Magie

VÝKLADOVÝ DEN s Crowleyho tarotem: ZRCADLO DUŠE

0 Shares

Je to jeden, z mého pohledu, nejtěžších tarotů. Možná za to může tíže samotného autora, která mi po letech tarotových putování světem připadá tak tajemná a děsivá, že pokud můžu, tak pana Crowleyho i s jeho perverzní povahou obejdu. Jenže on to byl i člověk mimořádně inteligentní, konspirační teoretikové si na něm doslova mlsají, protože i přes všechny své sexuální, zvrhlé i magické skandály, to byl člověk, který zcela jistě oplýval vysokou inteligencí. 

Takovou, která se vymykala ve své době průměru. Vymykala by se i v dnešní době. Možná o to víc.

 

Aleister Crowley o tomto svém tarotu řekl: „Tarot je obrazovým podobenstvím přírodních sil tak, jak je vnímaly starověké národy, s prvním využitím tradiční symboliky. Na první pohled se může zdát, že je to systém nahodilý, ale není tomu tak. Jeho vznik vyplývá zákonitě z uspořádání vesmíru a zvláště pak sluneční soustavy tak, jak je to zachyceno ve svaté kabale.“

 

22904MjA.jpg

 

A to je právě to, co si na tomto tarotu můžeme cenit nejvíce. Je zobrazen zdánlivě neprůhledně, opravdu mi řadu let trvalo, než jsem si k němu našla cestu a netvrdím, že jsem na tento tarot odborník. Naopak, asi nikdy nebudu a vždycky před ním budu mít patričnou úctu. A tak sama mohu říci těm, kdo si chtějí koupit – nově v novém vydání

 

Zrcadlo duše – právě Crowleyho tarot, že to je investice do něčeho velice magického, nadčasového a zároveň historického. Tradiční symbolika a ona mozaikovitá (a na mě tvrdě působící) směsice vycházející z toho kabalistického vyjádření světa, smyslu života a vesmíru jako celku, zůstane asi navždy pro člověka fascinující. Protože v tom všem je pravda, kterou chápeme tu více, tu méně, ale až z toho svrbí mozek – nikdy ji nedokážeme uchopit úplně. To uměl asi jen ten zvláštní Aleister Crowley.

 

A s tímto tarotem vám dnes nabízím výkladový den.

 

22903NjI.jpg

 

Ptejte se do diskuze a dejte mi tak týden, než vám všem odpovím.  Jsem sama zvědavá, jakých odpovědí se od tohoto mrazivééééého tarotu dočkáme v těchto mrazivýýýýých dnech.

 

22905NmY.jpg

Nové vydání Crowleyho tarotu doprovodil slovem psycholog Gerd B. Ziegler, takže se navíc v přiložené knížečce dozvíte něco o tom, jak právě on se dívá na symboliku na kartě. Velmi podnětné pro porozumění a musím říci, že to pro mne bylo pochopitelnější než tradiční původní knihy.

 

Gerd B. Ziegler vystudoval psychologii, politologii, divadelní výchovu a religionistiku. Již od mládí se zabýval nejrůznějšími způsoby sebepoznání. Tarot používá jako bránu do hlubin vědomí. Jeho knih jsou živým úvodem do světa tarotu, přibližují čtenářům možnosti využití tohoto podivuhodného prostředku k poznávání sebe i druhých…

 

V této knize se dozvíte, jak používat, vykládat a hlouběji pochopit Thothův tarot Aleistera Crowleyho. Pomůže vám při práci s kartami, jako průvodce na vašich vnitřních cestách, jako ukazatel východiska z „neřešitelných“ situací nebo při obtížném rozhodování.

 

Vydala Synergie Publishing SE, 2016, www.synergiepublishing.com

Renata Petříčková


Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“ on Facebook
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com