Detail příspěvku: Doreen Virtue: Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas

Doreen Virtue: Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas

autor: | Úno 21, 2013 | Společnost | 0 komentářů

Zajímavý název, ještě zajímavější kniha. Když jsem tu před časem fandila V zajetí jídla, netušila jsem, že Doreen Virtue umí porovnat i další části života. Čas na změny, čas na štěstí, na plnění snů. Faktor, který prochází celou knihou, ale pozor – naprosto reálně. V tom je tato kniha okouzlující a uvěřitelná. Ona totiž nedoporučuje nic nesplnitelného. Ten čas na plnění snů opravdu každá máme, ať si připadáme sebezaneprázdněnější. Ono totiž stačí…

Probrat svůj den

Vyházet z něj nepotřebné, zbytečné a unavující činnosti. Stačí nesledovat zprávy a místo nich se jít na půl hodiny ponořit do vany a snít. Nebo jít aktivně makat na svém snu, učit se, hledat kontakty, zdokonalovat se, kreslit, malovat, psát…nebo prostě jen meditovat a věnovat se svému tělu.

 
Není to vůbec složité a chce to jen jediné, sebekázeň. Ta je nakonec určující v tom, nakolik si SAMI SEBE VÁŽÍME.

 

Mezi další činnosti, které nemusíte, můžete zařadit v podstatě cokoliv, co vyhodnotíte jako unavující, ať neustále si stěžující kamarádky nebo otravné návštěvy. A když to uděláte, nebudete mít špatné svědomí, argumenty Doreen Virtue jsou přesvědčující a pravdivé. To jen my si někdy myslíme opak.

Autorka se tu do nás neopírá nikterak ošklivě, všechny ty výmluvy, proč to nejde, velmi důvěrně zná a sama s nimi bojovala.

 

Stanovuje tu základní trojúhelník lidského štěstí a ukotvenosti v životě – Láska, zdraví a finanční pohoda. Touhu po lásce a zdraví umíme pobrat. Ale málokdo z nás si vědomě uvědomí, že toužit po finanční pohodě je také správné. Máme zažité, že není dobré morálně ani duchovně chtít peníze. Jedno vylučuje druhé. Bohatí jsou zlí, chamtiví, nakradli, a chudoba cti netratí. No, je to tak trochu základ neúspěchu a ať chcete či ne,

 

Doreen zcela správně říká, že peníze nám umožní žít, jíst kvalitně, zajistit bezpečí sobě a dětem či vzdělání,  lepší zdravotní péči.  Faktory o bydlení v bezpečných čtvrtích už jsou i na mě děsivé, ale je to pravda. Za peníze si bohužel kupujeme ŽIVOT.

 

8726NmU.jpg

Metody plnění snů jsou realizovatelné

Co se mi velmi líbí, je precizní propracovanost celé knihy.  Je tu předložen bezchybný a naprosto neprůstřelný návod na to, jak to minimálně zkusit.  Už jen předmluva vás naladí tak, že knížku prostě musíte dočíst.

 

Stejně tak nutkání začít číst odkudkoliv můžete klidně popustit uzdu. Nevadí to.  Ale brzy pochopíte, že je to jako lízat dort odprostředka. Úplně nejzáživnější a nejchutnější bude začít prostě od začátku. Vše si sedá, vše dává smysl, vše je logické a vše je tak pravdivé.

 

Měla jsem problém snít, protože (tisíc proč, však znáte,navíc, jaký by to mělo smysl), autorka však předhodila způsob, jaký uvolní i ty největší zábrany a já začala snít a minimálně při čtení prožívat právě to, co zamýšlí.

Když už nic jiného, při této četbě jsem si mnohé ve svém životě uvědomila s plnou silou. Pochopitelně, to hezké je příjemnější a tak můžu říci, že i kdyby tato kniha zapadla mezi ostatní další, jedno z ní ve mně zůstane. Směr, který v jedné části svého života jdu, je nesmírným darem. V tomto směru jsem to ZVLÁDLA.

A na závěr přihodím jednu pasáž, která mě zaujala nejvíce. Jak vnímáme čas, Doreen Virtue vyřešila záhadu, která mě trápila. Proč jsem vnímala čas jinak jako dítě? Ha, vysvětlení je prosté!

 

„Čas je zvláštní jev. Je to jeden z nejbohatších a nejlépe obnovitelných zdrojů, jaký máme. Je také zdarma. A přece často cítíme, jako že o čas „žebráme“. Každý den dostáváme úplně zadarmo celých 24 hodin. Nezáleží na tom, kdo jsme, jakého jsme pohlaví nebo náboženství. Každé ráno se probudíme s vlastnictvím celých 24 hodin dne…”

A popisuje také fenomén útěku času.

 

„Když nám bylo pět, byl rok pětinou našeho dosavadního života, takže čas do šestých narozenin se jevil jako celá věčnost. Ale když vám je 30, je jeden rok mnohem menším dílem, 1/30 vašeho dosvadního života. A když je vám 40, je to ještě méně, 1/40 koláče, a tak dále. Každý rok utíká rychleji, protože je menším dílem našeho života.“

Tím, že si na sebe nakládáme množství závazků, utíká tento život ještě o něco rychleji, strach a nervozita spotřebovávají další energii. Jsme v začarovaném kruhu. Tato informace mě nepřekvapila, znám jí a jistě nejsem sama. Některé jsou však pro mě trošku kontraverzní, například vaše intuice je vám schopna sdělit, kolika let se dožijete. Trošku senzacechtivé? Pro mě určitě. Ale je to opravdu jediná věc, nad kterou jsem se pozastavila. Jinak nemůžu říct nic jiného než:

V této knize najdete životní poklad.

 

8727ZTV.jpg

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013, www.synergiepublishing.com


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v BLÍŽENCÍCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Oboupohlavní jméno René se narodilo v latině. Matkou je mu slovo „renatus”, což znamená „znovuzrozený”. Podíváme-li se na to optikou předkřesťanskou, když toto jméno vzniklo, pak je René (Renée) prostě reinkarnovaný. A takových reinkarnací máme v ČR 9079.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 248
  • 546
  • 30 690
  • 427 539
  • 2 274 834
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet