Detail příspěvku: VÝKLADOVÝ TÝDEN: Kouzelný kočičí tarot

VÝKLADOVÝ TÝDEN: Kouzelný kočičí tarot

autor: | Čvc 23, 2015 | Magie | 0 komentářů

Views: 239

Tak po dlouhé době, milé Popelky, si na vás rezervuji prázdninový den… Budeme kočkově vykládat s tarotem, který si stoupl na můj pomyslný žebříček na první místo, kde se tlačí s klasickým Zlatým tarotem a se Steampunk tarotem. Viděla jsem loni na kočičí výstavě jakýsi kočičí tarot, který ovšem na dálku zaváněl kýčem, ovšem toto, dílo Lunaey Weatherstonové, je něčím, co si zachovalo tarotovou empatii a smísilo jí s kočičím vnímáním.

Možná nejen pro milovníky koček, ale vůbec, pro ženy, které rády cítí samy sebe až do morku kostí, protože to, co z Kouzelného kočičího tarotu vystupuje, je ryzí ženská, láskyplná i drápavě nebezpečná energie.

 

Takže si zkuste také jako úplně první udělat dojem pouze z obrázků. Vezme vám taky dech?

 

18146NzV.jpg

 

18148NjE.jpg

 

Tato karta Smrt je naprosto facinující, jak se duše připojuje k moudrosti předků a k jejich zástupu….

 

18147Y2J.jpg

 

Velekněžka je klasicky krásná…

 

18149Nzg.jpg

 

18152YTc.jpg

 

Ten mix, nebezpečí kočičí krásy a zároveň ladná a hluboká moudrost v jejich očích  – to je něco, co je snad pro moudrost tarotu od přírody předurčeno.

 

18150MmE.jpg

 

Vlastně trvalo velmi dlouho, no skoro měsíc, než jsem si vzala do ruky příručku, drobnou knihu, která je kartám vložená. Jakobych si dlouho nechtěla kazit svůj vlastní dojem tím, co o kočkách zamýšlela napsat autorka. Až když mnou prostoupil vlastní pocit z karet, jako takovou milou nadstavbu jsem se začetla do knížky.

 

18151YzY.jpg

 

Byla pro mne druhým příjemným překvapením

 

Karty mne uchvátily… a kniha posléze také. Je to milé, rozvrněné a moudré vyprávění o živlech a kočičí povaze.

 

„Svět patří kočkám. Každičký list na každém stromě, každý kámen, každé zrnko písku, každé roční období oslavující nekonečný tanec planety Země, to všechno patří kočkám. Kočky se o to rády dělí s ostatními, protože vědí, že život je tak zajímavý právě díky nekonečné rozmanitosti tvorstva. Hledět do dáli a pozorovat všechnu tu krásu vůkol jim přináší obrovskou radost. K tomu, aby si dostatečně  vychutnaly všechny dary a radosti světa, jim nestačí ani jejich devět životů. Přesto jsou vděčné i za tento jediný požehnaný, nadčasový okamžik. Největším ze všech kočičích mysterií je poznání, že život je krásný. V duši se s předením rozhostí hluboký klid a naplní jí spokojeností.

Kočičí rada

 

Všechno ve vašem životě postupně jedno do druhého zapadá a věci, po kterých jste vždy toužili, máte nyní na dosah. Tato karta zvěstuje období dokončování – něco bylo završeno a může být s pocitem spokojenosti ponecháno minulosti. Všechny síly světa se nyní spojují ve váš prospěch, aby vás obdařily vším, co potřebujete, abyste našli klid a naplnění…“

 

Obrácená karta

 

Možná máte pocit, že jste se odcizili světu – stojíte stranou a nemáte zájem o věci, které obvykle dávají smysl vašemu životu. Tyto pocity mohou vypovídat o potřebě ukončit něco, co proběhlo, aniž byste to mohli nějak ovlivnit. Nějakou dobu to již okrajově vnímáte, ale odmítali jste si to zatím přiznat. Až se od toho osvobodíte, objeví se před vámi nové, nadějné vyhlídky.“

 

Tohle třeba částečně popis karty Svět, která věci ukončuje, dokončuje a začíná jiné. Ukončuje cyklus Velké arkány a společně potom s Bláznem otvírá kolo  nové. Musím říci, že karty jsou výborně popsané, žádné zbytečné patetické větičky, ale všechno dokonale zapadá i přes poněkud menší prostor pro každou kartu, dokázala autorka vystihnout z každé karty to nejdůležitější.

 

A na konci knihy najdete SKVOST!

 

Kresby ze starého dřeveného malířského stolku Micke Mueller. Jde o nahlédnutí do zákulisí procesu tvorby obrázků prostřednictvím črt malířky a jejích pokusů a dokonalého skládání každého obrázku. Pro každého, kdo občas rád vezme pero nebo tužku do ruky a kreslí, je to jako ochutnání z božského dortu. Ostatně, obě autorky jsou velice zajímavé osoby, které minimálně svou duší, bdí někde jinde než my ostatní. Takže se společně s nimi pokusíme chvílemi ponořit také.

 

Takže se pojďte ptát a dejte mi pár  dnů, než se postupně vašimi dotazy proberu.

 

Budeme kočkotarotit….

 

O autorce a výtvarnici

 

Lunaea Weatherstone

 

Je kněžka, spisovatelka, učitelka a vykladačka tarotu. Pohanské obci slouží již přes dvacetpět let, od chvíle, kdy se stala majitelkou a editorkou časopisu SageWoman. Stala se matkou keltského ženského časopisu Kruhu stříbrné větve (Sisterhood of the Silver Branch) a nabizí roční online programy Návrat Bohyně. Tarotu se věnuje přes čtyřicet let.

 

Mickie Mueler

 

Je výtvarnice, která již získala mnohá ocenění a uznání kritiků jako autorka děl z oblasti fantazie, pohádek a mýtů. Mickie ráda vytváří magické obrazy plné víl, bohyň a bájných postav. Maluje především pastelkami, do nichž přidává kouzelné bylinky hodící se k malovanému tématu. 

Karty Kouzelný kočičí tarot vydalo v těchto dnech nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com a najdete je v knihkupectvím, ezo obchodech nebo jistojistě na eshopech.

 

18148NjE.jpg

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 35
  • 383
  • 17 865
  • 347 601
  • 2 475 809
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet