Detail příspěvku: Odborníci mezi stromy

Odborníci mezi stromy

autor: | Bře 18, 2015 | Fauna a Flóra | 0 komentářů

Návštěvy: 47

Myslím, že vám to od posledního Popelní na rádiu Patriot tak trochu dlužím dovyprávět. Nebo spíše připomenout. Do vysílání takto obsáhlý materiál zařadit nešlo. Tak mě napadlo, že vám ho připomenu. Nedělá mi to problém. Mohla bych na tohle téma mluvit celé hodiny. A ráda….

6453MmF.jpg

 

Stromy totiž, vedle faktu, že jejich zásluhou vůbec můžeme dýchat, (kéž si to zavčasu uvědomíme), umí také přímo pomáhat na různé lidské neduhy.

 

Alespoň to tvrdí moudrost našich předků… Ráda věřím.

 

Náš lidský život, je proti životu věrných a silných přátel z řad stromů, jen pouhým okamžikem.

 

Většina z nás má ke stromům kladný vztah. To je moc prima a byla jsem po pátečním vysílání hodně mile překvapená, kolik nás je.

Člověk by si vůbec měl vážit a být vděčný za všechno, co se ještě zvládá kolem něho zelenat a žít.

 

Je dobře vědět, že je nás tolik, kdo si to uvědomujeme.

 

Často a rádi se přitulíme ke stromu, sedneme si pod něj, díváme se do jeho koruny a ono nás to uklidní a tak nějak posílí.

Tak až příště budete mít takovou chvilku, třeba vám přijde vhod povědomí o tom, že výběr stromu může mít souvislost s konkrétním zdravotním problémem, nebo trápením.

 

Že mezi stromy jsou lékařští specialisté, kteří rádi pomohou.

 

16929ZjM.jpg

 

Měla bych začít dubem, jako posvátným stromem keltských Druidů, jejichž magii hodně ctím.

 

Začnu ale jiným stromem. Jednoduše proto, že jsem Čech.

 

A k tomu hrdý.

 

Nechť mi tedy staří moudří Druidové odpustí, budu patriot. Tedy teď už tuplovaný. 

 

Lípa

Je naším národním stromem a historicky také symbolem rodiny a lásky. Lípa urovnává vztahy a přitahuje lásku mezi lidmi. Při narození prvního potomka bylo dříve zvykem zasadit lípu, aby dítě po celý život provázela láska. Pokud se dříve nepohodli dva rody, a došlo později k jejich smíření, pak se lidé sebrali a na hranici svých území zasadili lípu, aby mír mezi nimi ohlídala.

 

Dub

Jde podle Druidů o krále všech stromů. Žaludy nošené v kapsách prý umí zvýšit mužskou plodnost.  Největší oplodňovací schopnost pak prý mají žaludy sbírané v noci. O léčivé moci dubové kůry netřeba mluvit. Druidové a kněžky naslouchali dubovému listí, aby zaslechli vzkazy od bohů. Pálení dubového listí pročišťuje vzduch.

 

6455ZmE.jpg

 

Jasan

Vážený a posvátný strom severské mytologie. Pobyt pod jasanem člověku přináší osvěžení a umí rychle navrátit vyčerpanou energii. Můžete také zkusit uložit čerstvé jasanové listí pod polštář, abyste si přivolali jasnovidecké sny.

 

Modřín

Povzbuzuje ego a vrací sebejistotu. Pro naše předky znamenal  obnovu a byl symbolem lepšího života.  V modřínovém háji prý může člověk i potkat víly, protože modříny jsou jejich domovem. Pobyt ve společnosti modřínu přináší dobrou náladu. Dodává trpělivost a napomáhá v řešení komplikovaných záležitostí.

