Detail příspěvku: Plugy do ucha: jaký materiál zvolit?

Plugy do ucha: jaký materiál zvolit?

autor: | Zář 13, 2017 | Móda | 0 komentářů

Návštěvy: 153

Roztahování uší je dnes v módě a trh na to hbitě reaguje. Plugy, tunely a roztahováky seženete v širokém spektru designů, rozměrů a materiálů. A právě na ty se teď zaměříme, každý má totiž svá specifika co do nošení i do údržby.

Akrylátové plugy

Nejčastější variantou jsou právě umělohmotné plugy, které se vyrábí s tolika motivy, že si mezi nimi vybere opravdu každý. Při jejich čištění nepoužívejte dezinfekce s obsahem alkoholu, který by je mohl poškodit. Akryl je poměrně lehký a v uchu se neprověšuje.

 

24907MDc.jpg

 

Plugy z chirurgické oceli

Výhoda nerezového plugu je jasná: nulová šance alergické či jinak odmítavé reakce organismu na zavedení. Ocelové plugy do ucha bývají sofistikované a elegantní, takže si s nimi neuděláte ostudu ani v zaměstnání. Co se týče údržby, kovové plugy by se měly každý druhý den omýt vodou s mýdlem a pořádně očistit, protože se na nich rád usazuje maz. Pokud zanedbáte hygienu, nevyhnete se nepříjemnému zápachu.

 

Silikonové plugy

Silikon se vyznačuje mimořádnou pružností a měkkostí, plugy z něj vyrobené jsou proto velmi komfortní a snadno se nasazují. Lze je použít k nenásilnému roztahování – když materiál zmáčknete, do dírky se vám vejde i větší šperk, který se pozvolna vypíná a roztahuje otvor.

 

Skleněné plugy

Velmi efektní alternativou jsou plugy ze skla, které se navíc snadno čistí. Protože jsou velmi odolné, můžete na ně použít jakýkoliv přípravek.

 

24908MGF.jpg

 

Dřevěné plugy

Křiklavé barvy, plast a výrazné vzory se nehodí ke každému stylu. Mnozí proto raději upřednostňují plugy ze dřeva – k nejčastěji používaným druhům patří teak, ale i kokosové dřevo. Každý kousek je originál a má svou vlastní neopakovatelnou kresbu. Dřevěné plugy jsou lehké a dobře se nosí, neměly by se však používat k roztahování kvůli jejich poréznímu povrchu. Dávejte proto pozor, zda nedošlo k poškození ušní dírky, než si zavedete dřevěný plug do ucha.

 

Plugy z ostatních organických materiálů

Organické materiály v poslední době hrají všeobecně prim, není proto divu, že se prosazují i zde. Není výjimkou, že seženete plugy z kamene, zvířecí kosti nebo rohoviny. Jejich výhodou je, vedle originálního vzhledu, minimální usazování mazu. Vyžadují ovšem také speciální péči – po omytí je vhodné je namazat vazelínou nebo olejem.

 

Zpracovala: Silvie Dluhošová


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Bedřich má své předky mezi starogermány. Dědem je mu starobylé jméno Fridurihhi. Jemu bychom dohledali rodiče mezi slovy „Fridu“ „mír“ a „rihhi“ jako „vládce“. Fridurihhi, německy Friedrich, česky Bedřich, protože staročeština zaměňuje F za B, tedy znamená „mírumilovný král“. Mírumilovných Bedřichů máme v ČR aktuálně 7710.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodního dne civilní ochranyMezinárodní den charity.
Den nulové diskriminace.
Světový den modliteb (1. pátek v březnu)

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 37
  • 575
  • 48 980
  • 379 633
  • 2 382 726
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet