Detail příspěvku: Esther a Jerry Hicks: Sára, Kniha druhá

Esther a Jerry Hicks: Sára, Kniha druhá

autor: | Led 25, 2013 | Společnost | 0 komentářů

Views: 23

Když jsem tu v březnu loňského roku představila Sáru, knihu první, neuměla jsem si představit, o čem by vůbec mohl být druhý díl. Vždyť nic nemůže být lepší? Mýlila jsem se. Kniha druhá je jiná, ale NAPROSTO STEJNĚ NEBESKY KRÁSNÁ, magická bílá sova Šalamoun tentokrát řeší nejen Sářiny problémy, ale i jejího kamaráda Setha.

Ten je doslova obrazem bídy a lidského neštěstí a té pověstné smůly na patách. Snad proto, že je ještě dítě a neztratil svůj vnitřní svět, nezatrpkl. Navíc se po přestěhování setkává se naší hrdinkou z minulé knížky a rozvíjí se něžný příběh drobných shod mezi Sárou a Sethem.  Je zřejmé, že jedinečné úkoly, které jim osud přichystal, budou poučením i pro druhé. A přitom nejde o nic zásadního, jsou to běžné denní úkoly, starosti i radosti.

8439ZWM.jpg

Sára zažila opět mnoho nového, například ten pocit, kdy její duši objeví někdo jiný a ukáže vám její krásu ze zcela jiného úhlu.  A také to, že takový vpád nemusí být zkraje vůbec příjemný.  Ale malé drobnosti, ze kterých příjemně mrazí…

„Je to super!“ Sára skoro nevěřila vlastním očím. Seth na každých zhruba pětadvacet centimetrů od paty stromu až po první větve přibil prkýnka. Byla dost dlouhá, takže o trochu přečnívala přes kmen. Bylo možné je využít při šplhání na strom jak skvělé stupně pro nohy a zároveň se za ně dalo výborně přidržovat rukama. „Tohle je nejlepší stromový žebřík, jaký jsem kdy viděla.“

„Vyhladil jsem je brusným papírem, aby sis nezadřela třísku,“ oznamoval Seth s hrdostí.

Vyhladil by Seth ta prkýnk a i jen pro sebe? Drobné otázky, které vás napadají, vyvolávají příjemný úsměv a nesmírně příjemný pocit při čtení. O nejsilnější okamžiky se ovšem opět postaral Šalamoun a jeho moudrá slova, jež konejší.

Knížka je to pro děti. Asi ano, ale… je pro každého.

Tím, že v příběhu trávíme čas s dětmi, jsou myšlenky autorů bližší, stravitelnější v té dětské duši, jejich vnímání a prožívání. Jsou až šokujícím způsobem jednoduché, vždyť vše dává smysl. A tím, že se i jako dospělý čtenář dostáváte do duše dětí, tedy tam, kde jste již kdysi byli a nějak jste se tam cítili, je příběh uvěřitelný.

Nejsou to ty prudce pozitivní knihy, které mentorují o afirmacích. Vůbec. Ačkoliv o afirmacích to tady také je, ovšem tak skrytě a logicky, že si to uvědomíte… no třeba až dávno poté.

„Sáro, lidé se často domnívají, že můžou něco zlepšit tím, když se vrhnou přímo doprostřed něčeho hrozného a tam to začnou ze všech sil napravovat. Jenže tím se nikdy nic nezlepší. Ke skutečné změně k lepšímu dojde až tehdy, když svou pozornost zaměříš na to, z čeho máš lepší pocit – protože to, co se ti děje, se ti děje proto, že to tak předem cítíš.

„Já vím, Šalamoune, já jenom, že…“

Většina lidí si život dost komplikuje, Sáro. Přitom stačí jen dávat si pozor na to, co cítíš, a zjistíš, že se ti bude žít mnohem lehčeji.

Přijdeš také na to, že nic není nespravedlivé.

Každý dostane přesně to, co vysílá podle toho, co cítí. Je to pokaždé v souladu – a tak je to vždy fér.“

Šalamounova slova jsou tu zlatem, od které ho se nebudete moci odtrhnout. Je jich tu méně, než v první knize, tento příběh má možná více akce, protože čas věnujeme kamarádství Sáry a Setha, ale o to víc se tu vlastně děje v praxi.

Nádherná a krásná je tato kniha, víc se o ní říct ani nedá.

 

 

Děj a příběh mě chytl natolik, že jsem si ani nevšimla, že v knížce tentokrát chybí obrázky. Možná je to trošku škoda, protože pohled na nádherného Šalamouna, kterého nakreslil český ilustrátor Petr Vyoral (a že čeká verze této knihy je opravdu nádherná, snad i lepší než originál), mi chyběl. Pravda, chyběl až poté, co mě omámené celým příběhem, došlo, že obrázky chybí.

Možná se počítalo s tím, že Šalamouna už máme v hlavě a tam si žije svým životem. To je pravda. A vlastně opět právě s ním přišly v knize chvíle, kdy se neubráníte slzám dojetí.

 

Autory jsou Esther a Jerry Hicksovi, kteří mají za sebou již bestsellery Požádej a je ti dáno, Moc a síla přesného záměru, Úžasná síla emocí a Zákon přitažlivosti a patří mezi nejprodávanější autory – vydali přes 700 knih, CD, DVD a videí a jsou význačnými propagátory učení o přijímání naší přirozené pohody. 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013, www.synergiepublishing.com

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VODNÁŘI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ferdinand je starogermánského původu. Jeho základ nalezneme u jména Fridunant, což se překládá jako „ten, který se připravuje k jízdě“. Ferdinand je tak pozdější, lépe vyslovitelná varianta. Jde vlastně o zjednodušeného Fridunanta. A je to logické, vždyť zkuste vyslovit Fridunant… to je Ferdinand lepší. A takových máme v ČR 1658.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 176
  • 353
  • 37 740
  • 359 746
  • 2 462 322
  • 3 795
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet