Detail příspěvku: 158 (°C) Aneb příští zastávka, Vysočanská

158 (°C) Aneb příští zastávka, Vysočanská

autor: | Srp 24, 2011 | Společnost | 0 komentářů

Nesnáším vedro ve spojení s MHD! Opravdu nechápu, proč nemám auto s nabitou klimatizací a nemrznu s vytaženými okénky luxusního vozu jisté německé značky na semaforech s rádiem na „volume max“.

900ZDY.jpgNení nic příjemnějšího než se ve 38°C dobrovolně vydat na cestu kamkoli, prostřednictvím pojízdné sauny s třímístným číslem, které snad v těchto dnech udává dosaženou teplotu uvnitř. I když bych asi s dálkovým autobusem s číslem 375 měla životní problém, s naší 158 jsem ho měla taky…

 

Včera jsem si to parádně nalíčená, v šatech končících těsně pod pupíkem, štrádovala do centra. Po pár metrech jsem zhodnotila, že rozpuštěné vlasy nebyly ideální volbou.

 

V teplotách, kdy se bez problému rozpouští chodník mé bujné kadeře zafungovaly jako perfektní šála velmi kvalitního zimního vybavení, určeného k výstupu na Mount Everest.

 

Ukončete prosím život, dveře se zavírají

Zastávku autobusu mám od domu asi šestnáct kroků, a přesto jsem vítězně div neproběhla cílovou pásku, když jsem se na ni s malými halucinacemi dostala. Ve chvíli, kdy se ke mně vedrem orosený autobus s lehce malátným řidičem dostavil, byla jsem již řádně dehydrovaná a zcela vážně jsem přemýšlela o odhození všech svršků i spodků navzdory předpokládaným reakcím.

 

Teploučký kobercový potah sedadla absolutně odzbrojil mé hýždě. Když se zavřely dveře železné sauny, zavřel se veškerý přívod vzduchu do ní. I přesto, že mě čekaly „jen“ tři stanice jsem pojala podezření, že jednu ze tří, která měla v tu chvíli asi 100 kilometrů, s naprostou jistotou nepřežiju. Přežila.

 

Po tom, co jsem se úspěšně vypotácela ze tří schůdků, byl můj dokonale promočený obličej zkroucený jako právě pálená plastová láhev.

 

Krásné nalíčení, na němž jsem usilovně pracovala několik hodin, se slilo v abstraktní barevnou koláž malíře alkoholika.

 

Při vstupu do kamenného metra jsem měla chuť započít s oslavným tancem známého indiánského kmene, a to hned vedle automatů na jízdenku. Protože jsem ale vypadala jako politý obraz, neudělala jsem to. I proto, že o malý kousek dál stála policejní hlídka a nekoukala na mě už tak příliš vstřícně.

 

V domnění, že nejhorší je za mnou jsem se usadila do vánkem obdarované soupravy a čekala na svou stanici. Za malou chvíli, ale bylo nabité i metro.

 

901NWN.jpg

Asi by mě to normálně nijak zvlášť nerozhodilo. 

Můj osobní prostor ovšem „oskvótovala“ veselá, alkoholem posilněná partička bezdomovců. Oděvy, jež nabízely k prohlédnutí tuhé mrazy minulé zimy, střídaly proběhnuvší „večeře“, vajgly, a totálně propocené mapy v každé části.

 

Opravdu chápu, že každý nemá to štěstí, že bydlí, ale tohle se nedalo!

 

Nahlas se mi z té směsi, alkoholu, cigaret a potu začal zvedat žaludek. Neskutečné horko ve spojení s tímto parfémem mé čichové buňky zlikvidovaly minimálně na týden.

 

Pro příště jsem se rozhodla osedlat kolo a z místa A se do místa B dopravit v podstatě po vlastních.

 

Je geniální, že až bude zima a okna nám budou praskat mrazem, budeme „pomlouvat“ tento čas úplně stejně jako tohle vedro k padnutí. Lidská nátura je obzvlášť v tomto tématu nádherně nespokojená. Ale řekněte, kdo z vás by se po včerejším a evidentně i dnešním vedru, nechtěl placatit alespoň pár minut v bělostném sněhu?

 

Příště: Nesnáším zimu – kdekoliv..Laughing

 

Pavlína


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Avatar
Pavlína Sýkorová (Pína) 02.8.1988 „Lev“
Miluje vůni lesa a má ráda lidi. Libuje si v sarkasmu a je ortodoxním optimistou. Duší je hippie a slintá ve spaní. Nikdy nepochopila zlomky.
Ráda by osobně mluvila s Ježíšem Kristem.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v BLÍŽENCÍCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Oboupohlavní jméno René se narodilo v latině. Matkou je mu slovo „renatus”, což znamená „znovuzrozený”. Podíváme-li se na to optikou předkřesťanskou, když toto jméno vzniklo, pak je René (Renée) prostě reinkarnovaný. A takových reinkarnací máme v ČR 9079.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 283
  • 546
  • 30 725
  • 427 574
  • 2 274 869
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet