Detail příspěvku: Slíbený Zlatý tarot a cesta k Modré kočce

Slíbený Zlatý tarot a cesta k Modré kočce

autor: | Lis 22, 2012 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 276

Sliby se maj plnit. Takže dnes je na programu Zlatý tarot a také poněkud můj vlastní rozechvělý den. Vím, jak asi bylo Míše, když otvírala Popelky. Já dnes otvírám Čajovnu U modré kočky. Po ruce mám tenhle skvost Cira Marchettiho, co jen z toho dnes vznikne?

Zlatý tarot směle řadím mezi klasiku

Ačkoliv by skalní a tvrdí ezoterikové možná nesouhlasili, pro mě tam ten tarot navždy je. Toužila jsem po něm od první chvíle, kdy jsem spatřila jeho náhledy na internetu.

Pak jsem chvíli uvažovala nad něčím českým a lepším. Uháněla jsem jednoho českého velmi dobrého akademického malíře, no ale, to víte, moc peněz a hlavně neskutečná nálož práce – udělat ručně štětcem, barvami a pastelkami 78 přenádherných obrazů! Při jejich tvorbě navíc musíte být absolutně v pohodě, v klidu a napojit se na ony archetypy. Aby to prostě k něčemu bylo.

 

 

7717ODk.jpg

No a pak jsem si šla jednoho předvánočního loňského dne pro Tarot snů… neměli ho, ale měli Zlatý. Stejný autor, navíc ta stará láska, tak jsem si řekla – proč ne. Neprohloupila jsem ani v nejmenším. Ještě pár týdnů trvalo, než jsem v tom všem shonu našla ke kartám cestu, ale když se tak stalo, Zlatý tarot byl tím, kdo vytlačil z první pozice mých výkladů staré karty, jež jsem měla celých 16 let!

Ciro Marchetti prostě umí a jeho díla (ať už kreslená, malovaná, počítačově zpracovaná či psaná) mají charakteristický rukopis. Který jeho příznivci milují!

 

Zlatý tarot má oproti mnohým tarotovým sadám jednu velkou výhodu (a to i oproti mnohým kartám přímo ze Synergie, což je líheň úžasných titulů) a sice malý formát. Tak akorát do ruky. Jak Tarot snů, tak tuším i Crowleyho tarot – ten větší – je prostě na mě moc velký do ruky. Neforemný.  Nemám tak obrovské tlapy, abych v nich bezpečně udržela karty velikosti malého notýsku.

Nebo mám prostě raději, když karty mohu při míchání objímat celýma rukama, odshora dolů.  Také se v menším formátu zdají býti silnější a tudíž odolnější, ačkoliv síla papíru je u všech karet stejná.

 

7718M2Q.jpg

Tyhle tři mám nejraději, svými významy i svým ztvárněním. Pro je tohle takový TOP3 v celé sadě.

 

7719OWU.jpg

 

Mám ráda i dvorní karty, protože výrazy aktérů jsou naprosto v souladu s významem karty. Tihle pánové a dámy si s tím neberou servítky…

 

7720MjA.jpg

 

A to třetice se přiznám ke slabosti k esovým kartám. Z nich přímo tryská ta energie symbolizující nové začátky a šance.

 

Vlastně to už bude rok, co tyto karty mám a pokud bych je měla nějak zhodnotit, tak asi jediným slovem – zdomácněly. A ochočily si mě.

Ačkoliv je pro mě Zlatý tarot něco jako poctivý chleba (tedy po něm sahám jako po nejspolehlivějším prostředku k výkladu a nikdy se neomrzí ani nepřejí), tak je to pořád něco převelice cenného a jsem velmi ráda, že jsem si k němu našla cestu a že tyto karty pomohly už i mnoha z vás.

7723YWF.jpgBudu v tom pokračovat. V malé míře ještě tady, stejně tak tu ode mě najdete ještě knížkové články, ale hlavní moje magazínová a článková energie bude směřována na místo, které se dnes otvírá.

ČAJOVNA U MODRÉ KOČKY

Čajovna proto, že navazuje na čajovnový blog….

 

A modrou kočku jsem zvolila jako symbol moudrosti a klidu a dobré pohody, tedy toho, co chci na svém magazínu zachovat. Mám s ním velké plány a také vím, jak těžké a náročné je udržet něco takového v chodu – zvláště, táhnete-li to sama. Míša by mohla povídat.

 

Ale tak…. Uvidíme.  Srdečně Vás zvu a neprozradím vůbec nic z toho, co tam najdete. Budou to věci příjemné, dobré, ale i nepříjemné a užitečné, témata vážná i oddychová.

A také jsem slíbila, že spolu pronikneme pod kůži tarotům a výkladovým sadám – takže i to tam budete pravidelně nacházet – nechci tomu říkat škola nebo výuka, protože to výuka nebude. Já budu jen navádět a ukazovat na příkladech a Vy – budete jen vnímat a jsem si jista, že brzy pochopíte  a pořídíte si nějakou svoji výkladovou sadu. Jakoukoliv.

 

Děkuji vám všem a Míše především za více jak roční školu redakční práce a čtenářkám za krásnou a posilující přízeň, kterou jste mi věnovaly –  i díky Vám jsem nakonec přece jen šla do realizace svého snu.

Renata


[sexy_author_bio]


 

Reni, moc Ti všichni držíme palce!! Ať se Ti daří, měj pevné nervy a hodně optimismu a víry!!!  Moc Ti fandíme a drž se!

 

Míša a Tom, redakce a zbytek Zeměkoule! Wink

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Dorota nebo také Dorotea je řeckého původu. Maminkou je tomuto starému jménu slovo „Doróthea“, i „Theodéra“, což znamená „dar z nebes“. V ČR je v tuto chvíli 1201 nositelek tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 140
  • 479
  • 49 314
  • 387 389
  • 2 381 009
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet