Detail příspěvku: Prý se nás 21.12.2012 chystá osvítit druhé “Slunce”

Prý se nás 21.12.2012 chystá osvítit druhé “Slunce”

autor: | Kvě 10, 2012 | Společnost | 0 komentářů

Jedna z teorií letošních prosincových změn se dokonce zakládá na vědeckém základě. V souhvězdí Orionu se nachází miliony let stará nejjasnější hvězda Betelgeuse. Co nevidět prý dojde k její zkáze, tedy vybuchne  v supernovu a toto přechodné období způsobí, že na naší obloze budou svého času dvě slunce.  

Spekuluje se o tom,že právě tato změna je oním obdobím, kdy vyjde páté nebo šesté Slunce (v počítání těchto období nejsou mayové tak úplně zajedno) a spojí se dva věky. Tato teorie získala mojí pozornost definitivně poté, co jsem si přečetla rozhovor s Jaroslavem Duškem, který se za ni velmi logicky staví.

 Blíží se zkáza?5294YWI.jpg

Na konspiračních webech se můžete poslední dobou dočítat podivné úkazy, že svítá dřív, než vyjde Slunce, že Slunce vychází jinde a dříve. Jenže Betelgeuse ještě nevybuchla, takže tyto jevy nemají opodstatnění.

Tato hvězda je evidentně před svým zánikem, ale opatrné vědecké výroky tvrdí, že může vybuchnout zítra stejně jako za milion let.

 

Datum 21.12.2012 se přirozeně nabízí jako výsledek velmi přesných mayských výpočtů a jedna z možností pro výbuch této hvězdy.

 

Výbuch supernovy nastává ve chvíli, kdy hvězda, která je jinak mnohem hmotnější a těžší než Slunce spotřebuje svou energii, dostane se do takové fáze nula. Je provázen uvolněním obrovského množství tepelné energie a také rázovou vlnou, která se šíří v mezihvězdném prostoru společně se zbytky hvězdné hmoty. Po výbuchu na jejím místě může zůstat několik typů „zbytku“. Od černé díry po neutronovou hvězdu, hyperonovou nebo kvarkovou hvězdu. Mnoho typů hvězd, mnoho typů výbuchů.

5294YWI.jpgJisté je jen to, že Betelgeuse má poloměr 1180x větší než Slunce a takový výbuch by pak měl fatální následky v okruhu 30 milionů světelných let.

 

Dobrá zpráva je, že jsme dál… tudíž nám hrozí riziko „pouze“ z případných gama záblesků, které někdy bývají součástí takového výbuchu. Tady však není jisté, zda-li Betelgeuse je hvězda, jež při svém zániku bude tyto paprsky produkovat.

Síla exploze bude ale obrovská a má tu moc zničit život na Zemi, síla záře bude desettisíckrát silnější, než záře Slunce, tvrdí jedni.

Druzí tvrdí, že záře  bude slabší, ale v každém případě na nějakou přechodnou dobu, několik týdnů či měsíců zruší noční oblohu a bude stále světlo, leč v různých intenzitách.

 

Postupně jas supernovy pohasne a vše se vrátí do normálních kolejí. Na dočasně přesvětlenou oblohu budeme už jen vzpomínat a dokumentovat pro své prapraprapravnuky…

 

Normálních?

Samozřejmě i POUZE takováto změna by měla naprosto nepředstavitelné důsledky pro lidský organismus a pro život na Zemi,rostliny i živočichy a to ačkoliv jde jen o několik týdnů. Několik týdnů nebudeme mít noc – což se dá přežít na polárním kruhu, ale tady, ve vegetačním ráji. Co to udělá s rostlinami, zvířaty… lidmi?

 

Nebo OSVÍCENÍ?

Dovedu si však velmi dobře představit, jak několikatýdenní absence nocí zahýbe lidskou psychikou. Ač se na případnou změnu k lepšímu nesmírně těším, mám trochu obavy, protože já noc velmi potřebuji. Ale třeba – zase je to o té transformaci a novém myšlení.

 

Jaroslav Dušek je přesvědčen, že lidstvo vstoupí pouze do nové etapy vývoje. Něco jako puberta, naše duše, naše těla ví, kam se transformovat, kdy začneme dospívat, kdy začínají růst druhé zuby. Bez vědomého přičinění se skrze epifýzu a hormonální pochody v těle (což ovlivňuje právě sluneční svit) stane jakési „osvícení“ lidského plemene.

Že bychom tedy byli na chvíli všichni v „pubertě“ a pak konečně DOSPĚLI???

(Z lidských zvířat na lidské lidi?)

Spínačem těchto změn bude změna slunečního záření.

Mnoho lidí pociťuje podivnou rozechvělost, jsou na hranici podivného „zcvokatění“, jak se hezky vyjadřuje Jaroslav Dušek a podivnou rozkolísanost lze kolem sebe procítit. A nemají na to vliv jen ekonomické nejistoty, ale jsou to pocity více z hloubi duše.

 

O zimním slunovratu tedy podle Mayů vyjde nové slunce.

Transformovat se bude všechno, je to změna tak velká, že možná i přesahuje naše vnímání. Vnímání materiálně smýšlejících lidí pro mě osobně je tak trochu nebezpečné. Náhlá ztráta jejich dosavadních jistot se nemusí obejít bez problémů. I když kdoví… co se bude dít.

Původ názvu hvězdy Betelgeuse je také nejasný a je spojován s ďáblem či temnými arabskými bájemi. Tento název znamená „ ruka Al-Jauzy“ tedy ruku mystické bytosti, která má v moci řád všehomíra. 

Bude tedy poslem letošního prosince Nové Slunce, Nový věk?

 

Renata

 

Celý rozhovor s Jaroslavem Duškem, který je mimochodem velmi krásný, podnětný a hladivý najdete 

 

ZDE


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Mikuláš se narodilo v Řecku jako Nikoláos. Rodiči jsou mu slova „niké”, což znamená „vítězství” a „láos” s významem „lid”. Mikuláš tedy znamená „vítěz mezi lidmi”. No a nositelů tohoto zajímavého jména je u nás v ČR aktuálně 2579.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 562
  • 4 728
  • 34 923
  • 426 471
  • 2 297 294
  • 3 782
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet