Detail příspěvku: Brian Tracy: Letový plán

Views: 26

Toužíte po úspěchu? Se vší úctou ke všemu, co jsem kdy četla, musím říci, že Letový plán je asi nejvýstiženěji napsaná kniha na toto téma. VYRAZTE NA CESTU A NA NIC NEOHLÍŽEJTE. Buďte vytrvalí a přemýšlejte v modelu nejhoršího možného výsledku. Čerpejte zkušenosti od lidí se stejnou životní zkušeností. 

19031N2Y.jpgPojednání o množství hodin denně věnovanému práci a své vizi, neustálé vzdělávání a bdělá pozornost ve všem, co děláte. Odpočinek, relaxace. Výborný popis pracovního dne a životního smyslu pro muže nebo někoho, kdo nemá rodinu. Ano, jako ženu mě tato kniha velmi rozčilovala, protože z mého úhlu pohledu vyrábí z lidí sobce.

 

Úspěšné sobce.

 

Strážkyně rodinného krbu by bez pomoci nikdy nemohla úspěchu dosáhnout už jen proto, že se svými možnostmi časovými i finančními by neměla šanci věnovat svému snu tolik, kolik je třeba.  59 zmiňovaných hodin týdně? Z textu jsem měla občas pocit workoholismu, alel na druhou stranu dlužno říct, že tu Brian Tracy opravdu rozvíjí velkou řadu hodně užitečných teorií.

 

Na začátku knihy jsem si říkala, no tak dobrá, tak těch 30% do kamene tesat. Na konci jsem číslo zvýšila téměř na 80%. A možná i víc, protože když se zcela oprostíte od nějakých morálních zásad a prvořadým životním plánem se stane pracovní úspěch, pak je toto dokonalý návod.

 

Mnohé z jeho metod lze uplatnit i v běžném životě.

Zefektivní pracovní čas!

Když pracujete, opravdu pracujte. Vyhýbejte se lidem, kteří tráví čas klevetěním, probíráním rodinných problémů nebo golfových zápasů. Ty vás jen okrádají o čas, který můžete věnovat práci. Vyhýbejte se zkratkám na cestách za svým cílem, zaplaťte skutečnou cenu za své úspěchy, pěstujte dobré důvody a motivaci pro své cíle a také tu třeba upozorňuje na zajímavou metodu „zpět z budoucnosti“, čili ve chvíli, kdy si budete představovat, jak jste již úspěchu dosáhli, podívejte se „zpět z budoucnosti“ na sebe v tuto chvíli. Rázem se vám otevírají různé možnosti, kterými jste mohli ke svému úspěchu dojít.

 

„Velká většina z nás má místo cílů přání. Máme naděje, sny, fantazie. Jsou to také cíle, avšak stvořené jen z „cigaretového dýmu“. Rychle se rozptýlí a vyblednou do pouhých představ, protože postrádají ostrost a jasný směr.

 

Váš vysněný dům, vysněný podnik, vysněný vztah zůstane pořád jen pouhým snem, pokud mu nestvoříte „maso a kosti“. Teprve až budete mít pečlivě připravený plán, pokrývající každičký detail vaší cesty k cíli, můžete mít jistotu, že do místa určení dorazíte včas.“

 

„Jen si to představte – o čem všem byste dokázali snít, čím byste chtěli být nebo co byste chtěli dělat, kdybyste se ničeho na celém světě nebáli?!“

 

19033NmI.jpg

 

Brian Tracy velmi kvalitně probírá způsoby, jakými lze dojít ke svým cílům. Jak pěstovat vytrvalost, vyrovnávat se s krizemi a jak neustále udržovat motivaci a pevně uchopovat dosažené úspěchy. Jít krok za krokem. Vytvořit si takový „letový plán“… Ten téměř vždy nevyjde přesně, naopak, je to o takovém jednom kroku vpřed a dvou vzad. Neustále se budou měnit podmínky našich životů a cesta za cílem bude prostě jiná zítra než je dnes. Pozítří bude jiná, než jaká si budeme myslet, že bude zítra.

 

Dalo by se říct, že úspěch je o umění vyrovnat se s krizemi.

 

Pěkné rozdělení knihy!

 

Určitě oceníte i pěknou grafiku knihy.  Hezké větší písmo, rozdělené do krátkých, úderných a jasně vymezených celků. Můžete se kdykoliv velmi rychle vrátit, protože je tu vše přehledné a vlastně důkladné jako sám autor. Důkladné jako to, co se vám Brian Tracy snaží vštípit: DŮKLADNOST při cestě za splněnými sny.

 

O této knize lze říci, že je důkladná ve svém zpracování a už jen způsob, jakým je napsaná dává jasný signál! Já to umím, já vím, jak dojít k úspěchu, protože podívejte se na mě!

 

19032Yjc.jpg

 

O autorovi

Brian Tracy je světová špička v oblasti managementu, leadershipu, prodeje a koučinku. Je jednou z největších osobností v oblasti osobního a profesního rozvoje. Zabývá se tématy, jako je kreativita, prodej, dosahování cílů, vnitřní motivace, strategie, úspěch a mnoho dalších.

Zároveň je i předseda představenstva a generální ředitel společnosti Brian Tracy International, která se specializuje na vzdělávání a rozvoj jednotlivců i celých organizací. Jako konzultant Tracy pracoval pro světově známé firmy (např. IBM a MacDonnel Douglas) a koučoval mnoho významných manažerů. Postupy, které ve svých knihách nabízí, jsou prověřené, praktické a efektivní.

Brian Tracy je jedním z nejprodávanějších autorů, vydal více než 45 bestsellerů, které byly přeloženy do desítek jazyků. Kromě Letového plánu vydalo nakladatelství Synergie čtyři další Tracyho bestsellery: Cíle, 21 tajemství úspěchu, Kouzlo osobnosti jako mocná zbraň a Staňte se hvězdou mezi prodejci.

 


[sexy_author_bio]


Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2015, www.synergiepublishing.com

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 324
  • 383
  • 18 154
  • 347 890
  • 2 476 098
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet