Dům a Byt

Čtyři tipy pro výběr dokonalé šatní skříně

0 Shares

Velký kus nábytku v každém bytě představuje šatní skříň. Jedná se o místo pro uskladnění většiny oblečení, ale i dalších věcí. Máte dokonalou skříň, se kterou jste plně spokojeni? Pokud ne, můžete si vybrat novou. V tomto článku najdete 4 jednoduché rady pro nejlepší volbu nového kusu nábytku. 

Vnější rozměry vhodné do místnosti

Každý nákup nábytku se řídí především tím, kolik místa máte k dispozici. Přeměřte si prostory, do kterých chcete pořídit novou skříň a porovnejte je s dostupnou nabídkou. Pro majitele malých bytů často nastává dilema, jak dostat všechen potřebný nábytek do jedné místnosti. Kromě rozměrů jednotlivých kusů záleží i na další kombinaci nábytku a celkovém uspořádání pokoje. Vhodným řešením bývají rohové, případně vestavěné šatní skříně, protože nabízí dostatečný úložný prostor a mají menší nároky na vnější rozměry. 

 

25040MTV.jpg

 

Dostatečný úložný prostor

Neméně důležitým kritériem při výběru je úložný prostor. Vyhovují vám spíše poličky, nebo si oblečení raději věšíte na ramínka? V takovém případě zvolte vhodnou variantu skříně do šatny. Jednotlivá vnitřní uspořádání se liší, a proto je nutné vybírat každou skříň jako celek. Koukejte nejenom na to, jaké jsou vnější rozměry, ale soustřeďte se i na fakt, kolik věcí se vám do ní vejde. 

 

Šatní skříň jako designový doplněk interiéru

I zdánlivě obyčejný kus nábytku, jakým je skříň, dokáže být krásný a utvářet vzhled celého pokoje. Velké a dominantní skříně se starobylým vzhledem přinesou magické kouzlo a vytvoří originální prvek. Další možností jsou moderní varianty, které na sobě mohou mít zrcadla a jiné stylové detaily. 

 

25042MTE.jpg

 

Kombinace s dalšími kusy nábytku

Šatní skříně určitě nebudou jediným kusem nábytku ve vašem bytě. Důležité je pamatovat i na kombinaci se stoly, komodami, postelí a dalšími kusy nábytku. V obchodech najdete i celé edice nábytku, kdy se k sobě jednotlivé kusy hodí a vzájemně se doplňují.

 

Zpracovala: Silvie Dluhošová

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x