Detail příspěvku: Onyx: Průvodce do jiných světů – ale jen když uzná za vhodné…

Onyx: Průvodce do jiných světů – ale jen když uzná za vhodné…

autor: | Bře 6, 2012 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 166

Moje cesta k onyxu byla úplně náhodná. Nechtěla jsem ho. Neplánovala jsem ho. Původně jsem do zlatnictví šla kvůli něčemu úplně jinému. A ten černý kámen s bílým úsměvem si mě přitáhnul sám.

Ale že by to byl vždy přívětivý kamarád, to rozhodně ne. Umí pěkně a nepříjemně srovnat do latě, když mi zachce tam, kam v tu chvíli netřeba. 

Onyx je pro mě jednoznačně nejsilnější kámen, který mě definitivně přesvědčil, že “na kamenech něco je”… Obecně patří k velmi mocným kamenů.
Toho dne jsem šla z pošty a nepřála jsem si nic jiného, než už konečně dojít domů. Ovšem pak jsem šla kolem místního malého zlatnictví a zničehonic mě napadlo poptat se, zda-li nemají prstýnek, který mi už dosloužil. Sehnat co nejvíc podobný… Neměli. Tedy –  měli mnoho kompromisů, a to jsem nechtěla.
Ovšem košíčky s kamínky mě zaujaly. Nejvíc mě to táhlo k onyxu, tak jsem si jeden malý koupila. Nevědouc, o čem je….
onyx

 Když i tenhle usměvavý krasavec přišel domů, netušila jsem o něm zhola nic…. Dnes je tím, který nejvíc střežím a přistupuji k němu s pokorou.
Nu dobrá, tak jsem si ho dala v noci pod polštář a zdály se mi podivné a divoké sny. Moc jsem si z nich  nepamatovala, ale těsně před definitivním procitnutím do světa současné reality jsem z těch útržků usoudila, že se
mi vrátily nikoliv minulé životy, ale přání a traumata z děství, jak jinak vysvětlit sen, ve kterém jsem se sama nastěhovala do stejného domu jako jsme bydleli s rodiči (ale vypadal jinak a měl krásný rybníček s rybami
před okny), ovšem naprosto stejná rodina opálených spoluobčanů bydlela vedle, kupodivu mi nikterak nevadily a moje matka byla těhotná a můj otec zařizoval její porod a byl u něj, byla to spíš změť podivných výjevů a pocitů, než nějaký smysluplný děj. Jak v tomhle najít logiku, milý onyxi? Leda tak nikdy nesplněné přání bydlet jako dítě jinak a jinde a mít sourozence?
Netušila jsem, že mě onyx bude učit spojovat logiku a intuici ještě velmi často.
Nu tak jsem si ho dala pod polštář podruhé, v blažené touze, že třeba půjde dál než do dětství a bude se mi zdát třeba už o porodu nebo snad o minulých životech. Když to teda tvrdí chytré knihy.
 
Jenže takhle onyx nefunguje.
Funguje jen, když uzná za vhodné.
Někdy nezařídí nic. Tongue out
Jindy únavu po probuzení, pocit rozlámanosti a úplně tupou hlavu….
A jindy tu cestu umožní a několikrát mi pomohl k setkání s babičkou, která mi do snu přišla sdělit něco, co bylo v tu chvíli důležité.  Nebylo to sdělení prostřednictvím slov, ale emocí a pocitů. Kdybych to měla nyní pojmenovat – bylo to tenkrát setkání s bezpodmínečnou láskou.
Když se to stalo poprvé, strávila jsem den s podivným a velmi příjemným pocitem štěstí a blízkosti…
Postupně jsem k těmto snům přestala potřebovat onyxovou pomoc – a postupně i tady úkol mé babičky skončil – zatím? – a už jsem se s ní ani takto nesetkala.
Onyx je kamenem, který dodává sílu v potřebných, obtížných a silně stresových situacích. Zajišťuje kontakt s vyššími průvodci a tak nás může posouvat v toku času. Třeba právě prostřednictvím snů nebo při meditacích. Nic z něj nátlakem ani úpěnlivými ufňukanými přáními nevymámíte. Poskytne Vám právě tolik, kolik je pro vás potřeba. Někdy je to ovšem trochu zdánlivě zrádný chlapík.
Rád totiž poskytne spíše to, co nechcete, protože to pro Vás v tu chvíli je nejlepší a třeba i bolestivým způsobem Vám dá pochopit cokoliv z minulosti, co je již hluboko zasunuté.  Ovšem je to také rovný chlap.
Umožní vám zahojit hlubokou lítost a smutek.
Tyhle lekce považuji za ty nejúčinnější.  říká se o něm, že v sobě umí udržet vzpomínky toho, kdo ho nosil. Dlouho používaný onyx je takovou kronikou svého nositele. Je neocenitelný ve chvíli, kdy se Vám v životě přestává dařit, když z nějakého neurčitého důvodu víte, že jdete špatně, ale nevíte CO je špatně, CO je příčinou.
Onyx tohle umí projasnit, aby se otevřela cesta k řešení.
Umírní těkavost a duševní rozčilení a umí ztišit i ochromující strach a obavy. Prostě Vás uzemní, ale zároveň neopomíná duchovní složku člověka  a vše uvádí do energetické rovnováhy. Jako jin a jang a spojí Vás s Vaší podstatou. Tím může dojít také k tomu, že náhle uvidíte věci jinak a budete schopni i v obtížných situacích dojít k uvážlivým rozhodnutím.
Na tělesné úrovni působí léčivě na zuby, kosti a krevní poruchy. zajímavé je, že onyx se dle starých tradic nosíval na krku a jeho úkolem bylo mírnit sexuální touhy. Takže erotické sny pod jeho vlivem nečekejte.
 Tongue out
onyx II
Jeho vzhled připomíná černý mramor a jeho lesk vyniká při hře s barevným podkladem. Svým okrajem pak splývá s okolím, jakoby právě přejímal vaše zážitky a ukládal je.
Jak vidíte, onyx je velmi silným a tajemným kamenem a ke každému se chová trošku jinak. Právě tak, jak potřebujete. Duchovní učitel.
 
onyx, Kaylie
 
A děkuji ještě Kaylie, která mi poslala své onyxy. Jsou přesně podle příruček  – jako černý mramor. Ten můj na předchozích obrázcích je trochu netypický… (no abych nemusela  mít zas ňáký extra buřty, žejo) Laughing
Renata

[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Liliana je velice prastaré a jeho původ najdeme v sanskrtu. Překládá se jako hravá“ či „veselá“ a původní podobou bylo Lila. V ČR je v tuto chvíli 323 veselých Lilian.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 56
  • 494
  • 49 220
  • 387 600
  • 2 380 446
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet