Detail příspěvku: Krabice od bot – bez dárků nejsou Vánoce!

Krabice od bot – bez dárků nejsou Vánoce!

autor: | Pro 2, 2021 | Rodina a Drobotina | 0 komentářů

Návštěvy: 171

I když se akce Krabice od bot několik let zúčastňujeme jako dárci, řada zajímavosti mi utekla… a pokud vám utekla letošní balení dárku do krabice – sběr končí už za pár dnů – i tak se můžete přidat…

Ale na začátek pro ty, kterým zůstala dodnes existence sbírky dárků utajena. Krabice od bot je projekt Diakonie Českobratrské církve evangelické a letos má již jedenácté výročí. Sbírka dárků začala jako projekt Když děti darují dětem. Kromě toho, že děti z chudých a znevýhodněných rodin, dostaly vánoční dárek, který mohl být i jejich jediný, děti darující se učily podělit se s ostatními. Od těchto počátků se ale projekt značně rozrostl.

Největší česká sbírka dárků

present

Nejen že přibylo míst, kde se zabalené dárky pro děti shromažďují – letos jich je již 140 – ale během let přibylo také dárků, které děti i dospělí přinášeli. V roce 2020, přes problémy s kovidovou pandemií, lidé pro děti přinesly 51 612 dárků.

Jak během let dárků postupně přibývalo, začala se ukazovat potřeba je trochu usměrňovat: obvykle se sešlo mnohem víc hraček pro malé děti, někdy i více dárků, než obdarovaných dětí; zároveň ale pro starší, dvanáctileté, či starší teenagery se dárků vybralo mnohem méně. Krabice od bot tedy přišla se systémem rezervací – sběrná místa spočítala, kolik potřebných chlapců a holčiček a v jaké věkové skupině se v jejich okolí nachází. Tento údaj se dá najít na stránkách Krabice od bot, na mapě sběrných míst. U každého z nich je přehled, kolik dárků pro jaký věk místo sbírá. Můžete označit, komu doma s dítětem dáreček sestavíte, a sběrné místo ví, že s ním může počítat.

Dopisy s přáními dětí

darky

Na facebookové skupině jednoho z pražských sběrných míst dokonce uvádějí dopisy dětí, co by si k Vánocům přály. Možná ta věc leží a překáží právě u vás doma – míč, floorbalová hokejka s míčkem, nebo paměťová karta.

Další, o co se akce obohatila, a to se mi je moc sympatické, je možnost obdarovat i dospělé, maminky a tatínky. I oni můžou dostat krabici od bot, aby si mohli rozbalit dárek. I když v něm bude třeba jen čaj a sladkosti. Protože bez dárků to přece nejsou ty pravé Vánoce!

Online krabice

Pokud nemáte čas ani chuť dárky balit, a doma vám nic nepřebývá, dárek se dá nadělit i ve formě Online krabice od bot, a to celý rok. Jde již o darování peněz: na zážitky, tábory, výlety, ale i bydlení a doučování. Prostě všechno, co by každé dítě mělo zkusit (snad kromě toho doučování 😊

E-shop

A letos podruhé je na stránkách Krabice od bot také e-shop s výrobky vyrobenými v chráněných dílnách Jedna Bedna, Diakonie Rolnička a Ben Becalel. Z každého prodaného výrobku jde nejméně polovina ceny do sbírky Krabice online. Výrobky jsou moc hezké a také praktické, já jsem mezi nimi našla pár vhodných vánočních dárků. Nakonec jsem tedy s Krabicí od bot pomohla i sobě…

A na rozloučenou skóre z dnešní stránky projektu Krabice od bot

skore 1

Milá Míla

[sexy_author_bio]

 

Článek pro vás napsala:

(Milá Míla) – Vodnář
(Milá Míla) – Vodnář
Má ráda vodu a hory a obvykle je myšlenkami jinde, než tělem.
Zvoňte dlouze! Příroda léčí a knihy jsou kamarádi, kteří mají vždycky čas. Když je smutná, šije a fotí.
Hrozně ráda by mluvila s Terry Pratchettem, ale ten si už povídá s Janem Kantůrkem. Kéž bych je mohla slyšet.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se v BLÍŽENCÍCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Vincenc je jméno pocházející z latiny. Jeho původní podobou je Vincent. Překlad jména znamená „vítězný, vítězící“. V ČR je 788 Vincenců a 607 Vincentů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 84
  • 324
  • 23 005
  • 362 745
  • 2 416 283
  • 3 794
  • 28
  • 1 846
0 Shares
Share
Tweet