Detail příspěvku: VÝKLADOVÝ DEN s Crowleyho tarotem: ZRCADLO DUŠE

VÝKLADOVÝ DEN s Crowleyho tarotem: ZRCADLO DUŠE

autor: | Pro 9, 2016 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 56

Je to jeden, z mého pohledu, nejtěžších tarotů. Možná za to může tíže samotného autora, která mi po letech tarotových putování světem připadá tak tajemná a děsivá, že pokud můžu, tak pana Crowleyho i s jeho perverzní povahou obejdu. Jenže on to byl i člověk mimořádně inteligentní, konspirační teoretikové si na něm doslova mlsají, protože i přes všechny své sexuální, zvrhlé i magické skandály, to byl člověk, který zcela jistě oplýval vysokou inteligencí. 

Takovou, která se vymykala ve své době průměru. Vymykala by se i v dnešní době. Možná o to víc.

 

Aleister Crowley o tomto svém tarotu řekl: „Tarot je obrazovým podobenstvím přírodních sil tak, jak je vnímaly starověké národy, s prvním využitím tradiční symboliky. Na první pohled se může zdát, že je to systém nahodilý, ale není tomu tak. Jeho vznik vyplývá zákonitě z uspořádání vesmíru a zvláště pak sluneční soustavy tak, jak je to zachyceno ve svaté kabale.“

 

22904MjA.jpg

 

A to je právě to, co si na tomto tarotu můžeme cenit nejvíce. Je zobrazen zdánlivě neprůhledně, opravdu mi řadu let trvalo, než jsem si k němu našla cestu a netvrdím, že jsem na tento tarot odborník. Naopak, asi nikdy nebudu a vždycky před ním budu mít patričnou úctu. A tak sama mohu říci těm, kdo si chtějí koupit – nově v novém vydání

 

Zrcadlo duše – právě Crowleyho tarot, že to je investice do něčeho velice magického, nadčasového a zároveň historického. Tradiční symbolika a ona mozaikovitá (a na mě tvrdě působící) směsice vycházející z toho kabalistického vyjádření světa, smyslu života a vesmíru jako celku, zůstane asi navždy pro člověka fascinující. Protože v tom všem je pravda, kterou chápeme tu více, tu méně, ale až z toho svrbí mozek – nikdy ji nedokážeme uchopit úplně. To uměl asi jen ten zvláštní Aleister Crowley.

 

A s tímto tarotem vám dnes nabízím výkladový den.

 

22903NjI.jpg

 

Ptejte se do diskuze a dejte mi tak týden, než vám všem odpovím.  Jsem sama zvědavá, jakých odpovědí se od tohoto mrazivééééého tarotu dočkáme v těchto mrazivýýýýých dnech.

 

22905NmY.jpg

Nové vydání Crowleyho tarotu doprovodil slovem psycholog Gerd B. Ziegler, takže se navíc v přiložené knížečce dozvíte něco o tom, jak právě on se dívá na symboliku na kartě. Velmi podnětné pro porozumění a musím říci, že to pro mne bylo pochopitelnější než tradiční původní knihy.

 

Gerd B. Ziegler vystudoval psychologii, politologii, divadelní výchovu a religionistiku. Již od mládí se zabýval nejrůznějšími způsoby sebepoznání. Tarot používá jako bránu do hlubin vědomí. Jeho knih jsou živým úvodem do světa tarotu, přibližují čtenářům možnosti využití tohoto podivuhodného prostředku k poznávání sebe i druhých…

 

V této knize se dozvíte, jak používat, vykládat a hlouběji pochopit Thothův tarot Aleistera Crowleyho. Pomůže vám při práci s kartami, jako průvodce na vašich vnitřních cestách, jako ukazatel východiska z „neřešitelných“ situací nebo při obtížném rozhodování.

 

Vydala Synergie Publishing SE, 2016, www.synergiepublishing.com

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Dorota nebo také Dorotea je řeckého původu. Maminkou je tomuto starému jménu slovo „Doróthea“, i „Theodéra“, což znamená „dar z nebes“. V ČR je v tuto chvíli 1201 nositelek tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 152
  • 479
  • 49 326
  • 387 401
  • 2 381 021
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet