zbytečně pompézní pravda?

Rhonda Byrne objevila Tajemství a přináší Moc. Až zbytečně pompézní pravda?

autor: | Říj 25, 2011 | Společnost | 0 komentářů

Views: 51

Možná už znáte film Rhody Byrne s názvem Tajemství, možná znáte její knížku, ve které objevila tajemství šťastného života. Recept je jednoduchý  – podobné přitahuje podobné. Nic jiného prý ve Vesmíru nefunguje tak spolehlivě, jako tenhle éterický energetický zákon. Protože se mi do ruky dostala její nová knížka s názvem Moc doplnila jsem si vzdělání i o Tajemství a rozdělím se s Vámi.

Začalo to filmem. Rhoda Byrne byla již před tímto svým zlomem v roce 2004 úspěšnou spisovatelkou a producentkou, pak se ale vlivem okolností všechno změnilo a ona musela hledat cestu ven. Dostala nápad.
A šla podle zákona vesmíru, kde podobné přitahuje podobné. Zákon magnetismu, přitažlivosti. Pokud budu produkovat negativní myšlenky a činy, budu si ty další k sobě přitahovat. Pokud budu žít a myslet pozitivně, pokud se budu radovat byť z maličkostí, pak si budu stále větší a větší radosti do života přitahovat. Z malého se postupně utvoří velké.
A to platí na obě strany – naneštěstí i naštěstí.
Zní to jednoduše, a rozhodně to stojí za pokus. I když samozřejmě, pochybovat by se dalo…
Takže nejprve film Tajemství…
Zákon přitažlivosti poslouchá vaše myšlenky. Čekáte-li schránku plnou nezaplacených účtů, budete ji mít. Budete-li očekávat s otevřeným srdcem peníze nebo šeky, tak prý přijdou. To je až příliš jednoduché, nemyslíte? Vše co jsme, jak žijeme, je výsledkem našeho myšlení a minulých činů.
Koláž různých názorů, příběhů a agitací v tomto filmu působí tak trochu hodně „americky“, ale některým pasážím nelze upřít velkou zajímavost. Mezi vystupujícími osobami jsou například Bob Doyle, spisovatel, Jay Arthur Ray, filozof, John Gray, psycholog nebo Lee Brower, učitel, tedy žádní teoreticky snadno manipulovatelní lidé. Přesto filmové zpracování není to pravé – možná pro jiné – pro mne však ne. Až příliš podbízivé a ehm… jak to říci kultivovaně… “předžvýkané”???? A protože nemám čtyři žaludky a nevěřím, že podruhé žvýkané listí je nějak extra pochoutkou, mnohem raději bych se v tomto případě uchýlila k čiročirému knižnímu vydání.
 
Knížka, která se nyní objevuje na pultech knihkupectví volně navazující na Tajemství je pro mě osobně mnohem schůdnější. Jmenuje se MOC.
 
 Je to formát akorát do kabelky. Je graficky velmi hezky zpracovaná, něžně a žensky, rozhodně Vám bude slušet. Ovšem nenechte se odradit případnými prvními stránkami, kde asi v touze vše rychle a nadšeně říct, text místy připomíná agresivního obchodníka s pojištěním nebo plechovými hrnci z nerezu. Potom se vše zklidní a já jsem četla
několik dlouhých dní, snad možná to byl celý měsíc, protože se to prostě nedalo. Tak moc jsou informace
v knížce silné, navíc prokládané citáty, které jsou jako třešničky na dortu potvrzující, že Rhonda Byrne neobjevila Ameriku.
Že to tady už bylo. A že to věděl jak Nikola Tesla, tak Dalajlama, Albert Einsten, tak i mnoho duchovních a spisovatelů. Že jsme prostě jen pozapomínali staré pravdy a fungování světa.
1911OGE.jpgDávkujte si knížku po malých porcích jako lék a věřte mi, že přinejmenším pocítíte pokušení to podle ní zkusit. Zaradovat se ze štěstí druhého (a nezávidět), popřát někomu hodně štěstí (a nezávidět), vyznat někomu lásku (a nebát se), zkusit v sobě najít pokoru a bezpodmínečnou lásku. Třeba pak zjistíte, že i kdyby vám to třeba vůbec nic zištného nepřineslo, tak s takovým přístupem k životu se určitě lépe žije.
A Rhonda Byrne vám slibuje, že se to na úrovni fyzické
rozhodně projeví. Přijde láska, materiální bohatství nebo zdraví? Určitě?
Možná…Stejně jako začátek knížky, tak i její konec mi přijde ve finále příšli pompézní a možná i divoký. Lehince mi podryl důvěryhodnost, protože nevěřím, že naprogramováním své mysli bych byla schopna donutit své tělo silou lásky vyléčit se z těžké nemoci (ač je to možná ještě zázrak nejpřijatelnější), nebo si naordinovat 200 let dlouhý život (a tak pokud by to byl zdravý život, tak proč ne)  nebo náhlou výhru v loterii (což by rozhodně nebylo na škodu). Kdyby se tímto zákonem v pouhých 51% svého času (což prý k výsledkům stačí) řídil celý svět, už bychom žili všichni úplně jinak.
 
Ať je to tak či onak, nechám toto posouzení pouze na  Vás, mě to přivedlo na několik zajímavých chvil a na několik zamyšlení, kdy jsem se snažila v minulosti, na reakcích okolí tento systém smýšlení vyzkoušet. Funguje to? Mám to prozradit???
No… notně mě to potěšilo. Zdá se, že by to v určitých případech mohlo fungovat.
p.s. v loterii jsem ještě nevyhrála. Ovšem věřím, že to přijde….(už jen proto, že mi to Míša předpověděla kdysi v horoskopu a ty dva aspekty, co tam na mě koukají – prý – by bylo hřích nevyužít) ovšem na to je třeba si vsadit a na to nějak zapomínám Laughing což je asi celkem zásadní…
 
Vydalo nakladatelství Euromedia (Ikar), 2011, www.euromedia.cz
K dostání u všech dobrých knihkupců a na www.ebux.cz
Renata

[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 30
  • 383
  • 17 860
  • 347 596
  • 2 475 804
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet