Depositphotos 222535856 l 2015a
Komerce

Jak vybrat plenky pro miminko?

0 Shares

Před narozením miminka rodiče stojí před řadou rozhodování. Mimo jiné i o tom, jaké plenky vybrat. Látkové nebo jednorázkovky? A kterou značku? A jaká velikost je ta správná? Budou našemu miminku vyhovovat? To je jen pár otázek, které si mohou nastávající rodiče klást. Dneska se proto podíváme na to, jak ideální plenky vybrat.

Základní dělení plenek

Pokud se podíváme na to nejzákladnější dělení plenek, můžeme je rozdělit na plenky látkové a jednorázové.

Látkové plenky mají výhodu v tom, že jsou alespoň na první pohled ekologičtější. Můžete je používat, dokud z nich miminko nevyroste a potom třeba i pro jeho sourozence.

Na začátku do nich sice musíte investovat vyšší částku, ale z dlouhodobého hlediska na látkových plenkách spíše ušetříte. Nevýhodou je však více práce.

Pokud spoléháte pouze na látkové plenky, pračka se u vás v podstatě nezastaví. S uplakaným miminkem tak může jít o stres, který za to v žádném případě nestojí.

Jednorázové plenky jsou jednoduché na používání a po zašpinění je stačí vyhodit do koše.

Není nutné je ve velkém skladovat a šetří tak čas i prostor – a s tím velmi často také nervy. Bojíte se s jednorázovkami ekologické zátěže? Dnes už můžete sáhnout po rozložitelných bio plenkách, například Moltex Pure & Nature Bio, které myslí nejen na pohodlí vašeho mrňouska, ale také na přírodu.

Mezi velmi oblíbené plenky českých maminek patří také plenky Baby Charm, které se vyrábějí bez přidaného chloru a dalších alergenů, miminka se v nich tak skutečně mohou cítit jako v bavlnce.

Současně jim nehrozí ani žádné opruzeniny či další kožní problémy.

baby gde165b46d 1280

Výběr plenek právě pro vaše miminko

A jak vybrat plenky právě pro vaše děťátko?

Jedním ze základních pravidel je nedělat příliš velké zásoby plenek před jeho narozením. Nikdy totiž nevíte, které mu skutečně sednou, a to jak velikostí, tak i složením.

Pokud přece jen zásobu chcete, vybírejte různé typy plenek od různých značek. Metodou pokus omyl brzy poznáte, které plenky jsou nejlepší právě pro vaše miminko.

Stále váháte, jestli pořídit jednorázové nebo látkové?

Nejlepší je mít při ruce varianty obě. Vyzkoušíte si tak, co vám nejlépe funguje. A například mušelinové plenky můžete použít třeba i na místo přebalovací podložky.

Jak vybrat správnou velikost a co dalšího byste ještě měli o výběru plenek vědět?

Přečtěte si Jak vybrat dětské plenky na Bezvaplenky.cz!

Jak vybrat plenky právě pro vaše miminko?

Každé děťátko je unikátní. A to jak velikostí, tak i tím, co mu vyhovuje. Plenky, které jednomu miminku perfektně sednou, mohou být jinému příliš malé nebo mu mohou dokonce působit nepříjemné opruzeniny.

Depositphotos 222535856 l 2015

Proto je důležité na začátek nakoupit různé typy plenek a vyzkoušet, které sednou právě vašemu miminku.

Pokud si tak plánujete dělat zásoby před porodem, vybírejte různé značky i novorozenecké velikosti.

Zpracoval: Vladimír Rokoský

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
0
Would love your thoughts, please comment.x