Detail příspěvku: TAROTOVÁ STŘEDA: Tarot skrytých světů jen pro vás…

TAROTOVÁ STŘEDA: Tarot skrytých světů jen pro vás…

autor: | Lis 7, 2012 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 215

Po delší době je tu tarotový vykládací den pro Vás. Navíc jedna ze čtenářek, která bude náhodně vybrána v diskuzi, tuto tarotovou sadu i získá. A protože tohle opravdu stojí za to, pojďte se dívat se mnou.  Takhle zvláštní a osobitý tarot možná vidím úplně poprvé v životě…

Snad si s ním a spolu dnes užijeme krásný tajemný den plný, doufejme, vzájemné naděje.

Než se vrhnu na informace o autorkách tohoto dokonalého díla, vrhněte se se mnou na kartu, kterou mám nějak zvrhle ráda – osmičku mečů.

 

Osmička mečů

Osmička mečů – karta vlastních svazujících představ a vzorců chování. Obyčejně bývá zobrazována jako žena spoutaná jemnými pouty mezi osmi meči, mezi nimiž lze poměrně snadno proklouznout, stačí sundat si šátek z očí  a zkusit to.

Tady je to o uvězněné labuti….

 

7517MGF.jpg

 

Z textu z knížečky:

„Bobulová bába žije v ostružinovém houští, kde rostou lákavé a sladké ostružiny, ale i listy mají zlomyslně zahnuté trny, aby chytily a nepustily. Malý kolibřík se zrádným spletitým šlahounům dokáže vyhnout. Umí proletět úzkými mezerami a snadno prokličkuje mezi trny. Vznešená  a majestátní elegance labutě s jejím rozpětím křídel však nebyla stvořena pro křivolaké a trnité cesty.

Tato labuť není první obětí, která padla bobulové bábě do nastražené léčky. Stařena má celou sbírku lebek těch, kdo si mysleli, že jejich moc a smělá síla všechno přemůže. Jenže samotná moc a hrubá síla pokaždé nestačí na to, aby proklestily cestu k vítězství. Zakleté houštiny šípkových keřů, které vyrostly okolo Šípkové Růženky, podobně zlákaly stovky statečných rytířů, jen aby zemřeli v jejich trnitém objetí.

Kolibřík poletuje u labutě. „Utiš se,“ radí jí, a jak se labuť přestane zmítat, i trny ji přestanou drásat. Kolibřík jemně dává stranou větvičku po větvičce a labuť vidí světlo svobody, které k ní shora dopadá. Je sice daleko, ale lze ho dosáhnout.
Osmička mečů vám připomíná, abyste zbytečně neplýtvali energií na nepodstatné věci. Je snadné nechat se ochromit krizí – cítit omezení, zmatek a bezmoc a připadat si jako v pasti – ale vždy existuje nějaké východisko. Stačí se na okamžik zastavit a přehodnotit situaci.”

Tady mne tato karta zaujala na první pohled, svým neobvyklým zpracováním…

 

Nový pohled na staré archetypy…

Či spíš zcela nové příměry, nové možnosti pochopení dávné moudrosti. To z těchto karet přímo vyvěrá.

Ostatně tady ony labutě v mečových kartách přímo bytostně evokují bolest, kterou tyto karty s sebou někdy přinášejí. A to i bolest očistnou…

 

7518ZDJ.jpg

 

Fascinují mne karty, na kterých josu podivná zvířata, kříženci čehokoliv s čímkoliv.

 

7519NzB.jpg

 

Ďábel je jak vystřihnutý z vizí a snů, které vám přicházejí do duše při vysoké horečce.

Nevím, jak vám, ale mě se v takových chvílích kromě hučení v hlavě tvoří v realitě pocit podobný zrnění v televizi.

Podívám-li se na TOHOHLE Ďábla, dloube se mi v žaludku a odcházím do onoho televizního efektu. Je děsivý.


Vedle Věz kupodivu klasicky nepadá, jako všude jinde, ale hoří…

 

7520NTA.jpg

 

Ke knize je přiložena také báječná knížka. Malá formátem, velká obsahem.