 

Buk

Staří Řekové přiváděli k bukům „jalová“ zvířata a neplodné ženy, aby je vyléčili z neplodnosti. Slované zase věřili, že tam, kde rostou buky, nemohou nikomu ublížit žádná zlá kouzla. Sám o sobě je buk pokládaný za velice silný a magický strom, jehož vážnost v přírodě je tak velká, že do něho s úcty neuhodí ani blesk. Pobyt u zdravého buku uleví od bolestí hlavy a prospívá při léčbě krevního tlaku.

 

Smrk

Ještě i dnes je často vysazován, aby chránil dům a rodinu před veškerým zlem, nemocemi a nepřízní osudu. U našich předků ztělesňoval ženský element. Smrk je přítelem žen a ženy se na něj také často dříve obracely se svými problémy a svěřovaly mu svá přání. Ty namnoze smrk také pomáhal plnit.  Řekové věřili, že jejich bohové bydlí  ve smrkových

lesích.

 

Bříza

Březovými proutky se lidé šlehají právě proto, že se dříve věřilo, že svěží míza při tom přechází i do lidského těla. To už jsme zapomněli, ale šleháme se pořád.  Láska se má vyznávat právě pod břízou, protože jí velmi přeje. Do březových hájů chodívali lidé požádat o lásku. Na březovou kůru se píší přání. Staří Slované pokládali břízu za lékařku duše a vyčerpaného těla. Prý stačilo pod břízou usnout.

Dříve se vyráběly kolébky pro děti zásadně z březového dřeva, aby děti byly zdravé a silné.

 

Jedle

V Rumunsku bývalo zvykem těžce nemocné přinášet pod jedli. Nemocného opřeli o kmen stromu, kde ho určitou dobu nechali a zase odnesli. On se pak prý rychleji uzdravoval. Jedlové větvičky se také přidávaly do první koupele novorozeného miminka, aby moc jedle od něho odháněla zlé mocnosti. Jedle bývá považována za vládkyni lesa.

 

Kaštan

Je stromový psychiatr. Pobyt pod ním znatelně uklidňuje, zmírňuje napětí, a pomáhá především ve chvílích, kdy prožíváme velké obavy a strach. Tento strom léčí nemocnou duši a pomáhá najít ztracené sebevědomí a jistotu.

 

Borovice

Pokud máte dýchací problémy, je borovice právě pro vás. Starým lidem se dříve do domů nosilo borové chvojí, kterým se byt zdobil. Chvojí pak dodávalo radost ze života. Borovice je symbolem síly, zdraví, dlouhověkosti a plodnosti. Keltové ji považovali za „matku moudrosti“.

 

6452MzQ.jpg

 

Pokud chcete očistit dům či byt od zlých energií, stačí smíchat borové jehličí se stejným dílem jalovce a cedru, směs zapálit a s kouřící směsí projít dům. Venkovní prostor pak vymeťte borovicovou větví.

 

Vrba

Je vyhledávaným stromem umělců a tvůrců, protože podporuje soustředění, dodává invenci a přitahuje múzy. Pomáhá také vidět do budoucnosti a je spojena s čarovnou mocí Luny a vody.

 

6456MDY.jpg

 

Strom je odjakživa člověku přítelem, lékařem, pomocníkem a jakýmsi otcem.

 

Je naší pamětí a kronikou dějin člověka.

 

Nejstarší strom na světě stojí v Kanadě a je mu 8 000 let.

 

6457MTB.jpg

 

Pamatuje si tedy dobu, kdy podle vědců bylo na celém světě pouhých 5 milionů lidí.

Možná na tu dobu vzpomíná celkem rád.

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve LVU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Svatopluk nám dali staří Slované. Otcem je mu slovo „svet”, které má ve staroslovanštině význam „silný”, a matkou je slovo „lid ve zbroji”. Svatopluk tedy znamená „silný bjovník“ … nebo i „vojevůdce“. Aktuálně máme v ČR 4329 chrabrých Svatopluků.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 22
  • 389
  • 49 239
  • 388 232
  • 2 379 575
  • 3 789
  • 28
  • 1 836
0 Shares
Share
Tweet