terasove dvere
Dům a Byt

Kouzlo hliníkových oken a dveří v zimě

18 Shares

Zima se blíží. Snad je dům dobře utěsněný, aby někde neprofukovalo. Hliníková okna a dveře znamenají tu nejvyšší kvalitu. Nejen dlouhou životnost a minimální údržbu, ale hlavně odolnost a možnost velkého prosklení. Hliníkové profily jsou totiž ideální pro velkoformátová okna, prosklené terasové dveře a vůbec pro velké prosklené stěny.

Na první pohled si možná říkáte, že když je venku zima, sklo v kombinaci s hliníkem zrovna extra neizoluje. Není to pravda, dnes se vyrábějí kvalitní izolační trojskla s tak dobrou tepelnou izolací, že se používají velké prosklené stěny i u nízkoenergetických a pasivních domů. Ale to nejlepší na hliníkových oknech a dveřích je spojení s okolním světem.

terasove dvere zima 2

Spojení se zahradou, výhledy do okolí

Když v zimě sněží, venku je zima, fouká vítr … a vy sedíte doma za velkými prosklenými terasovými dveřmi, za vámi plápolá v krbu oheň, a padají vločky. Zní to jako sen. Když si však pořídíte hliníková okna a terasové dveře, stane se sen každodenní skutečností. Když k tomu máte z domu krásný výhled do zahrady, je to ještě lepší. Své kouzlo má i výhled uprostřed města, užívat si zimní dny můžete i v kanceláři, hlavně být v teple za oknem s výhledem ven. Krása, s velkým prosklením a hliníkovými okny už se můžete těšit na zimu.

terasove dvere zima


Úspora energie, design, životnost …

Hliníková okna a dveře mají také spoustu dalších praktických předností. Není to jen lákavý výhled do krajiny, ale také opravdu výborné tepelně-izolační vlastnosti, extrémně dlouhá životnost, odolnost proti slunečnímu záření i proti povětrnostním vlivům. Hliníkové profily mají tvarovou stálost, například hliníkové dveře se mohou dávat i tam, kde je velká frekvence lidí, kde se dveře stále namáhají. Budou ve stejně dobrém stavu i za 10 let. Přitom nepotřebují žádnou extra údržbu. Jen jednou ročně seřídit, občas zkontrolovat a umýt.

Tip: Další informace o výhodách hliníkových oken najdete v článku: Hliníková okna využijete i v rodinných domech.

dvere vstupni hlinik

Hliníková okna a dveře jsou sice dražší než kvalitní plastová okna (nebo dveře), ale vydrží déle. Navíc vypadají elegantně, jsou velmi pevné a mají výborné zvukově-izolační vlastnosti. V kombinaci s bezpečnostním zámkem a bezpečnostním sklem se přes ně nikdo nedostane. Ani v zimě ani v létě.

vstupni dvere alu

Zpracoval: Svět oken

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x