 

7521YWV.jpg

 

Takže, jedna z Vás bude na konci dnešního dne vybrána a jednu sadu Tarotu skrytých světů jí za pár dnů přinese pošťák.

Milé? Ano, milé a já děkuji nakladatelství Synergie, že tuto sadu věnovalo Wink

Většinou bývají řeči o autorech nepříliš záživné, ale tady si stojí za to povšimnout společného pohybového jmenovatele těchto karet. Cítíte v nich ten pohyb? Zvláštní, podivný… kde jen jsme ho už viděli. No jasně, malířčina láska – tango, divoké flamengo…

 

Obrazy vytvořila Stephanie Pui-Mun Law

Ta malovala fantazijní obrazy jiných světů již od ranného dětství, ale její profesionální umělecká kariéra začala  až v roce 1998, kdy na vysoké škole dostudovala výpočetní techniku. Po třech letech, během nichž celé dny trávila programováním pro počítačovou firmu a pak spěchala domů, aby hluboko do noci malovala, opustila svět předem dané logiky a čísel a dala přednost malovaným světům snů a nadpřirozených bytostí.

Její ilustrace si pro své hry a knižní tituly objednávají významní světoví klienti a ilustrovala třeba knihu Dreamscapes, v níž se věnuje využití akvarelové techniky pro fantazijní malování. Její práce se také pravidelně objevují v časopisech Realms of Fantasy, Cricket a Cicada. V roce 2002 byla nominována na cenu „Best Interior Art“ za svou práci na tématech o kouzlech a magii.

Kromě projektů na zakázku tráví také mnoho času vlastní autorskou tvorbou, k níž čerpá inspiraci v mytologii, legendách a folklóru. Velký vliv na ni má umění impresionistů, prerafaelistů, surrealistů a mistrovská ruka přírody. Jejím podpisem je šepotavý šelest v pokroucených větvích dubu, světlo prosvítající listím a nekonečná paleta oblohy. Z pohybu a kompozice jejích obrazů je také zřejmé, že se přes deset let věnovala flamengu. Všechny aspekty jejich obrazů jsou komponovány jako tanec a ti, kdo nan ich tančí, nejsou zdaleka jen lidé….

Stephanie Pui-Mun Law v současné době žije v Oaklandu v Kanadě.

 

Texty pak napsala:

Barbara Moore

Tato žena studovala tarot u předních světových odborníků a věnuje se mu už přes dvacet let. Je autorkou knih k několika sadám tarotových karet, z nichž některé jsou klasikou – Průvodce Zlatým tarotem, a jiné zcela nezvyklé – Průvodce tajemným vílím tarotem nebo Snílkův deník či Vampíří tarot věčné noci. Napsala také knihu o magii pro Pohanskou magickou soupravu a stále na nových souborech pracuje. Vydala také Tarot pro začátečníky, v listopadu roku 2010.

Tarot vyučuje a platí za uznávanou autorku v této oblasti.

Tarot jí provází od mládí, kdy jí už na vysoké škole zaujalo mísení archetypů, mytologie, dějin a psychologie.

 

Tarot skrytých světů vydalo nakladatelství Synergie před pár dny…. www.synergiepublishing.com

 

A co Vás zajímá asi nejvíc. Pod tento článek můžete celý dnešek klást otázky pro tyto karty. Pokusím se Vám odpovědět v průběhu celého dne. Dotazy z dalších dnů už zodpovídat nebudu a když dovolíte, nechám si i nějaký regenerační čas, nejsem teď ideálně “ve formě”… ale přesto jsou tyto karty pro mne obrovskou výzvou.

 

Tak směle do toho.
A jestli se na někoho nedostane, nezoufejte. V dalších dnech mám pro vás připraveny další dvě sady inspiračních karet, takže si uděláme další dva vykládací dny – zase s jinými obrázky.

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Anežka k nám připutovalo z Řecka. Tam mu dalo život slovo „hagnos či hagné“ a z něho pak jméno Agnes, které se tím pádem překládá jako „čistá“ či „nevinná“. Krásné historické jméno, Anežka nosí u nás 20179 žen.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den zásnub.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 1 942
  • 2 256
  • 52 489
  • 380 675
  • 2 386 887
  • 3 790
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet