Detail příspěvku: Doreen Virtue: V zajetí jídla. A to fakt děsně!

Doreen Virtue: V zajetí jídla. A to fakt děsně!

autor: | Lis 30, 2012 | Společnost | 0 komentářů

Views: 39

„Bylo mi 22, když to zažila poprvé. Byla jsem mladá maminka žijící v manželství, které na tom bylo bídně citově i finančně. S obtížemi jsme platili nájem a živili syny. Žili jsme ve stresu a v obavách, a proto jsme se neustále hádali. Každý den nás listonoš zásobil upomínkami za nezaplacené složenky. Můj manžel byl ztělesněním strachu a jednou z jeho největších obav bylo, že bych ho mohla opustit kvůli jinému muži. 

Na obranu proti tomuto strachu mě neustále krmil negativními řečmi. Říkal mi, že jsem tlustá, ošklivá, hloupá a k ničemu a že mě žádný jiný muž nebude chtít – už proto, že mám dvě děti. Tuhle lež říkal tak často, že jsem jí nakonec uvěřila. Jeho lži mě hypnotizovaly a přesvědčily mě, že si nic lepšího nezasloužím.“

 

 

7829MTR.jpgI tohle byla Doreen Virtue. K neuvěření? Ano… Z této neutěšené situace se dostala vlastní vůlí, dnes je štíhlá, zdravá, úspěšná a milovaná.  No kdoví, přesný postup jsem se z této knihy nedozvěděla, snad jen to, že za vším bylo množství nezdarů, tvrdé práce a motliteb. Je to stará známá pravda.

Nikdy jsem neuměla dost dobře pojmenovat ty stavy, při kterých jsem nutkavě potřebovala něco konkrétního sníst. Byla bych bývala schopná při tom zabíjet a ve chvíli, kdy jsem si tuhle potřebu uspokojovala (žrala jsem naplno brambůrky nebo čokoládu) okolní svět nebyl. Neexistoval, vypínala jsem ve stavu jakési napjaté blaženosti, jež však přece jen nebyla uspokojivá.

Ano – Doreen Virtue to vystihla a to slovo jsem v tom okamžiku poznala.

BAŽENÍ

Bažení po jídle je příznak, že s naším tělem, duší a životem není něco v pořádku. Je to emocionální stres, touha po jídle, o kterém tělo ví, že svým chemickým složením nebo strukturou na chvíli zaplácne tu strašnou bolest a prázdnotu, kterou cítíme. A kterou si možná někdy ani neuvědomujeme.

Řešení?

Zamilovat se do svého vlastního života. Pomocí náhražek (jiného jídla s podobnou strukturou, ale zdravějšího, pomazlení nahrazovat domácími mazlíčky, když třeba není po ruce správný muž apod…) a cílevědomého uvědomování si svých vlastních potřeb, se lze bažení zbavit. Podle Doreen Virtue se tak změní celý váš život, bude spokojenější a hlavně, zhubenete bez námahy. Zbavením se nutkavých tužeb se stanete klidnější a vyrovnanější a nic z těchto potravin vás už nebude lákat tak, abyste po nich byla jako pes.

A mimochodem, je tu i jedno varování před svátky:

„V dospělosti nám pak tato jídla poskytují útěchu, zejména když nám sváteční setkání už lezou na nervy. Jako děti jsme chování příbuzných o svátcích tolik nevnímali. Víc nás zajímaly dárky a hry. Coby dospělí si ale s hořkostí uvědomujeme, že strýček Ralph si rád přihne, že tetička Sally má příliš vlezlé otázky a sestřenice Barbara zase pronikavý ječák. Není příjemné si přiznat, že naše trávení volna má daleko k dokonalosti, a abychom se utěšili, přejídáme se…“

Na této modelové situaci vidíme přesně dvě základní příčiny bažení. Návyky z dětství – jídlo je odměnou a spojeno s příjemnými situacemi (svátky apod)… a zajídání stresu.  V této knize však na 350 stranách najdete mnohem víc. Souvislosti mezi fyzickými potřebami a složením potravin, strukturou jídla a emočním stavem (zlost vybíjíme na křupavém), nedostatek něhy hladíme karamelem, bezpečnou náruč nacházíme ve smetaně a pudingu..

 

7827OTh.jpg

 

Nesmírně zajímavá kniha, která vás určitě chytne. Ale… poznat se bude jednoduché a fascinující. Ale něco s tím udělat… to už bude horší.

I přesto se tady Doreen docela dobře vyhývá andělům a pokud pomineme afirmace, je to velmi konvenční.  Nabízí opravdu logická a často dobře proveditelná řešení. Od uhlazení duše až po drobné krůčky k nápravě stresových situací.

7828NjV.jpgDoreen Virtue

Vystudovala několik neakreditovaných vysokých škol psychologického a sociálního zaměření, titul Ph. D., který používá je výsledkem těchto studií. Není však již od roku 1993 členkou americké asociace psychologů a licenci má pozastavenou. Přesto pracuje dál a některé její knihy, které tedy nejsou až tolik zaměřeny na andělskou terapii, mohou být velmi cennou studnicí informací i pro konvenční psychology. Její zkušenosti a intuice jsou obrovské a mezi oblíbené bestsellery patří knihy související s naším emocionálním přejídáním, uždibováním a nutkavými vlčími hlady jakožto „špunty“ na emocionální stres, zlobu, nespokojenost a únavu. Byli jimi knihy Zbavte se svých kil bolesti a nyní nově – V zajetí jídla.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, SE, 2012, www.synergiepublishing.com


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Adolf má svůj původ, jak asi každý tuší ve starogermánštině. Vzniklo ze z prastarého jména „Adalwolf“, což znamenalo „ušlechtilý vlk“. „Adal“ je „ušlechtilý“, „wolf“ je „vlk“. Původní význam jména je tedy v němčině spojen s ušlechtilostí a vznešeností. Ještě u starých Křesťanů bylo jméno oblíbené. Nejstarší známý Adolf byl mučedník a zahynul v roce 755. Později nosilo toto jméno i mnoho biskupů. Dnes už to taková sláva s tímto jménem není, ale je to o úhlu pohledu. Adolf prostě znamená „ušlechtilý vlk“. A takových máme v ČR 4012

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den otců (3. neděle v červnu).

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 224
  • 406
  • 18 023
  • 347 988
  • 2 475 615
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet