Detail příspěvku: Kouzelný Brighton

Návštěvy: 455

Nevíte kam se podívat o prázdninách? Ráda objevujete nové a nepoznané?  Provedu vás kouzelným, městečkem, které se nachází na Jižním pobřeží Anglie. Je to jedno z nejznámějších pobřežních letovisek Velké Británie. 

171NDQ.jpg

 

BRIGHTON– město plné pozitivní energie, karnevalů a večírků, magických bleších trhů, kde najdete na co si jen vzpomenete. Malebné obchůdky, kavárny s vynikající horkou čokoládou, která Vás svou chutí zahřeje, tak, že si ani neuvědomíte, že jste v chladné Anglii.

 

Jak to všechno začalo?

 

Abyste vůbec pochopili proč Vás chci provést právě tímto městem, musím Vám říct, jak to všechno začalo..

 

Moje o osm let starší sestra se ve 20 ti letech rozhodla odcestovat do Velké Británie jako au Pair. Když jsem jí mávala z letištní haly, bylo mi smutno, ale zároveň jsem si říkala, že až vyrostu, tak budu stejně odvážná jako ona a vypravím se poznávat svět.

 

Přesně o 7 let později jsem se rozhodla, že je čas opustit bezpečí domova a vyrazila jsem vstříc dobrodružství. Protože jsem nechtěla nic nechat náhodě, „googlovala“  jsem všechna zajímavá místa ve Velké Británii. Pobřeží Brightonu mě uchvátilo.

 

Co musíte vidět!

 

Do Brightonu jsem se vyrazila autobusem. První co jsem uviděla, byl nádherný Royal Pavilion, který byl postaven na počátku 19.století  pro prince Reganta. Je inspirován Indickým stylem, a tak jsem si chvíli nebyla ani jistá kam jsem to vlastně dorazila Wink .

 

S vůní moře přichází pohled na Brighton Pier.  Původně sloužil jako přístav pro lodě, které připlouvaly z Francie. Brighton Pier osvětluje 30 000 světel. Monstrózní!

 

172YTU.jpg

Můžete se tu také projet na horské dráze i myší dráze, které jsem vyzkoušela. V zatáčkách máte pocit, že jste jen vy a moře.  To nejde popsat, musí se to zažít..

 

Známé pochoutky

 

Brighton je známý svými Fish and Chips. (Neboli ryba a hranolky). Restaurace, ve kterých se tato pochoutka prodává jsou na každém rohu a po celém pobřeží.  Není to pro každého, ale kdo jim podlehne jako já, určitě na ně nezapomene..

 

Nákupy a zase nákupy!

 

Brighton je také ideálním místem na provětrání peněženky. Na hlavní třídě najdete velké obchodní centrum, které je napěchované světoznámými značkami.

 

Top shop, Donna Karan NY, HaM, Jane Norman a mnoho dalších. Najdete tu i obchodní řetězec Primark. Čtyřpatrový dům s nejnovějšími módními trendy za velice příznivé ceny. Jen bot jsem si odtamtud odnášela 6 párů !

173ZjB.bmp

Pokud Vám můžu doporučit, tak si do kufru zabalte jen to nejnutnější na přežití, tedy spodní prádlo, kartáček na zuby a kosmetiku.

 

Ušetříte si problém na letišti a nebudete se dohadovat s místní ochrankou o tom, že nechat tam ty úžasné, nové boty je věc nemožná.

Naštěstí se po půl hodině můj kufr záhadně „nafoukl“. Můj blažený úsměv mi nezkazil ani fakt, že jsem ve 30 stupních odlítala nabalená jako eskymák.Innocent

 

Přeji šťastný let!


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Bedřich má své předky mezi starogermány. Dědem je mu starobylé jméno Fridurihhi. Jemu bychom dohledali rodiče mezi slovy „Fridu“ „mír“ a „rihhi“ jako „vládce“. Fridurihhi, německy Friedrich, česky Bedřich, protože staročeština zaměňuje F za B, tedy znamená „mírumilovný král“. Mírumilovných Bedřichů máme v ČR aktuálně 7710.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodního dne civilní ochranyMezinárodní den charity.
Den nulové diskriminace.
Světový den modliteb (1. pátek v březnu)

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 51
  • 575
  • 48 994
  • 379 647
  • 2 382 740
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet